rss · Вівторок, 29.09.2020, 04:12

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

22.02.2011 00:22

Житомирський школяр винайшов «блокіратор» для водіїв-п'яниць

Одинадцятикласника Вадима Химича знає мало не весь Житомир. Юнак неодноразово ставав переможцем обласних конкурсів винахідників. Останнє ноу-хау Вадима - "блокіратор" для п'яних водіїв. На думку хлопця, прилад допоможе боротися з цим злом набагато ефективніше штрафів ДАІ.

"Я як подивився, скільки аварій трапляється з вини нетверезих водіїв, захотілося якось змінити ситуацію!", - розповів Вадим.

За словами юного винахідника, прилад розміром з половину сірникової коробки кріпиться до замка запалювання. Перш ніж завести автомобіль, потрібно дути в спеціальний мундштук, всередині якого знаходиться платівка з діоксиду олова.

"Все просто: якщо водила прийняв на груди, автомобіль не заведеться. Датчик можна налаштовувати на певну кількість алкоголю - те, що дозволено правилами. У нас, наприклад, це 0,2 проміле", - пояснив Вадим.

На розробку концепції і креслень приладу школяреві знадобилося всього півроку. Поки винахід тільки на папері - над його макетом хлопець все ще працює.

"З дня на день буде готовий макет приладу. Тоді вже й буду відчувати", - додав Вадим.

Як підрахував юний винахідник, коштувати такий прилад буде максимум 400 гривень. А от якщо поставити виробництво на конвеєр, коштувати буде в два рази дешевше. Притому працювати він може чи не вічно, його тільки потрібно буде калібрувати раз на рік під час проходження техогляду.

До речі, ідею "блокіратора" вже встигли оцінити столичні вчені, присвоївши Вадиму на Всеукраїнській виставці молодіжних інновацій одне з призових місць.

"Ідея хороша. Але добровільно ставити такий прилад ніхто не захоче. З іншого ж боку, кожен раз сідаючи за кермо, а це може бути десять разів на день, дути в трубочку не зручно. От якщо б доопрацювати прилад, щоб він сам автоматично міг відчути запах - інша справа", - зауважив начальник відділу зі зв'язків з громадськістю Управління ДАІ в Київській області Олександр Дармастук.

Цікаво, що схожі прилади вже почали робити в Швейцарії. Принцип дії такий самий - блокується замок запалювання, а ось схематичне рішення відрізняється. Та й стоять іноземні аналоги дорожче: від тисячі до двох тисяч доларів.


http://zhitomir.net

Категорія: Новини України · Переглядів: 1405 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
3
1 Shooler • 00:05, 23.02.2011 • url Матеріал
От такі винахідники живуть в Житомирі. А якби багато тих цікавих ідей оперативно використати в житті, то й життя було б краще. А так подивляться, похвалять і... через років кільканадцять будуть купувати такі штуки за мільйони бюджетних коштів десь у Франції чи Германії. B)
avatar
2
2 mr_smith • 00:29, 23.02.2011 • url Матеріал
Є таланти, однозначно.
avatar
3
3 avatar • 08:25, 23.02.2011 • url Матеріал
На мой погляд, вещ полезная лиш против пьяных угоньщиков. В иных случаях: если человек любит выпить и покататься(самоуверенные дураки), со всеобщим похренизмом взераючи на все нормы, небудет ставить такую штуку(ещё и деньги за неё плоти :D ); есть конечно нормальные парни ;) , у которых крышу сносит после первой и второрй, далее непомню, потом сожаления и обещания. Вот последние, наверное потянуться за такой штукой. И то тока когда гром грянет :D . :)
То,что парень в 11ть лет придумал такую штуку ВО!
avatar
2
4 BACS • 11:25, 23.02.2011 • url Матеріал
поки не буде обезаловки з заводу виготовинка авто, щоб таке ставилось діла не буде. школяру - респект! ^_^
avatar
1
5 avatar • 12:08, 23.02.2011 • url Матеріал
Немало современны мировых производителей комплектуют свои автомобили системами безопасности. При скользком либо аварийном покрытии, комп авто требует одеть шипованую покрышку или прекратить движение. Я уже неговорю о непристёгивании водителя. Наши же водители воткнув отвёртву в замок ремня, заводят и гоняют непристёгнутыми stena .
Реально оснащать салоны авто газоанализаторами реагирующими на пары алкоголя или СО. Но это может оказаться курьёзом. Сел подвыпивший пасажир и стоп машина, обидился:).
(вот так газанёш в машине , потом фиг выедеш на работу :D )
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.216.28.250
Браузер:

Cайт живе: