rss · Субота, 31.10.2020, 10:48

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

24.12.2010 04:09

З нового року в Україні вводяться соціальні картки для малозабезпечених

З нового року в Україні змінюється підхід до надання соціальних пільг. Уряд проводить експеримент з переходу на адресну допомогу шляхом впровадження електронних соціальних карток для малозабезпечених верств населення. Впровадження таких карток дозволить ще раз підтвердити право громадянина на пільги, і відсікти категорії людей, які користуються зараз пільгами безпідставно. Крім того, ця система дозволить зробити саму підтримку більш ефективною, надавши пільги тим хто їх потребує, в той час, як зараз держава штучно здешевлює наприклад продукти для всіх підряд.

Поки цей проект має статус пілотного і буде працювати лише в деяких регіонах - у Києві, Київській, Харківській, Чернівецькій областях та в Криму.

Електронна соціальна карта являє собою багатофункціональну іменну пластикову картку, яка видається громадянину, який є одержувачем соціальної допомоги. Видаватися картка повинна за погодженням сторін, на підставі заяви, витрати по її випуску бере на себе держава. Карта буде давати право на різні види пільг - зокрема на послуги ЖКГ, проїзд і т.п.

У першу чергу на таку карту можуть претендувати малозабезпечені громадяни (їх статус повинен бути підтверджений районними територіальними центрами управління соціального захисту і праці), пенсіонери за віком, інваліди 1 групи загального захворювання, розмір пенсії яких не перевищує двох прожиткових мінімумів; діти-інваліди віком до 18 років; інваліди з дитинства; сироти віком до 23 років, діти, що знаходяться під опікою і піклуванням; багатодітні матері та неповнолітні діти з багатодітних сімей.

Така реформа допоможе заощадити державі мільярди бюджетних коштів. Економічний ефект оцінено в 5 -10 млрд. грн. економії бюджету щорічно. При цьому кошторис на впровадження цієї програми складає оціночно близько 4 млрд грн до 2015 року.

Передбачається що партнером держави за проектом буде
консорціум «ЄДАПС», хоча в якості претендентів розглядалися також державний Ощадбанк і Ощадбанк Росії.

Координатором впровадження соцкарти буде Міністерство фінансів.


Зворотний бік такої реформи - ослаблення держрегулювання цін на соціально значущі категорії товарів і послуг. Логічно, що убезпечивши малозабезпечених громадян держава зможе дозволити зняти жорсткі регулювання цін наприклад на продукти харчування. Не дивно чому представники бізнесу були затятими прихильниками цієї ініціативи. «Я приходжу в супермаркет і купую продукти за тією ж низькою ціною, що і пенсіонер. Але це несправедливо - адже у нас різні можливості значить і ціна для мене має бути вище» - говорить співвласник мережі "Фуршет" Ігор Баленко.

Нагадаємо що зараз діє ряд обмежень у сфері ціноутворення. Зокрема, діє обмеження торгових надбавок в мережах на цілий ряд продовольчих товарів. Цей список постійно розширюється, наприклад близько місяця тому в нього була внесена гречка - це була запізніла реакція уряду на літній ажіотаж навколо цього продукту. Крім того, на сьогодні підприємства - виробники стратегічних продвольчих товарів зобов'язані погоджувати підвищення цін понад 1% на місяць з Державною інспекцією з конторолю за цінами. Видає відомство такі висновки вкрай неохоче. Крім того необхідність узгоджень і виконання обмежень давали широкі можливості для корупції серед перевіряючих органів

Однак розраховувати на те, що ці заходи будуть зняті - принаймні в середньостроковій перспективі - не доводиться. Держава навряд чи ризикне відмовитися від такого важеля впливу як держрегулювання цін, не переконавшись в ефективності нової системи підтримки.


Відзначимо, що епізодичні впровадження карткових проектів вже мали місце в Україні. Так, в середині 2008 року влада Одеси припинила виплату дотацій на здешевлення хліба місцевому монополістові - "Одеському короваю", перейшовши на систему адресної допомоги незаможним. Компанія отримала можливість продавати хліб за ринковими цінами, а різницю в ціні частині населення влада компенсувала шляхом прямих дотацій. Програма називалася "Соціальна карта одесита". Партнером по програмі виступав АКБ "Імексбанк", який забезпечив близько 60 терміналів. На здешевлення хліба влада витратила відносно невелику суму - 5 млн. грн. А в Дніпропетровській області проводився експеримент з впровадження електронних карток, що забезпечують проїзд у громадському транспорті. Витрати перевізників на пільговиків у підсумку скоротилися в 4 рази.

У столиці в 2008 році після істотного зростання цін на продукцію "Київхліба" адміністрація зобов'язалася сплачувати малозабезпеченим кошти на компенсацію подорожчання хлібної продукції. Малозабезпечені кияни дійсно щомісячно отримували близько десяти «хлібних» гривень як доплату до пенсії, однак проіснувала ця підтримка менше року.

ДОВІДКА

Сьогодні в Україні різного роду пільгами користується 13 млн. чоловік. У країні існує 611 видів пільг, на які бюджет витрачає близько 40 млрд. грн. щорічно.
За оцінками парламентарів, лише п'ята частина людей, що користуються пільгами відноситься до малозабезпечених.
Категорія: Новини України · Переглядів: 1171 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 dyak • 19:41, 24.12.2010 • url Матеріал
Ідея добра , але не віру, що сьогоднішній уряд не створить перепони для получення карток і таким чином відбере у людей останнє
avatar
1
2 Shooler • 22:09, 24.12.2010 • url Матеріал
Адресна допомога - це добре. Але я за те, щоб люди мали змогу і без допомоги обходитися. Тобто потрібно розвивати можливість заробляти і бути незалежним від "подачок" держави.
avatar
0
3 mr_smith • 22:09, 24.12.2010 • url Матеріал
Скоріше на випуску тих карток хтось гарно підніме капусточку.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.232.51.240
Браузер:

Cайт живе: