rss · Четвер, 29.10.2020, 10:28

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

05.02.2011 15:15

З «повільними» чиновниками можна буде судитися

Держслужбовців зобов'язали швидко відповідати на запити і оприлюднити всі свої рішення. 

Президент підписав закон про публічну інформацію, який повинен істотно полегшити спілкування з владою, як журналістів, так і простих громадян. Він набуде чинності в травні. 

Одне з головних нововведень - чиновники повинні реагувати на запити швидше. Раніше тільки на роздуми їм відводилося 10 днів, плюс місяць на відповідь, тепер у бюрократів є лише 5 днів. "Якщо за п'ять днів чиновник не дав відповідь по суті, то він зобов'язаний чітко пояснити, в чому проблема. Якщо, наприклад, він говорить, що дуже зайнятий - це привід подавати на нього до суду", - говорить народний депутат, один з авторів закону, Юрій Стець. Правда, притягти до відповідальності чиновника за невиконання закону буде дуже важко - це можливо тільки через суд, виграти який буде вельми непросто. Тепер закон зобов'язує органи влади публікувати всі нормативно-правові акти. Раніше, наприклад, Кабмін, часто закривав багато своїх постанов грифом "для службового користування". До того ж акти повинні публікуватися ще й на сторінці органу влади в інтернеті. "Але обмеження все одно будуть - на документи, які містять конфіденційні відомості, державну таємницю. Але їх буде небагато", - коментує Юрій Стець. 

Але тепер буде складніше писати про особисте життя віпів - відомості про сімейне життя, здоров'я, віросповідання. Така інформація не може публікуватися без згоди особи, якої вона стосується. "Це логічно, не можна писати, скажімо, про мої хворобах, це особисте", - говорить Стець. Як раніше розповідала нам інший співавтор закону, нардеп Олена Бондаренко: якщо журналіст дізнався, що депутат б'є свою дружину, він може написати про це, лише якщо про це заявила сама дружина. "У той же час для журналістів все одно залишається можливість писати про особисте життя - якщо ця інформація є суспільно значимою", - говорить Бондаренко. До речі, тепер чиновники мають право вимагати в суді лише спростування недостовірної інформації про себе, але не відшкодування моральної шкоди. 

ІНФОРМРЕВОЛЮЦІЯ

Чиновника можуть звільнити за відмову надати інформацію, а запит можна подавати і усно

ШВИДШЕ.

У разі звернення за інформацією державні органи зобов'язані дати відповідь за 5 днів. Якщо потрібно обробити великий масив інформації - відповідь дається протягом 20 днів. Якщо запит стосується аварій, катастроф, життя і здоров'я населення - відповідь дається за 48 годин. 

ПРОСТІШЕ. 

Запит може подаватися як письмово, так і усно - на вибір журналіста чи громадянина, що подає. Письмовий запит подається у вільній формі.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЧИНОВНИКІВ.

Якщо чиновник не надав інформацію в строк, або не надав її зовсім, з нього можна стягнути штраф до 800 грн., Також він може бути звільнений. Якщо чиновник відмовив в інформації, яка може розкрити корупційні діяння, - йому загрожує кримінальна відповідальність. 

ВІДКРИТО. 

Тепер органи влади зобов'язані публікувати всі нормативно-правові акти (наприклад, про використання бюджетних коштів) за винятком тих, які містять державну таємницю.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1193 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
2
1 mr_smith • 15:18, 05.02.2011 • url Матеріал
Виявляється в новому законі є і позитивні моменти. Тепер громада зможе вільно дізнаватися про бюджет та інше.
avatar
1
2 el_Chupacabra • 15:58, 07.02.2011 • url Матеріал
Quote (1. mr_smith)
вільно дізнаватися про бюджет та інше.

А толку? Лінчувати ж не можна все одно... :(
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: