rss · Вівторок, 20.10.2020, 06:58

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

11.08.2011 13:49

Життя на Землю впало з неба

Раніше це була лише одна з версій, тепер вона практично доведена. Фахівці американського аерокосмічного агентства (NASA) з колегами з вашингтонського інституту Карнегі прийшли до висновку, що хімія всередині астероїдів і комет здатна виробляти будівельні блоки основних біологічних молекул. А це означає, що космічні тіла, що падали на Землю в далекому минулому, могли зіграти важливу роль у зародженні життя.

- Наші колеги виявляли компоненти ДНК в метеоритах ще з 1960-х років, але не були впевнені, чи дійсно ці з'єднання були створені в космічному просторі або були лише результатом земного забруднення, - пояснював суть відкриття астробіолог з NASA Майкл Каллахан. - Уперше ми маємо доказів, які дають нам впевненість у тому, що ці блоки ДНК насправді були зроблені поза Землею.

Дослідники узяли зразки з 12 багатих вуглецем метеоритів, дев'ять з яких були знайдені в Антарктиді. Фрагменти небесних каменів "препарували". І так у зразках були виявлені хімічні речовини: азотисті основи аденін і гуанін, а також гіпоксантин, ксантин і пурин. Всі вони - будівельні цеглинки живих організмів або учасники біохімічних ланцюжків в них.

Проте, крім цих біологічних компонентів в зразках знайшлися родинні молекули, які земні живі організми практично не використовуються. Зокрема, у двох метеоритах були виявлені 2,6-діамінопурін і 6,8-діамінопурін. Для земного життя вони не характерні. Це підтверджує той факт, що метеорити не були забруднені вже на Землі, інакше навряд чи б у них збереглися "неправильні" біомолекули. Ті ж хімічні речовини, правда, більш низької концентрації, були знайдені і в восьми кілограмах антарктичних льодів.

А в ході лабораторного експерименту вченим навіть вдалося змоделювати умови всередині метеорита, при яких з аміаку, синильної кислоти та води утворюються нуклеобази. Всі ці досліди також зміцнили уявлення про неземне походження складної органіки, виявленої раніше в метеоритах.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1034 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
2
1 avatar • 18:23, 13.08.2011 • url Матеріал
Та як жеш иначе. Панспермия, батенька, с этой версией я теж согласен.
avatar
2
2 mr_smith • 18:40, 13.08.2011 • url Матеріал
Мне тоже это кажется правдоподобным.
avatar
2
3 avatar • 18:48, 13.08.2011 • url Матеріал
А мне кажется правдоподобным такоже то, что в дальнейшем человечеству прийдётся оставить эту планету: чтоб её неразрушать, ведь таких уголков в нашей голактике немного; чтоб сеять жизнь далее. Риторический вопрос: дорастём ли? baby
avatar
1
4 BACS • 22:53, 13.08.2011 • url Матеріал
а звідки йому ще упасти?
над нами небо... антигравітатор ще не придумали... так що проти законів фізики непапрёшь :)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.228.10.64
Браузер:

Cайт живе: