rss · Середа, 21.10.2020, 01:32

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

23.11.2009 02:44

Wikipedia втратила 49 тис. дописувачів.

Волонтери залишають проект, що рекламує себе словами «вільна енциклопедія, яку може редагувати будь-хто», швидше, ніж приєднуються нові. За перші три місяці 2009 р. Wikipedia англійською мовою втратила більше 49 000 редакторів. Минулого року ця втрата не перевищувала 4900, повідомив іспанський дослідник Феліпе Ортега. 

Через вісім років після того, як Wikipedia поставила собі за мету надати будь-якій людині доступ «до загального світового знання», зниження кількості учасників поставило питання про здатність енциклопедії продовжувати розвиток і покращувати якість статей. Помилки та навмисні перекручування інформації вандалами підірвали її надійність як джерела.

Керівники Wikimedia Foundation, яка фінансує некомерційний проект, продовжують вірити в те, що зуміють підтримувати створення корисного джерела інформації навіть з меншою кількістю волонтерів, готових писати і редагувати статті. «Нам необхідно достатньо людей, щоб робити цю роботу. Але сама мета проекту - не участь », - заявив глава організації Сью Гарднер.

Поки Wikipedia залишається неймовірно популярною серед користувачів: кількість відвідувачів за 12 місяців до вересня цього року виросло на 20%, підрахували в comScore Media Metrix.

Волонтери сайту ведуть запеклі суперечки про те, що стоїть за цим зниженням кількості учасників. Один із чинників - багато тем вже вичерпані. Інший - надлишок правил, які прийняла Wikipedia, щоб внести порядок у свій безладний світ. Зокрема, це було зроблено для того, щоб знизити боротьбу серед волонтерів з приводу додавання в суперечливих питаннях і цифрах. «У Wikipedia стає більш вороже середовище. Багато людей втомлюються від того, що їм доводиться вступати в дебати щодо змісту певних статей знову і знову », - каже Ортега. 

Порушується головний принцип, заявлений при створенні сайту і який говорить, що провокує можуть вносити всі бажаючі. Новачки, що намагаються редагувати статті, отримують повідомлення про те, що вони порушили правила Wikipedia, а всі їхні додати просто стираються, йдеться в дослідженні Xerox Corp. Таким чином, ресурс стає дедалі більше схожим на ті організації, які він намагався замінити.

Втім, у члена ради директорів організації Джиммі Уельсу свій погляд на проблему: «Невідомо, яка кількість волонтерів можна вважати" правильним ". Якщо люди вважають, що Wikipedia закінчила існування і серед трьох мільйонів статей складно знайти щось, що можна до неї додати, це проблема. Якщо ж суспільство стало більш агресивно налаштований до новачків, це інша проблема, яка може бути виправлена ». Пріоритетом своєї роботи Уельс вважає правильність статей у Wikipedia. Він просуває нову програму, яка вимагатиме від основних редакторів схвалювати всі правки до того, як вони з'являються на сайті. Основна ідея нововведення - уникнути випадків вандалізму, подібних до того, що сталося в січні, коли про смерть Едварда Кеннеді було оголошено задовго до реальної події.

У 2008 р. редактори Wikipedia прали одну з чотирьох правок від мінливих волонтерів. У 2005 р. кількість таких втручань не перевищувала одного до десяти. При цьому далеко не всі втручання виправдані. Так, одному з волонтерів забороняли вносити зміни на його власну фотографію, запитуючи, чи є у нього право на копірайт. 

У самій Wikimedia Foundation стверджують, що намагаються наростити участь людей, але при цьому повторюють, що просто збільшення кількості учасників - не основне завдання проекту. Тепер для організації важливою є диверсифікація учасників. Дослідження показують, що середньому учаснику проекту 26,8 років, причому 87% з них - чоловіки. Компанія хоче залучити більше академіків, вони ж, у свою чергу, чинять опір, стверджуючи, що не знають, хто буде редагувати їх статті.

На даний момент сила Wikipedia аж ніяк не в науковості тексту. За власними стандартами Wikipedia, стаття, присвячена одному з засновників мікробіології Луї Пастеру, оцінюється нижче, ніж текст, присвячений Джеймсу Кирку, капітану «Зоряних війн». Тому, за словами члена ради директорів Wikimedia Germany Матіаса Шиндлера, Wikipedia треба зосереджуватися не на кількості статей, а на якості.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1598 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 Shooler • 23:25, 24.11.2009 • url Матеріал
Школопедія наберає обертів! ;)
avatar
0
2 mr_smith • 23:38, 24.11.2009 • url Матеріал
Ага, залишилось ще тих 49000 дописувачів на нашу сторону перетягнути :D
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.61.235
Браузер:

Cайт живе: