rss · Середа, 30.09.2020, 23:45

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

02.06.2013 02:54

Винахідники обіцяють революцію в цифровій фотографії


Винахідники обіцяють революцію в цифровій фотографії

Група вчених з Наньянського технологічного університету (NTU) у Сінгапурі розробила світлочутливу матрицю із графена, яка допоможе робити якісні знімки в умовах низької освітленості. Новий сенсор в тисячу разів чутливіший до світла, ніж CMOS і CCD, і йому потрібно в 10 разів менше енергії.

Дослідження тривало близько двох років. «Ми показали, що зараз можна створювати дешеві, чутливі і гнучкі фотосенсори, які цілком складаються із графена», - підкреслив Ван Ціцзі, який очолює групу вчених. Він додав, що виробництво графенових матриць можна налагодити на тому ж технологічному процесі, що і CMOS.

Новий сенсор здатний виявити світло широкого спектра - від видимого до працюючого в середній інфрачервоній області. Це означає, що він відмінно підійде для камер всіх типів - для відеоспостереження, створення панорамних або супутникових зображень, нічного бачення і багатьох інших. При цьому вартість виробництва графенових датчиків, в порівнянні з сучасним фотосенсором, буде в п'ять разів нижче.

Графен - це новий матеріал, який відкрили вихідці з Росії Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов в 2004 році. У 2010 році за своє досягнення вони удостоїлися Нобелівської премії. Крім того що графен є найтоншим (всього один атом) і твердою речовиною (в 300 разів міцніше сталі), у нього є ще багато важливих властивостей. Він прозорий, гнучкий і набагато краще проводить електрику, ніж мідь.

Завдяки надчутливій ​​до світла матриці, у фотографів відпаде необхідність виставляти високі значення ISO в умовах поганої освітленості. Вони зможуть отримувати чіткі знімки, без шумів і зернистості, не піклуючись про те, скільки світла захоплює камера. За словами Ван Ціцзі, NTU вже подав заявку на свій винахід і зараз перебуває у пошуках комерційних партнерів.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 939 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.101.50
Браузер:

Cайт живе: