rss · Вівторок, 27.10.2020, 21:54

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

12.08.2010 10:58

Вперше в Україні порушили справу за порушення інтелектуальних прав в Інтернеті

Програміст розробив і розмістив в Інтернеті ряд розважальних сайтів. На них він незаконно розмістив для скачування піратські екземпляри музичних творів і фільмів, а також різні дорогі фонограми, програмне забезпечення.

Як розповів заступник начальника УДСБЕЗ УМВС в Луганській області Сергій Чубар, користувачі, які відвідували ці сайти, мали можливість завантажити файли через файлообмінні сервери типу rapidshare, depositfiles, letitbit. 

Адміністрування даних розважальних сайтів здійснювалося за місцем проживання фігуранта, який мав доступ до Інтернету за допомогою послуг, що надаються «Укртелекомом».

Співробітники УДСБЕЗ встановили, що на одному із створених фігурантом сайтів користувачам пропонувалися для завантаження понад 3 тис. примірників піратських аудіовізуальних творів, музичні альбоми, що містять близько 2 тис. пісень, різне програмне забезпечення - більше 3 тис. зразків, серед яких продукти таких розробників як Corel, Adobe, Microsoft. А також комп'ютерні ігри та інші об'єкти авторського права і суміжних прав.

Перегляд більше 2 тис. піратських художніх фільмів, а також порнороликів був організований порушником в режимі «онлайн-кінотеатр», через спеціалізований ресурс в домені net.ua. Наявність ознак «полунички» у відеороликах, які скачували на свої комп'ютери користувачі, в даний час підтверджено висновками експертів.

«Слід підкреслити, що подібну кримінальну справу порушено за нашими матеріалами вперше в Україні. Нашим колегам довелося провести колосальну роботу, щоб задокументувати даний злочин в інтелектуальній сфері. Доводилося на ходу вникати у всі складнощі злочинної схеми, яку використовував даний фігурант», - зазначив Чубар. 

Луганські правоохоронці вже направили запит правовласнику. Зарубіжні фахівці на підставі відомостей, отриманих з Луганська, порахували матеріальний збиток, який було завдано злочинцем їх фірмі. Розмір збитку виявився порівняно невеликим - 26 тис. грн.

За інформацією міліції, порушник планував заробити солідний капітал. Прибуток він отримував, по-перше, від розміщення різної реклами на розробленому ним розважальному сайті, а по-друге, від значної кількості унікальних скачувань з файлообмінника, де він розміщував програмні продукти. 

Фігурант зайнявся злочинною діяльністю восени минулого року. На створених сайтах він ввів функцію реєстрації користувача, тобто кожен з відвідувачів міг там викладати свої новини. Там же він залишав для них посилання на зламані програми, які завбачливо зберігав на серверах не своїх сайтів, а на зовнішніх файлообмінних системах. Таким чином, він як адміністратор сайту дозволяв користувачам завантажувати і обмінюватися піратськими програмними продуктами.
Категорія: Новини України · Переглядів: 1554 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 el_Chupacabra • 11:59, 13.08.2010 • url Матеріал
Так може його розстріляти? Щоб іншим неповадно було...
avatar
0
2 mr_smith • 12:08, 13.08.2010 • url Матеріал
Нагородити pindos
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.215.33.158
Браузер:

Cайт живе: