rss · Четвер, 18.10.2018, 14:59

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

Освячення святого джерела

24.06.2012 00:22

  З давніх часів відоме святе джерело біля села Котівка Андрушівського району Житомирської області. З архівних документів відомо, що наприкінці літа 1887 року селянський хлопчик десятирічний Онуфрій Березовський, батько якого косив просо і послав сина за водою, побачив у криниці над цим джерелом відображення ікони Божої Матері. Здивувавшись, він закликав подивитися на таке диво дівчат, які проходили недалеко, але, коли ті підійшли подивитись, видіння зникло. Потім неодноразово люди бачили відображення ікони Божої Матері у джерелі, а від споживання води отримували зцілення від різних хвороб, у тому числі від хвороб очей. Ці факти задокументовані комісією у складі священика містечка Котельні Мелетія Фотинського, священика містечка Нехворощі Олександра Цешковського і пристава п’ятого стану Житомирського повіту Олександра Савицького, які у травні 1889 року провели розслідування і місцеві жителі під присягою дали свідчення. Самі члени комісії побували на місці і побачили, що над джерелом місцевий житель Михайло Герасимович Бугайчук, який страждав душевною хворобою і дав обіцянку Божій Матері облаштувати джерело і поставити хрест, зцілився від хвороби і виконав свою обіцянку, облаштувавши криницю. Відображення ікони Божої Матері члени комісії не побачили.

З того часу щорічно у десяту п’ятницю після Пасхи до святого джерела приходив хресний хід з села Крилівка (село Котівка ніколи не мало храму і місцеві жителі ходили і ходять на богослужіння у Крилівку). Люди, по вірі, отримували зцілення. В останні часи джерело замутніло, хресні ходи припинились і пам’ять про це святе місце почала згасати.

Завдяки місцевому жителю Гілевичу Павлу Сабіновичу за сорок днів святе джерело розчищене, над ним поставлені два кола, на поверхні влаштовані дерев’яні цебрини, покриті дахом із черепиці. Влаштована дорога до джерела. У облаштуванні святого джерела потрудились тесля Віктор Фещук, Володимир Комендант, який чистив криничку (він розповів, що на цьому місці протікають два джерела, які пересікаються хрестообразно, вода весь час прибуває і дуже важко було розчистити її), робітники Павло Юхимчук, Віталій Демчук, Юрій Ковалюк, Віктор Діюк, Олександр Древа, Олександр Красовський, Анатолій Єрлигаєв та Віктор Петрович Богайчук. Меценатами були Павло Сабінович Гілевич, Олег Васильович Кирилюк, Леонід Володимирович Скобель, Станіслав Альфредович Студінський та Євген Миколайович Рогаль.

На жаль, у перший день облаштування джерела помер один із робітників Володимир Грузда – не витримало серце. Вічна йому пам’ять.

22 червня, у десяту п’ятницю після Пасхи, в Архангело-Михайлівському храмі с. Крилівка була відслужена традиційна Божественна літургія на честь Почаївської ікони Божої Матері, а напередодні всенічна. Після Божественної літургії парафіяни вирушили хресною ходою до святого джерела у Котівці. Також хресна хода вийшла з Миколаївської церкви смт. Червоне.

Чини освячення води, криниці, хреста та читання акафісту Почаївській іконі Божої Матері очолив з благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, благочинний Андрушівського округу і настоятель Покровської церкви с. Гальчин протоієрей Миколай Гаврилів. Йому співслужили настоятель Архангело-Михайлівського храму с. Крилівка протоієрей Андрій Герасимович, настоятель церкви Казанської ікони Божої Матері с. Нехворощ ієрей Сергій Саванчук, клірики Миколаївскої церкви смт. Червоне протоієрей Володимир Мудло та ієрей Миколай Мудло та клірик Миколаївської церкви м. Житомира диякон Ігор Кучерук. Співав хор Архангело-Михайлівського храму с. Крилівка.

На освяченні були присутні люди з с. Котівки, с. Крилівки, смт. Червоне, с. Малі Мошківці, с. Нехворощ, інших населених пунктів. Радісно було, що незважаючи на неймовірну спеку, було багато діточок.

Після освячення з привітальним словом виступили благочинний Андрушівського району протоієрей Миколай Гаврилів, настоятель Архангело-Михайлівського храму с. Крилівка протоієрей Андрій Герасимович, клірик Миколаївської церкви м. Житомира диякон Ігор Кучерук та голова Криловецької сільської ради Григорій Іванович Владико. Робітникам, які потрудилися на облаштуванні джерела були вручені подарунки від жителів с. Котівка. Закінчилося свято трапезою для підкріплення тілесних сил.

Прес-служба Андрушівського благочиння та диякон Ігор Кучерук.

Фото диякона Ігоря Кучерука

Категорія: Статті про Червоне · Додав: BACS (24.06.2012)
Переглядів: 5340 · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/3

Популярні статті:

Всього коментарів: 1
avatar
1
1 BACS • 23:08, 26.06.2012 • url
100% не просто так в криничці бють два джерела навхрест... ой не даремне... :)
Вгору
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.196.26.1
Браузер:

Cайт живе: