rss · Четвер, 01.10.2020, 23:02

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

15.03.2010 12:00

Вісім подій у світі IT-технологій, які визначають 1980-ті роки.

Персональний комп'ютер

Незважаючи на те, що до 1980 року було декілька варіацій на тему персонального комп'ютера, наприклад, Apple II, термін ввела все ж компанія IBM, 12 серпня 1981 року, після випуску свого першого персонального комп'ютера IBM 5150. Звичайно, комп'ютери на зразок Commodore PET і Apple II справили величезний ефект, і можна вважати, що комп'ютер став персональним до 80-х, однак IBM в цій історії зробила поворотний момент, після якого комп'ютери загального призначення стали дійсно персональними і дійсно масовими.

Навісивши ярлик «персональний комп'ютер» на 5150, компанія IBM витягла комп'ютери з вузькою «університетської» та «корпоративної» ніші на масовий ринок, зробивши його так званим мейнстримом.Первый, по сути, персональный компьютер IBM 5150

Перший персональний комп'ютер IBM 5150, що подарував комп'ютери звичайним людям 

Машина IBM 5150 була оснащена 16-бітним процесором Intel 8088, що працює на частоті 4,77 МГц, 16 кілобайтами оперативної пам'яті (її можна було розширювати до 256Кб), флоппі-дисководами, двома послідовними інтерфейсами RS-232 і кольоровим монітором. На цих комп'ютерах було встановлено мову BASIC і операційна система DOS 1.0, перша операційна система від Microsoft. Протягом десятиліття персональний комп'ютер розвивався семимильними кроками, не випускала свій шанс і Apple, з'явилися жорсткі диски, операційна система Windows і, такий  винахід - компакт диски ...

Компакт-диски

Компакт-диски були розроблені компаніями Sony й Philips ще в 1979 році. Philips, грунтуючись на своїх минулих розробках «Laserdisc» створила технічну базу для виробництва CD, тоді як Sony застосувала для запису сигналу власний метод кодування PCM - Pulse Code Modulation, що застосовувався до цього на професійних цифрових магнітофонах.

Масове виробництво компакт-дисків почалося в 1982 році на заводі в місті Лангенхагені під Ганновером, у Німеччині. Компакт-диски з самого початку були зустрінуті індустрією з деяким скептицизмом, хоча на кінець 1983 року було доступно вже 1000 різних музичних альбомів. Коли вартість програвачів компакт-дисків значно впала, формат CD знайшов справжню популярність. Популяризації компакт-дисків допомогли і гранди комп'ютерної індустрії - Apple і Microsoft. Джон Скаллі, тодішній директор Apple Computer, у 1987 передбачив, що компакт-диски зроблять революцію у світі персональних комп'ютерів.


Первый CD-проигрыватель

Перший CD-програвач: Philips CD100 був випущений у серпні 1982 року

Першим музичним альбомом, який вийшов на CD став альбом «52nd Street» Біллі Джоела, а першою піснею записаною на CD стала пісня «The Visitors» групи ABBA. Цікавий той факт, що було продано більше одного мільйона копій альбому "Brothers In Arms» групи Dire Straits, що зробило цей диск на той час самим успішним, що були випущені на CD. 

Плеєри Sony Walkman


У Японії плеєри Sony Walkman були запущені в 1979 році і справили безпрецедентний успіх, в 1986 році слово Walkman було внесено до Оксфордського словника англійської мови.

Якщо порівнювати першу модель Walkmen'а - важкий і грубий TPS-L2 із сучасним крихітним iPod'ом, то ви, напевно, будете про себе сміятися, однак у той час музичний плеєр в кишені був схожий на фантастику.Прадед вашего iPOD - плеер Walkman

Пре-Pod: Перша модель Sony Walkman - TPS-L2 


Якщо вірити історичним фактам сайту Sony, то після запуску першої моделі, за десять років було вироблено та продано більше 50 мільйонів плеєрів Walkman. 

У 1984 році була випущена професійна модель плеєра - Walkman WM-D6C Pro, умів записувати звук на касети на рівні за якістю відтвореного звуку з кращими стаціонарними касетними магнітофонами. Плеєр був оснащений кварцовим тонвалом і аморфними головками, працював від 4 батарейок AA і широко використовувався журналістами. Також модель отримала велике поширення серед Hi-Fi-ентузіастів і продавалася майже 20 років з початку свого випуску. Один з альбомів Генрі Роллінза був повністю записаний на Walkman Pro.


Первый профессиональный плеер Walkman

Професійний плеєр Sony Walkman WM-D6C Pro 


Плеєри Walkman продаються і до цього дня, правда, у продажі залишилися лише дешеві моделі і продаються вони тільки в Японіі.

Відеомагнітофони VCR 


Уявіть собі, що ви не зможете поставити фільм на паузу, не зможете «перемотати» його на улюблений момент, не зможете записати телепередачу, або вибрати, що сьогодні можна побачити? Так, в 70-х роках телебачення обирало, що ви будете дивитися, і ваша думка ніяк на це вплинути не могло ... 
До тих пір, поки в широкий продаж не надійшли відеомагнітофони. Так звані відеорекордери (VCR, Video Cassette Recorder) з'явилися наприкінці 1970-х років, але тоді вони були доступні одиницям і практично не використовувалися в будинку. Все змінилося з приходом 1980-х, коли налагодили дешеве виробництво і з'явилися дешеві мікросхеми, ціна на відеомагнітофони сильно впала, і він став цілком доступним пристроєм.Первые видеомагнитофоны

Відеомагнітофон Philips N1500 VCR, попередник доступних відеомагнітофонів. 


З того моменту ми можемо самі записати телепередачу і відтворити її, коли нам буде зручно, а також вибрати, який нам сьогодні подивитися фільм, але вже без допомоги цих старих залізяк з плівковими касетами.

Мобільний телефон

У 1980-х зв'язок трохи відрізнялася від нинішньої зв'язку. Якщо ви хотіли зателефонувати, вам довелося б пройтися додому або до найближчої телефонної будки, де був телефонний апарат. Компанії і прості споживачі не мали надії на щось краще.

Концепція мобільного телефону кілька років лежала на полиці, до тих пір, поки Федеральна комісія зв'язку США (FCC) не виділила групу частот для стільникового зв'язку і тим самим відкрила стільниковому телефону шлях в «маси».

Первый сотовый телефон
«Компактний» DynaTAC 8000x - перший стільниковий телефон на планеті Земля 

Motorola запустила свій перший стільниковий телефон (і разом з тим перший мобільний телефон у всьому світі) DynaTAC 8000x в 1983 році. Розміри телефону становили 300x44x89 міліметрів, важив при цьому апарат 785 грамів. У першому стільниковому телефоні використовувався світлодіодні (LED) дисплей і акумулятор на 1 час безперервної розмови. І як би це не було смішно, але в 80-і за телефон Motorola DynaTAC будь-який би дав руку на відсіч. 

ZX Spectrum

У листопаді 1981 Клайв Сінклер, творець ZX Spectrum, заснував легендарну компанію Sinclair Research Ltd, яка незабаром зайнялася випуском власних комп'ютерів. Машини ZX Spectrum при цьому відрізнялися своєю компактністю і відносною дешевизною.

Так, запущений в квітні 1982 року ZX Spectrum, швидко здобув величезну популярність серед користувачів. Комп'ютер був оснащений 16 кілобайтами оперативної пам'яті (хоча був варіант і з 48 Кб), мікропроцесором Zilog Z80, гумовим клавіатурою, і мініатюрним пластиковим корпусом - комп'ютер важив усього 340 грамів.

Багатофункціональна гумова клавіатура була тугою і незручною, обчислювальна потужність була порівняно низькою, однак, незважаючи на безліч недоліків, комп'ютер став дуже популярним.


ZX Spectrum

Доступний комп'ютер: ZX Spectrum з гумовими клавішами 

Spectrum надавав користувачам можливість зануритися в розробку власних іграшок і програм, для чого використовувався розширений мову BASIC, прошитий в 16Кб ПЗУ - ZX-81 BASIC, також називається Sinclair BASIC. Усього лише через 17 місяців після релізу ZX Spectrum, компанії Sinclair Research Ltd. вдалося продати більше мільйона екземплярів, а від софтверних компаній почали з'являтися комерційні ігри на зразок Arcadia (Imagine), Ship of Doom (Artic) і Football Manager (Addictive). Наприкінці 80-х років на території СРСР збиралися і продавалися Spectrum-based комп'ютери. Найбільш поширеними можна вважати продукцію курського заводу "Счетмаш", комп'ютери "Дельта" і пізніше - "Дельта мікро". Завантаження ігор та підвантаження їх рівнів з магнітофонів, підкручування магнітної голівки і ціле море задоволення на 48 Кб пам'яті.  

Камкордери

У далекому 1983 році кінокамери з 8-міліметрової плівкою зустріли початок свого заходу сонця - цього року корпорації Sony і JVC запустили перші Камкордери. 

Sony дотримувалася незабаром «померлого» формату BetaMovie (Betamax), у той час як JVC вирішила використати стандарт VHS-C.


Кассеты для камкодеров

Монетка показує, якими компактними стали відеокасети!

Камкордери в той час були дивом. Не треба було годинами редагувати плівку, потіючи тягати із собою купу важкого устаткування з акумулятором який здихав за півгодини і потім сидіти спостерігати знятий фільм без звуку - тепер не потрібно було мучитися, у світ домашнього кіно прийшли Камкордери. Ви могли просто дивитися відзняту плівки на домашньому відеомагнітофоні - зі звуком!

Ігрові консолі нового покоління

Ігрова приставка Atari 2600 була запущена в 1977 році і була оснащена 8-бітовим процесором, 128 байтами оперативної пам'яті і видавала відео роздільною здатністю 160x190 пікселів (128 кольорів).

У перші два роки приставка не мала особливого успіху, в 1977-му було продано близько 250 тисяч консолей, в 1978 році з 800 тисяч вироблених машин було продано 550 тисяч, у 1979 році ситуація почала виправлятися, і на різдво Atari 2600 стала самим продаваним різдвяним подарунком (і приставкою). Цього року Atari вдалося продати близько мільйона пристроїв. Після цього Atari ліцензувала у Taito мега-аркаду Space Invaders, що ще більше збільшило популярність приставки. З 1980 року продажі приставки почали рости зі швидкістю світла - за цей рік на консолях і картриджах Atari вдалося заробити 2 мільярди доларів, причому два наступних роки продажу подвоювалися. У 1982 році Atari продала рекордні 8 мільйонів примірників своєї консолі. Також на ринку стало з'являтися безліч інших приставок (Intellivision, ColecoVision) та культових ігор на зразок Pac Man.

Игровая приставка Atari

Телевізійна відеоприставка Atari2600

Безліч примітивних продуктів з примітивними іграми що з'являлися на ринку з усіх боків привели ігрову індустрію до краху і кризу, що тривала з 1983 року по 1984-й, при цьому багато гравців ринку збанкрутували.

Ринок ігрової індустрії зазнав такий жорсткий крах, що інвестори з величезною обережністю вкладали гроші в нову консоль Nintendo - Nintendo Entertainment System (NES або «денді»). Але, на щастя, її вихід в 1985 році відбувся успішним, більше того, консоль побила всі рекорди продажів і змінила хід історії. Багато хто стверджує, що саме NES вивела ігрову індустрію з кризи і ознаменувала собою нове покоління приставок.
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 2302 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
1
1 BACS • 18:02, 16.03.2010 • url Матеріал
приставка класна! цвета як в салоні в Бентлі... та ще і інструктовано деревомспереду... шик. :)
avatar
1
2 mr_smith • 18:10, 16.03.2010 • url Матеріал
Мав щось подібне в дитинстві?
avatar
1
3 BACS • 20:25, 16.03.2010 • url Матеріал
в мене була 8 бітна Денді... колись давно...)
помню пору місяців пограв, а потім батьки взнали що приставки садять кінескоп і поміняли його на 3 мішки пшениці комусь із забари... :)
avatar
0
4 mr_smith • 20:47, 16.03.2010 • url Матеріал
Quote (3. BACS)
і поміняли його на 3 мішки пшениці комусь із забари...
:D правильно зробили. А я тими штуками не цікавився взагалі, тому не мав такого.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.230.119.106
Браузер:

Cайт живе: