rss · П'ятниця, 22.11.2019, 16:55

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

Як відновити працездатність за 5 хвилин

18.02.2009 04:18
Втома – закономірний підсумок одноманітної, монотонної діяльності. На жаль, робота більшості з нас саме така – довге сидіння за комп'ютером, робота з паперами, або навпаки цілий день на ногах.

Що ж робити? Пригадаємо чудову приказку: «Зміна діяльності є відпочинок», а також улюблене шкільне слово «перерва». Вони дуже точно показують, що відпочинок – це не бездумне лежання перед телевізором, що практикується багатьма після трудового дня, а зміна виду діяльності.

Але чи часто цей принцип втілюється в життя? Судячи по моїх спостереженнях – ні. У результаті день за днем стомлення накопичується, формуючи синдром хронічної втоми. Я пропоную вам два нескладні комплекси: перший розрахований на любителів посидіти за комп'ютером і працівників розумової праці, а другий для тих, кому багато часу доводиться працювати фізично. Вправи бажано робити раз в дві години, або у міру явної необхідності.
Комплекс №1
Спершу випийте півстакана приємно гарячої води. Багато хто і не підозрює, що живуть в стані хронічного обезводнення організму, оскільки наші клітини потребують не чаю, кави, соків, і тим більше кока-коли, а чистої води. Чи знаєте ви, що мозок на 85% складається з води? Чи знаєте ви, що втрата води в організмі на 2% від маси тіла приводить до відчуття втоми, 5% – до непритомності, 10% – до смерті від виснаження? Отже допоможіть своєму тілу заздалегідь! Гаряча вода сприяє активізації обмінних процесів і зниженню стресу від втоми.
Потім похлопайте долонями по всій поверхні тіла – руках, починаючи від пальців, плечах, голові, тулубі, де дістанете, ногах. Це прекрасний вібраційний масаж, який оживляє нервові закінчення, прискорює передачу нервових імпульсів. Нігтями постукайте по зовнішній і внутрішній стороні обох долонь. Це активізує роботу всіх органів, які проектуються на долонях.
Якщо хтось є поруч, попросите його похлопати вам по спині, а потім допоможіть йому.
Подбайте про хребет – припідніміться на 2-3 см від підлоги, і «впадіть» на п'яти, ви відчуєте легкий струс в тілі. Всього треба зробити не більше 25-30 разів.
Прогладьте все тіло долонями зверху вниз, від голови, плечей, спини, по ногах – до самих кінчиків пальців, неначе прибираєте з тіла воду після душу.
Похлюпайте на очі холодною водою до появи легкої різі, це дуже важливо, оскільки поверхня ока зневоднюється при тривалому погляді на монітор чи папір. Для жінок з макіяжем можу порадити міцно зажмурити очі на 5 сек, а потім швидко поморгати протягом 10 сек.
Скоординуйте роботу півкуль мозку. Ця проста практика дозволяє оживити втомлену від монотонної роботи одну півкулю і підключити до нього непрацююче. Для цього вам буде потрібно папір формату А4, на якій ви горизонтально, по лінійці, маркером малюєте дві лінії навхрест, як покладена на бік буква Х. Повісьте цей листок на рівні очей, так щоб вам зручно було на нього дивитися. Потім можна не знімати, хай висить і нагадує про необхідність подбати про себе.

Дивлячись на цей листок спокійно і глибоко дихаючи, ви робите всього дві прості вправи, відомі ще з уроків фізкультури:
торкаєтеся лівим ліктем правого коліна, потім правим ліктем лівого коліна, бажано, щоб при цьому спина була пряма. Таких перехресних рухів треба зробити по шість, всього 12. Можна робити і рахувати.
торкаєтеся лівим ліктем лівого коліна, потім правим ліктем правого коліна, бажано, щоб при цьому спина була пряма. Таких паралельних рухів треба зробити також по шість.
знову 12 перехресних рухів.
ще 12 паралельних рухів.

Все це займе у вас не більше 1,5 хвилин, а ефект ви відразу відчуєте в голові, що помітно посвіжіла.

Взагалі-то вправа застосовується для корекції ліво- і правопівкульних дітей. Вона узята з прикладної кинезіології – сучасноъ науки про тіло і заснована на спостереженні за грудними дітьми. Якщо немовля не пройшло стадію повзання, у нього можуть бути проблеми в спільній роботі півкуль, а значить, він не використовуватиме свій потенціал, працюючи лише половиною мозку. Ми застосовуватимемо ці знання в профілактичних цілях для відновлення погодженої роботи мозку.
В кінці випити ще півстакана гарячої води.
Подякувати і похвалити себе за турботу.
Комплекс №2

Для тих, хто багато часу проводить на ногах, чия втома швидше фізичного плану:
Випити гарячої води.
Сісти або лягти, так, щоб ноги були припіднятими відносно тіла. Це забезпечить відтік лімфи.
Закрити очі, зробити глибокий вдих і повільний повний видих, уявити собі чисте блакитне небо і велику білу птицю, яка летить високо-високо в небі. Час від часу вона здійснює повільні помахи крилами, а потім парить. Просто спостерігайте за її польотом і відпочивайте. Дихання глибоке, спокійне. Час релаксації довільний, по самопочуттю.
Подякувати і похвалити себе за турботу.

Всього 5 хвилин для себе коханого!

Успіхів вам і всього найкращого!
Категорія: Здоров'я · Додав: mr_smith (18.02.2009)
Переглядів: 1429 · Правовласникам!
Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Вгору
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.204.203.142
Браузер:

Cайт живе: