rss · Середа, 26.04.2017, 05:05

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

12:44

Завтра Місяць досягне перигею і потрясе Землю

Завтра Місяць на небі буде більше і яскравіше звичайного. У 14:32 за київським часом він досягне свого перигею, тобто гранично близько підійде до Землі. 

«За рахунок своєї еліптичної орбіти Місяць постійно то наближається, то віддаляється від Землі. Сама наближена точка - перигей, найвіддаленіша - апогей, - пояснює молодший науковий співробітник кримської астрофізичної обсерваторії Сергій Назаров. - Коли ж наш супутник досягає перигея, інакше кажучи, стає Супер-Місяцем, може збільшуватися частота землетрусів і цунамі, оскільки Місяць - це спусковий гачок, який здатний запускати процеси зсуву земної кори».

За словами вченого, світ став панічно боятися перигея після 19 березня 2011 року, коли сталвся потужний землетрус у Японії. Тоді Місяць теж підійшов до нас гранично близько. Але в Криму для сильних землетрусів передумов поки немає, якщо і відбудеться, то непомітно.

«Місяць, звичайно, об'єкт цікавий, але його вплив на Землю досить скромний, він впливає лише на припливи і відливи, цунамі у нас не буде, - заспокоює доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник КРАО Юрій Цап. - Ми побачимо "супермісяць» - це коли повний місяць збігається з мінімальною відстанню супутника до Землі, у цей день Місяць буде до нас на 5% ближче і на 10% яскравіше. Явище це досить рідкісне, але набагато цікавіше можуть бути оптичні ефекти, які прямого відношення до астрофізики не мають. Так, коли в повітрі містяться крапельки води, діючі немов маленькі лінзи, нам здається, що Місяць стає величезним».

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 767 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1Популярні новини:
Всього коментарів: 0

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.81.185.16
Браузер:

Cайт живе: