rss · Понеділок, 21.09.2020, 12:00

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

05.09.2010 12:09

Виявлено свідоцтва інверсії магнітного поля Землі

Інверсію геомагнітного поля вчені розглядають як цілком природне явище, яке за останні 160 млн. років відзначалося сотні разів. Відчути його вплив на собі люди не могли, оскільки найближча подія такого роду (інверсія Брюнеса - Матуями) повинна була відбутися близько 780 тисяч років тому. Вважається, що тривалість «перехідних періодів» при інверсії вимірюється тисячами років.

У 1995 році дослідники з Франції і США опублікували в журналі Nature сенсаційні дані палеомагнітних аналізу лавових потоків гори Стінс, вік яких складає близько 16,2 млн. років. Як виявилося, зразки зберігають свідоцтва зміни напрямку магнітного поля на шість градусів на день. Більшість фахівців просто не повірили в те, що такі різкі зрушення можливі.

Нова інформація була отримана при вивченні зразків з Невади гірського хребта Sheep Creek. Увагу авторів привернув лавовий потік зі складною історією, який почав остигати, але незабаром був повторно розігрітий наплившою зверху лавою.

При розгляді цього потоку геофізики і визначили, що швидкість зміни напрямку поля становила близько одного градуса на тиждень. «Можливо, це був окремий епізод надзвичайно швидкого зміщення в «звичайному» процесі інверсії», - відзначив учасник дослідження Скотт Боуг.

Скептично налаштовані експерти вже виявили вади в новій роботі. Співробітник Університету Джонса Хопкінса Пітер Олсон, приміром, вказує на те, що автори могли зареєструвати якийсь локальний ефект.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 2251 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.205.93.2
Браузер:

Cайт живе: