rss · Четвер, 18.10.2018, 15:35

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

21.07.2013 13:50

Закінчився найтриваліший в історії експеримент (фото + відео)


Закінчився найтриваліший в історії експеримент (фото + відео)

Як ви думаєте, смола це рідка або тверда субстанція? Вчені з'ясували, що смола при кімнатній температурі являє собою тверду субстанцію, яка в той же час володіє текучими властивостями дуже і дуже в'язкої рідини. Що в цьому цікавого? Та справа в тому, що в науковій сфері завершився найдовший експеримент в історії, розпочатий ще 70 років тому вченими з Дублінського Трініті-коледжу. І вперше людині вдалося зафіксувати на відео падаючу краплю смоли.

У першій половині минулого століття дві групи вчених, одна з Дублінського Трініті-коледжу, а інша з Квінслендського університету, незалежно один від одного вирішили провести експеримент, який розвіяв би сумніви і відповів на питання про те, чи є смола рідкою чи твердою субстанцією. У 2005 році вчені з Квінслендського університету виграли Шнобелівську премію (пародія на престижну Нобелівську премію) з фізики і записали себе в історію Книги рекордів Гіннеса як автори найдовшого наукового лабораторного експерименту, який розпочався аж у 1927 році. У свою чергу Дублінський Трініті-коледж почав проводити схожий експеримент в 1944 році і навіть перевершив час тесту, проведеного в дублінському коледжі.

Звичайна чашка Форда

Тест зі смолою є простою формою експерименту, покликаного з'ясувати в'язкість різних рідин. Основою всього тесту є чашка Форда - простий інструмент для визначення в'язкості субстанцій, які поміщаються всередину воронкоподібної чаші з завуженням на кінці. Зазвичай таку чашку використовують для визначення в'язкості фарби.

Але як ви розумієте, смола це далеко не фарба. Вироблена зазвичай з вугілля, сухої перегонки сосни та іншої смолянистої деревини, смола є полімером, чия в'язкість настільки висока, що багато хто вважає цю субстанцію твердою, а не рідкою. При тривалому зовнішньому стресовому впливу смола набуває більш міцну форму. Завдяки цьому вона є відмінним герметиком і досі застосовується в багатьох сферах.

Так наскільки ж велика в'язкість смоли? Дублінський Трініті-коледж і Квінслендський університет в рамках експерименту використовували по три чаші Форда. При цьому на падіння кожної краплі смоли з цих чашок йшли цілі десятиліття. Вчені з'ясували, що в'язкість смоли може бути від 20 до 100 мільярдів разів вище, ніж в'язкість звичайної води.


Падіння краплі смоли, зафіксоване на відео вченими з Дублінського Трініті-коледжу

Професор Джон Мейнсфілд з Квінслендського університету спостерігає за ходом експерименту

Зафіксувати на відео результат експерименту вдалося тільки вченим з Дублінського Трініті-коледжу. Незважаючи на багато спроб Квінслендського університету, записати падвння жодної з восьми крапель смоли вченим не вдалося. Дев'ята крапля повинна впасти десь у цьому році. І цього разу вчені все-таки збираються стати свідками цієї події. Біля чашки встановили веб-камери, які постійно без перерви знімають краплю. Залишилося тільки забезпечити безперебійну поставку попкорну і насолоджуватися видовищем.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 908 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.196.26.1
Браузер:

Cайт живе: