rss · Четвер, 18.10.2018, 14:45

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

24.06.2013 15:52

WebMoney і право раба


WebMoney і право раба

Всі ми чули про гучний конфлікт навколо системи Webmoney. Група компаній, що здійснюють обслуговування операцій з українськими титульними знаками цієї системи, 11 червня цього року була піддана «слідчим діям», ініційованим Міністерством доходів, що виявилися в обшуках співробітників і вилучення комп'ютерної техніки. І, що набагато чутливіше арешту коштів, що знаходилися на рахунках компаній, що, по суті заблокувало одне з основоположних напрямків їх діяльності.

Претензії вищевказаного міністерства вражають - це і легалізація кримінальних доходів, і ухилення від оподаткування, та участь у фінансових пірамідах, і випуск електронних грошей без ліцензії - до питання підійшли явно з розмахом, щоб мало не здалося, нічтоже сумняшеся в тому, що цього більш ніж достатньо для недосвідчених громадян, щоб переконати їх в затриманні небезпечних бандитів.

Не розуміючи, що написали найповніше марення. Чому - розкриємо далі.

Тертя системи Webmoney і офіційних українських властей мають давню історію. 10 років тому, коли з'явилися українські Webmoney, представники цієї системи вели активний діалог з НБУ, брали участь у круглих столах і обговореннях, подавали свої пропозиції щодо формування регулюючих документів і положень, що визначають саме поняття електронних грошей, порядку їх обороту і регулювання ринку. НБУ до певного моменту був відкритий для діалогу, велася активна робота по створенню Положення про електронні гроші.

Положення було затверджено в 2008 році і поставило більше запитань, ніж відповідей. Справа в тому, що система працювала 5 років перед цим, працювала легально, і, зрозуміло, повинна була бути юридична модель, за якою вона працювала, причому в умовах, коли предмет діяльності системи в законодавстві відсутній геть. Така модель була знайдена. Базувалася вона на невід'ємному праві кожної особи, як фізичної, так і юридичної, закріпленому в Цивільному кодексі України, і полягала в переуступці прав вимоги на депозит у банку, тобто користувачі системи, що мають українські титульні знаки, були власниками відповідної їм частки в депозиті. Отримавши 1 титульний знак системи, його власник набував право вимагати 1 гривню з депозиту в банку, і міг або передати цю одиницю іншому користувачеві, або реалізувати право вимоги і отримати свою гривню. Система ж створювала зручні для користувачів засоби отримання, передачі титульних знаків, та реалізації прав їх вимоги.

Приклавши всі зусилля, щоб увійти в правове поле, представники системи були дещо шоковані, виявивши у визначенні електронних грошей наступний текст: «Електронні гроші - одініці вартості, Які зберігаються на Електронному Пристрої, пріймаються як засіб платежу іншіми, крім емітента, особами і є грошовими зобов'язаннями емітента... Випуск Електронних грошей в Україні мают право Здійснювати лише банки (далі - банки-Емітенти).». Називається - припливли. Де тут вебмані? Облік прав вимоги та обслуговування цього обліку тут і не заборонені, і не дозволені. Їх просто немає. В результаті, ми отримали положення регулятора, яке нічого не змінило для системи - воно просто виявилося не про неї.

Незважаючи на це, в 2010 році система розробила і подала в НБУ на узгодження передбачувані правила своєї роботи, наведені у відповідність з цим положенням. НБУ за своєю ініціативою заморозив цей процес, погодивши правила трьох систем, одна з яких взагалі не відноситься до електронних грошей, після чого припинив будь-які дії в цьому напрямку. На три роки - замість відведеного цим же положенням одного місяця.

Тепер одна з основних претензій до вебмані - те, що система працює без ліцензії НБУ. Вибачте, це не смішно. Це понад 60 мільйонів гривень грошей, що належать 2,5 мільйонам користувачів системи, які, по суті, вкрадені у них за сприяння відомства, чия функція - не допускати подібне.

Тепер про претензії з відмивання грошей і інше. Як показано вище, гроші на арештованих рахунках належать не системі. Це гроші користувачів. Якщо ці гроші мають сумнівне походження - їх власник, і тільки він, відповідає за те, звідки він їх взяв. Якщо ви намагаєтеся залучити до відповідальності облікову систему, це означає, що, якщо ми виявляємо факт продажу, скажімо, наркотиків, за гривні, які, як відомо, продукція НБУ, ми повинні негайно заарештувати голову Нацбанку за організацію торгівлі наркотиками. Нісенітниця? Безумовно. Але коли він збирається перекочувати в звинувачувальний вердикт, це викликає, як мінімум, певні питання про профпридатність системи, яка його видала.

Що це? Некомпетентність? Зачистка ринку в інтересах третіх осіб? Спроби взяти під контроль сферу інтернет-платежів? Ми вже писали про можливі мотиви такої дивної поведінки влади. Зараз суть не в цьому. Як відомо, судять не за те, що робив. Судять за те, що ЗРОБИВ. І один із знакових моментів створеного НБУ і Мінсдохом - це спроба залишити поза законом і придушити силою право системи вебмані забезпечувати врахування майнових прав своїх користувачів. Чому я на цьому акцентую увагу. У стародавньому Римі існувало таке поняття - peculium. Дуже спрощено - це таке майно, яке передавалося у відання іншої особи з тим, щоб ця особа здійснювала з цим майном якісь розпорядчі дії. У тому числі і облікові. Це правило поширюється НАВІТЬ НА РАБІВ. Якщо ця афера НБУ і Мінсдоха пройде безкарно - буде створений прецедент по «законному» опусканню нас нижче правового рівня, на якому знаходилися раби.

Я не знаю, що ще має статися, щоб ми всі, нарешті, усвідомили, в яку прірву тягнуть нас еліти - нас усіх, не тільки причетних до цієї історії. Історія дуже показова - у цій країні у нас більше немає прав. Ми для них навіть не раби, ми - прикре непорозуміння, плутаємся під ногами у самозваних феодалів. Немає жодного державного органу, який встане на нашу сторону в конфлікті з інтересами бандитів, правлячих країною. У цій країні нам нічого втрачати, крім своїх ланцюгів. Народовладдя можливе лише там, де народ не боїться проявити свою владу, і давно вже настав час зробити це. Якщо ж владу проявити нікому - рабський нашийник і батіг будуть єдиною національною ідеєю для цієї держави.

Евгеній Савицкий, для "Хвилі" hvylya.org/analytics/economics/webmoney-i-pravo-raba.html

Категорія: Новини України · Переглядів: 870 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.196.26.1
Браузер:

Cайт живе: