rss · П'ятниця, 22.11.2019, 16:58

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

Залежність від азартних ігор

18.02.2009 04:32
У цей час одною з актуальних проблем сучасної психіатрії, що має як медичне, так і соціальне значення, є проблема нехімічних видів залежності, серед яких домінують залежність від азартних ігор, комп'ютерна залежність і феномен созалежністі.

У структурі залежності від азартних ігор домінують залежність від ігрових автоматів, ігри в казино, ігри на тоталізаторі.

Для осіб із патологічною схильністю до азартних ігор характерно:
1. Постійна захопленість і збільшення часу, проведеного в ситуації гри.
2. Зміна кола інтересів, витиснення колишніх мотивацій ігрової діяльності, постійні думки про гру, прокручування переважно в уяві ситуацій, пов'язаних з ігровими комбінаціями.
3.“Втрата ситуаційного контролю”, що виражається в нездатності перервати гру вольовим зусиллям (як після великого виграшу, так і після постійних програшів).
4. Наявність ознак “сухої абстиненції”, що виражаються в стані психічного дискомфорту, дратівливості, занепокоєння, тривоги, депресії через короткі інтервали часу після припинення гри з важко пересилюваним бажанням знову приступити до неї.
5. Збільшення частоти участі в грі й прагнення до усе більше високого ризику.
6. Збільшення здатності піддаватися спокусі відновити гру, тобто зниження ігрової толерантності.

Ігроголізм у своєму розвитку проходить 3 стадії. I стадія – стадія виграшу. Для цього періоду характерні епізоди випадкової гри з виграшами, що супроводжуються збудженням і ейфорією. Виникає бажання грати все частіше, підвищувати ставки, ризикувати. Росте збудження, що передує грі. З'являються фантазії на тему гри, безпричинний оптимізм і передчуття великого виграшу. Все частіше гра відбувається на грані фолу, коли за одну мить можна втратити все або придбати “весь світ”. Формується психологічна залежність від гри.

II стадія – прогресуючих програшів. У цей період до психічної залежності, що вже сформувалася, приєднується фізична. Життя людини зосереджене на грі. Вона не може зупинитися ні після виграшу, ні тим більше після програшу. Відчуття ейфорії, які мають місце в період між ставкою й результатом гри, підкріплюють бажання. Росте соціальна дезадаптація: з'являються фінансові проблеми, конфлікти на роботі й у родині, участь у ризикованих заходах, можливі правопорушення, спрямовані на пошук грошей.

Одночасно із цим знижуються психологічні навички в грі, з'являються необдумані ходи, невиправданий ризик, кількість програшів росте. Змінюється ієрархія потреб: домінуючою стає потреба в грі, витісняючи базисні фізіологічні потреби в їжі, сексі й сні. При пробі закінчити гру виникає синдром скасування, що супроводжується важким дисфоричним станом із головним болем і вегетативними порушеннями, тривогою, напругою, депресією, погіршенням сну й уваги, суїцидальними думками. Залежно від соціальних, ситуаційних, особистісних і інтелектуальних особливостей, друга стадія може тривати до 10-15 років.

III стадія – відчаю. Хворий соціально декомпенсований, дезадаптований і фінансово неспроможний. Виражений компульсивний потяг до гри. Реально ситуація не оцінюється: програється все спонукуване й нерухоме майно, відбуваються фінансові злочини. Критика до свого стану й до всього, що відбувається, відсутня. При спробі припинити гру виникає важка абстиненція з вираженими депресивними розладами й суїцидальними спробами, а також агресивною поведінкою. Виражена анозогнозія. Хворі дуже рідко звертаються по допомогу до психіатрів, як правило, на консультацію їх приводять родичі. Уперше психіатр їх консультує частіше після суїцидальної спроби.

Ігроголізм носить хронічний і прогресуючий характер. Хворі, що страждають ігроголізмом, мають потребу в психологічній і психіатричній допомозі.

Г.О. Самардакова,
доцент кафедри психіатрії,
наркології й медичної психології.
Категорія: Здоров'я · Додав: mr_smith (18.02.2009)
Переглядів: 2176 · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Вгору
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.204.203.142
Браузер:

Cайт живе: