rss · Субота, 31.10.2020, 10:13

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

22.07.2010 18:28

Винахідник з Харкова відсудив у компанії Toyota мільйони доларів.

Северинський емігрував до США разом з родиною в 1978 році. В активі вчений мав два дипломи - Харківського інституту радіоелектроніки та Московського інституту високоточних вимірювань в радіоелектроніці та фізиці. А в кишені - всього 800 доларів. 

Варто відзначити, що наприкінці 70-х Штати вперше задумалися про будівництво економічних двигунів і використанні альтернативних джерел енергії. Молодий учений-фізик помітив тенденцію і зайнявся розробками: два десятки років він витратив на створення концепції «гібридного» автомобільного двигуна, який складався б з електромотора і бензинового двигуна і дозволив би більш ніж у два рази економити паливо.

У 1994 році Северинський запатентував свій винахід - «високовольтну систему передачі електроенергії». І тривалий час оббивав пороги автоконцернів з пропозицією налагодити випуск гібридів, але скрізь отримував відмову. 

Нарешті в кінці 90-х прийшла мода на «надекономічні» автомобілі: нафта на світових ринках подорожчала, до того ж у багатьох країнах національне законодавство почало регламентувати рівень викиду газу СО2. І, за словами самого Северинська, компанія «Тойота» згадала про нього. 

«Це ключовий винахід в гібридних автомобілях, що робить їх комерційно конкурентними в порівнянні із звичайними. «Тойота» через 10 років після мого винаходу зрозуміла, що без нього не можна зробити комерційні авто », - розповів Северинська одній з радіостанцій. 

«Тойота» використовувала винахід ученого, не маючи на те дозволу. У другому поколінні моделей Prius компанія поставила високовольтну систему Северинська. Ці автомобілі почали користуватися шаленим попитом: всього у світі їх продано вже під три мільйони.

Вчений, який до початку двотисячних зміг створити компанію з розробки автомобільних нововведень - «PAICE», подав до суду на японських автовиробників. Українець виграв суд у «Тойоти»: тоді мова йшла про порушення його прав як винахідника технологій, що використовувалися при виробництві попередніх версій моделей Toyota Prius, Lexus RX400h і гібридних варіантів «Тойота Highlander». Компанія Северинського тоді отримала майже 4,3 мільйона доларів. Суд зобов'язав відповідача виплачувати по 25 доларів за кожен проданий автомобіль. Але, за словами самого Северинська, цього було надто мало. 

Судова тяжба тривала. Вона тривала 6 років, і у вівторок, 20 липня, за кілька годин до засідання суду, представники компанії Тойота вирішили піти на мирову угоду і погодилися з вимогами Северинського. 

Тепер щомісячні відрахування на користь винахідника складуть 1,2 мільйона доларів, або по 98 доларів з кожного випущеного автомобіля Toyota Prius. Але український винахідник може продовжити суд вже з іншими компаніями-автовиробниками: його технологія використовується в «гібридних» автомобілях марки «Форд» і «Ніссан».
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1277 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 mr_smith • 18:29, 22.07.2010 • url Матеріал
Все правильно, нєфіг тирить технології.
Мікон, а ти коли свій винахід якийсь продаси?
avatar
1
2 BACS • 10:56, 23.07.2010 • url Матеріал
правильно все робить! слава богу, що йогопросто не вбили, Як інших... Мікон тримайся!!! ;)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.232.51.240
Браузер:

Cайт живе: