rss · Понеділок, 18.02.2019, 17:39

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

28.05.2013 15:27

Загадкові кулі на острові Чампа арктичного архіпелагу Земля Франца-Йосипа


Загадкові кулі на острові Чампа арктичного архіпелагу Земля Франца-Йосипа
Острів Чампа є одним з численних островів арктичного архіпелагу Земля Франца-Йосипа, який відноситься до найбільш віддалених куточків Росії і практично не вивчений. Територія цього острову відносно невелика (всього 375 кв.км) і приваблива не стільки мальовничою, недоторканою цивілізацією та  арктичними пейзажами, як загадковими кам'яними кулями досить значних розмірів з ідеально круглою формою, які змушують губитися в численних здогадах щодо їх виникнення на цих незаселених землях.

 Сфероліти острова Чампа являють собою камені з щільно спресованого піску. Вони явно не вулканічного походження, а в деяких з них учені навіть виявили зуби стародавніх акул. Розміри багатьох куль досягають декількох метрів (деякі з них складно охопити повністю навіть трьом людям), хоча, зустрічаються тут і кам'яні кульки ідеально круглої форми від декількох сантиметрів у діаметрі. Одні кулі немов прикопані в землі, інші просто стоять на поверхні. Тут також можна виявити чимало каменів, які більше схожі на булижники, - під впливом вітру, води і холоду вони втратили свою ідеальну округлість. Коли дивишся на цю дивовижну картину, то створюється таке враження, ніби тут колись грали у футбол якісь велетні.

 На сьогоднішній день існує кілька теорій походження цих загадкових куль, хоча, кожна з них неідеальна і в цілому не дає відповіді на численні питання, пов'язані з цими загадковими об'єктами острова Чампа. За однією з версій, ці кулі - результат обмивання водою звичайних каменів до настільки ідеально округлої форми. Але якщо з камінням невеликих розмірів ця версія ще звучить правдоподібно, то у випадку триметрових куль якось не дуже переконливо. Деякі навіть схильні вважати, що ці кулі - результат діяльності позаземної цивілізації або ж міфічної цивілізації гиперборейців. Офіційної версії немає, і кожен хто побував на острові створює свою власну теорію походження цих загадкових куль.

 Можна подумати, що на острові існує цілий сад кам'яних куль, але це не так. Велика частина їх розташовується уздовж узбережжя, а в центрі острова не зустрічається жодного: з крижаного плато відкривається панорама суцільної порожнечі, що породжує чергові загадки без відповідей. Дивно й те, що серед усіх інших арктичних островів ніде не виявлено таке диво природи, як на острові Чампа.

Чому кам'яні кулі зосереджені саме на острові Чампа, звідки вони взялися...? Питань чимало, але відповіді не знайдені досі.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1072 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.206.175.155
Браузер:

Cайт живе: