rss · Неділя, 27.09.2020, 18:54

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

16.10.2010 13:36

З планети, придатної для життя, отримано сигнал

ЗНАЙШЛИ І ВТРАТИЛИ

«У сузір'ї Терезів виявлена планета, на якій, можливо, є життя» - так називався матеріал, опублікованій 7 жовтня 2010 року. Нагадаємо, астрономи з Університету Каліфорнії повідомили, що відкрили нову планету у зірки Глізе 581, яка віддалена приблизно на 20 світлових років від Землі. Сенсація в тому, що ця планета, що отримала назву Глізе 581 g, розташована прямо в середині так званої зони проживання. Як наша Земля. Однак днями астрономи з Женевської обсерваторії, виступаючи на конференції Міжнародного астрономічного союзу, засмутили. Заявили, що не можуть підтвердити відкриття. Мовляв, не бачимо цю саму Глізе 581 g.

Ентузіасти вважають висновки швейцарців поспішними. А їх спостереження - не порівняти з каліфорнійськими, які тривали 11 років. Американці використовували телескоп в обсерваторії імені Кека на Гаваях і дані спектрографа HARPS. У «недовірливих» інформації набагато менше. Втім, вони й не наполягають беззастережно, що шуканої планети точно немає.

Поки конкуруючі групи дослідників зійшлися на тому, що потрібні додаткові вимірювання, спостереження. Для них, до речі, з'явився потужний імпульс.

Є КОНТАКТ?

Ще в 2007 році астрономи знаходили планети у Глізе - c і d, які розташовувалися по краях зони проживання. Як наші Венера і Марс. І не сильно заперечували, що на них може існувати життя в тому чи іншому вигляді. Оскільки на планетах може перебувати вода в рідкому вигляді. Але на знову виявленої планеті g умови краще за всіх. І якщо брати по розуму існують, то на цій самій g їм саме місце.

Ми, правда, поскаржилися, мовляв, дивно, що від глізеян немає ніяких звісток. Адже якщо вони хоча б рівні нам за рівнем розвитку, то давно повинні були б натякнути про своє існування. Людство ж розсилає сигнали по Всесвіту.

І спеціально, і мимоволі.

Наприклад, хвилі наших радіо-і телепередач, які поширюються вже більше 60 років, давно долетіли до системи Глізе. Всього-то 20 років треба було. Це - туди. Ще 20 років - назад. Якщо місцеві зважилися б на відповідь. Разом, ми могли б щось здобути від них ще 20 років тому. Але начебто не отримували нічого.

І ось, виявляється, брати по розуму, схоже, теж посилали звісточку.

Незабаром після заявки на відкриття нової планети Рагбір Бата, астроном з Університету Західного Сіднея, який працює за програмою SETI - програмі пошуку позаземних цивілізацій, повідомив: ще в грудні 2008 року він одержав дивний світловий сигнал з району Глізе 581. Тобто сталося це ще до того, як там була виявлена планета, придатна для життя, - 581 g. А було відомо лише про c і d - умовно придатних.

- Сигнал був різким, - говорить Бата, - немов би лазерний спалах. А зв'язок за допомогою потужного лазера цілком можливий. Ми шукаємо такі сигнали.

На жаль, за першим сигналом другого не було. Але фахівці SETI збираються уважно придивитися до того, що вже отримали. Запевняють, що володіють особливою методикою аналізу.

Планета Глізе 581 g приблизно в 3 рази важча за Землю. По діаметру вона в 1,2 - 1,4 рази більше. Середня температура на екваторі - близько 20 градусів тепла. У полюсів морозно, як і на Землі.

Першовідкривач Глізе 581 g професор астрономії та астрофізики Стівен Вогт налаштований оптимістично. Він не тільки вважає, що планета існує, а й «на сто відсотків упевнений, що там є життя».
Категорія: Курйози · Переглядів: 2334 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
0
1 mr_smith • 13:38, 16.10.2010 • url Матеріал
Quote (новина)
астроном з Університету Західного Сіднея, який працює за програмою SETI - програмі пошуку позаземних цивілізацій, повідомив: ще в грудні 2008 року він одержав дивний світловий сигнал з району Глізе 581.
- Сигнал був різким, - говорить Бата, - немов би лазерний спалах.
ну що ж не зрозуміло? Зоряні війни! Пульнули разок в сторону Землі для приколу... :D
avatar
1
2 Shooler • 13:48, 16.10.2010 • url Матеріал
Так, треба протирати свого автомата і доставати шаблю. А то, як я зрозумів, брати по розуму скоро прийдуть по нашу земельку! termik
avatar
1
3 Серж • 19:54, 16.10.2010 • url Матеріал
Якшо взяти "телескоп" то можна побачити три, чотори а лутше всього пять зірочок...
І після ретельного перегляду тих сами зірочок стае однаково з якої там планети до нас прилетять до нас зелені чоловічки... :D
avatar
0
4 mr_smith • 20:53, 16.10.2010 • url Матеріал
через телескоп з 5-ма зірками можна прямо сьогодні побачити зелених чоловічків :) , а взавтра одного зеленого в дзеркалі. Контактери...
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.208.202.194
Браузер:

Cайт живе: