Повна версія сайту Вхід Меню
Логін:
Пароль:


Категорії каталогу статтей

Статті про Червоне [28]Творчість [3]
Вірші, пісні, оповідання, та інші твори від мешканців Червоного і користувачів сайту.
Люди і Червоне [4]
Про видатних, цікавих людей, які проживають чи проживали в селищі Червоне.

Головна » Каталог статтей » Статті про Червоне

1 2 3 »

Федір Терещенко (1832-1894) вів своє походження від старшини лохвицького козацького полку. Його батько, Артемій Якович Терещенко (1793-1877), склав свій первісний капітал на торгівлі хлібом та постачання лісу, а накопичений капітал вигідно вклав в бурякоцукрову промисловість яка розвивалась. До своєї діяльності він залучив і синів - Ніколу, Федора, Семена. Проживаючи в Глухові (Чернігівщина), Терещенко розширювали свої володіння, стали найбільшими землевласниками, власниками мільйонного стану, приділяти постійну увагу благодійності. Масштаби їх діяльності переросли розміри невеликого українського містечка, і в 1870 році батько і сини з сім'ями переїжджають спочатку в Москву, а в 1874-му до Києва (тільки Семен із родиною залишається в Курській губернії). 


Чудеса  є в і нас час :) не пройшов і рік, як ми написали на нашому сайту про чудодійну криничку, яка стала всіми забута і занехаяна і ось воно: за 40 днів - преображеніє! :)


Розслідування, яке проводили в 1889 році, з приводу чудесного явлєнія ікони Божией Матери с Младенцем. Справа почалася з листа Волинського губернатора на ім’я Архієпископа Волинського і Житомирського. Щоб розслідувати цю справу була утворена комісія у складі двох священиків і громадянського чиновника. Голова комісії священик Мелетій Фотинський представив рапорт та документи розслідування справи. Рішення консисторії по справі було стверждено єпархіальним архієреєм.

У документах залишене дореволюційне закінчення -аго, яті і тверді знаки зняті.

Матеріал з Державного архіву Житомирської обл. Матеріал підготував для сайту Диакон Ігор Кучерук.


Адаменко, Матиас и другие...
Малоизвестные страницы истории отечественной авиапромышленности

Андрей Харук, Ростислав Мараев. Украина.

Представитель известной династии предпринимателей и меценатов Федор Федорович Терещенко (родился 11 ноября 1888 г.[1]) увлекся новым для того времени хобби — авиацией — во время учебы в Киевском политехническом институте (КПИ). В 1909 г. он построил по образцу самолета «Блерио XI» свой первый аэроплан «Терещенко №1» и издал альбом его чертежей. В небо этот аппарат не поднимался, хотя с успехом демонстрировался на XII Съезде русских естествоиспытателей и врачей. Судя по всему, с постройки этого аппарата началась деятельность аэропланной мастерской, которую можно считать первым авиационным предприятием на территории Украины. Молодой предприниматель основал ее в своем имении Червонное Волынской губернии (ныне Житомирская область).

Ось так, кожного дня розвиваючись, знайомлячись з цікавими людьми, збираючи по крупинці важливу інформацію про життя Червоного, сайт смт Червоне вже святкує свої 2 роки!

Зустріч користувачів сайту №5 - "ПХД", яка відбулася 22 червня 2010 року.

Селище Червоне, що знаходиться в мальовничих і історичних місцях Житомирщини, славиться багатьма цікавими і неординарними особистостями. Одним із таких мешканців Червоного був Юрій Арсентійович Бутковський. 


24.01.2009 року в творчих муках був "народжений" сайт про селище Червоне! І ось пройшов один рік...

Новорічні свята порадували нас гарним настроєм, смачними стравами, приємними зустрічами із рідними, друзями, знайомими. Ось так непомітно і настав вечір 13 січня 2010 року.  


Напередодні імперіалістичної війни, один за одним у небо над Червоним злітали літаки.


З 21 листопада 2009 р. по Житомирській області лише в Андрушівському районі було відкрито полювання на пушного звіра.

Ми всі звикли до того, що селище Червоне – це наше рідне Червоне. Це замок Терещенка, це цукровий завод, це спиртзавод, це «Грабарка», це «Кар’єр», це «Роза», це «Польовий», це «Жомні ями» і «Запретка». А скільки ж сіл, селищ та селищ міського типу із назвою Червоне є в Україні?

1-12 13-24 25-28