rss · Неділя, 01.11.2020, 00:59

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

22.01.2010 16:51

Закон про хабарі: чиновники готуються голодувати

Нардепи, правда, хочуть їх дещо підкоригувати. «Закони хороші, але їх треба чіткіше виписати, щоб не вийшло, що основний удар припаде на звичайних громадян і підприємців, а не на чиновників першого рангу», - говорить нардеп від БЮТ Сергій Міщенко. Разом з нунсівцем Володимиром Ар'євим і комуністом Ігорем Калетником він подав до парламенту законопроект про внесення змін у вже прийняті закони. 

НЕ ДОРОЖЧЕ 85 ГРН. По-перше, нардепи хочуть виключити з числа корупціонерів приватний бізнес: так, відповідальність за хабар приватник буде нести перед своїм шефом, а не державою. Крім того, із закону підуть пункти, які відкривають зелене світло рейдерам: наприклад, про те, що юрособу можна ліквідувати, якщо його директора викрито в корупції. А ось «бюджетникам» доведеться затягнути паски: нардепи пропонують, щоб будь-який подарунок на суму більше 85 грн., Отриманий чиновником під час роботи, він передавав організації-роботодавця. Все, що дешевше, можна залишити собі. Але дарувати і приймати такі презенти можна буде лише з нагоди державного чи професійного свята. В іншому закон залишиться колишній. І вже зараз з боку держорганізацій відчувається «плач Ярославни» на тему «1 квітня ми всі помремо». Головна проблема - наявність у законі норми, яка забороняє брати будь-які грошові внески та подарунки. А значить, поза законом опиняються і «добровільно-примусові» внески в школах, і «благодійні платежі» в лікарнях, під які маскують платні послуги.

ЛІКАРІ. «Ми виживаємо лише завдяки платним послугам, ряд яких оформлюються як благодійні внески, - наприклад, лікування іногородніх. З бюджету фінансуються лише зарплати, немає за що навіть утримувати приміщення або закуповувати найпростіші ліки », - говорить головний лікар київської поліклініки № 5 Володимир Романюк. А ось нардепи з цим не згодні. «Чому іногородні повинні платити? - Обурюється перший заступник голови комітету ВР з охорони здоров'я В'ячеслав Передерій. - Будь-яка муніципальна поліклініка зобов'язана надавати допомогу хворому. У Києві на охорону здоров'я виділяється достатньо коштів, просто вони неправильно розподіляються: пріоритет віддається не звичайним клінікам, а відомчим - «Феофанії», госпіталях МВС, СБУ і т.д. А взагалі, щоб врятувати медицину, потрібні радикальні і непопулярні заходи, наприклад, введення страхової медицини ».

ШКОЛИ. Як жити без благодійних внесків, не представляють і в школах. «Ми без цього нікуди: за ці гроші чиним дах, проводки, туалети, робимо ремонт, ні копійки з цих грошей не йде на зарплати вчителям. Адже з бюджету гроші йдуть тільки на зарплати », - дивується вчитель молодших класів м. Запоріжжя Алла А.

ВИХІД. «А нехай те ж міліцейське начальство на бензин пускає гроші, які їм несуть як хабарі. Це ж мільйони! А вони плачуться », - спересердя сказав один з депутатів. Сергій Міщенко ж вважає, що потрібно збільшувати бюджет: «Якщо забороняють все, крім бюджетного фінансування, вона повинна покривати всі витрати. Потрібно порахувати, скільки кожна структура отримувала таких внесків за рік, і таку ж суму додати для неї в бюджеті ». Щоправда, з огляду на величезну дірку в скарбниці, така добра пропозиція виглядає не дуже реалістичним.

«НА ВИКЛИКИ МІЛІЦІЯ прибуватиме ПІШКИ»

За словами начальника ГУ МВС України в Києві, генерала Віталія Яреми, нова редакція законів дійсно створить труднощі для виконання міліцією своїх функцій. Поки доходи, наприклад, столичних правоохоронців складаються з чотирьох частин: суми з держбюджету (їх вистачає в обріз на зарплати); допомогу місцевої влади (за 2009-й надійшло близько 10 млн. гривень); те, що вдається зібрати в т. н. «Спеціальний фонд» (це гроші, зароблені на охороні різних магазинів, плата за деякі послуги, крім ДАІ, та інше; за минулий рік зібрали 32 млн. гривень); благодійна допомога. Причому на життєдіяльність в основному йдуть кошти з місцевого бюджету і з «спецфонду»: це закупівля пального, ремонт машин, «комуналка» і багато іншого.

Благодійність використовується, як правило, на заохочення відзначився особового складу, на підтримку членів сімей співробітників, які загинули при виконанні службових обов'язків і т. п.

Закон відсікає всі види доходів, крім держбюджету (та ще й передбачає відповідальність не тільки тих, хто отримує допомогу, а й тих, хто дає). Якщо так станеться, то, за словами Яреми, в першу чергу стане міліцейський транспорт. «Слідчі групи будуть добиратися до місця злочину на трамваях-тролейбусах, а патруль буде добиратися на виклик пішки», - пророкує генерал. На сьогодні, заявив він, міліція Києва подбала про майбутнє і закупила бензин, якого вистачить приблизно до середини березня.

Втім, заявив він, існує також закон про благодійні організації, що дозволяє міліції користуватися благодійною допомогою з певних фондів. Цей закон ніхто не скасовував і, виходить, він суперечить закону про корупцію. Так що, на думку деяких юристів, благодійністю можна буде користуватися і далі, після квітня, спираючись на цей закон. Однак тут може виникнути правова колізія і тоді вирішувати її доведеться в судах.

5 речей, за які штрафуватимуть:

У День дурня, 1 квітня, набувають чинності відразу три закони, які забороняють лікарям і медикам брати подарунки дорожче 302 грн., А лікарням та школам - брати благодійні внески. Чиновників ж закон зобов'язує звітувати про свої витрати і звільняти родичів з держслужби.

Подарунки

З 1 квітня держслужбовцям, суддям, міліціонерам, дипломатам, лікарям і вчителям заборонено приймати особисті презенти дорожче 302 грн. Як визначити вартість подарунка, закон мовчить. Тому, хто прийняв такий дар, загрожує штраф 170-425 грн. і конфіскація подарунка.

Робота

Близьким родичам (батькам, дітям, чоловікам і дружинам, онукам, бабусям і співмешканцям), які перебувають на державній службі, заборонять працювати в безпосередньому підпорядкуванні один одному. Якщо така ситуація вже виникла, то протягом місяця керівництво організації-роботодавця має перевести когось із них на іншу посаду, а якщо вакансії немає - звільнити. Інакше роботодавець ризикує бути оштрафованим на 850-2125 грн.

Бізнес

Всім держслужбовцям, суддям, лікарям, вчителям, прокурорам, міліціонерам, податківцям, дипломатам заборонено займатися будь-якою оплачуваною і підприємницькою діяльністю (можна тільки викладати, писати дисертацію, книги і вірші, лікувати людей) безпосередньо або через інших людей (передати комусь в управління ). За це загрожує 850-1700 грн. штрафу та вилучення прибутку від підприємництва. При цьому в законі немає ні слова про те, що родичі держслужбовців не можуть займатися підприємництвом.

Витрати

Усі держслужбовці, військові, міліціонери, податківці, дипломати, прокурори, помічники нардепів (які отримують зарплату) і самі нардепи повинні будуть подавати декларацію не лише про доходи, а й про витрати та зобов'язання фінансового характеру (борги) - у тому числі за кордоном. Якщо держслужбовець відкрив рахунок за кордоном, він повинен протягом 10 днів письмово повідомити про це в податкову. Якщо чиновник не подав таку декларацію - він підлягає звільненню. Цікава деталь: у законі не сказано, про які саме витрати слід інформувати держава: наприклад, чи треба повідомляти, що ти купив дружині суконь, панчіх і нижньої білизни на $ 2 тис. і погуляв з друзями в ресторані на таку ж суму.

Благодійність

Фіз. і юридичним особам заборонять надавати органам державної влади матеріальну або нематеріальну допомогу - в тому числі передавати майно, надавати послуги без договорів. Також благодійну допомогу заборонено брати школам, вузам, дитсадках, лікарнях і поліклініках, ЖЕКам, - правда, прямого покарання за надання такої допомоги в законі немає. Якщо суд доведе, що це підкуп, то винуватцям загрожує штраф 850-1700 грн.

Категорія: Новини України · Переглядів: 2019 · Додав: Mr_HYDE
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 Mr_HYDE • 16:52, 22.01.2010 • url Матеріал
Цікаві закончики приймають. Але сиро, дуже сирі закони.
avatar
1
2 dyak • 16:29, 24.01.2010 • url Матеріал
Декларування витрат це дуже цікаво дай боже щоб це працювало.
avatar
0
3 mr_smith • 23:31, 24.01.2010 • url Матеріал
З чогось потрібно починати, але продумати потрібно так щоб дірок не було.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: