rss · Четвер, 01.10.2020, 00:04

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

03.09.2011 21:33

Виявлена ​​планета-курорт сестра Землі, розташована в 36 світлових роках від нас

Відкриття було зроблено в Європейській південній обсерваторії в Чилі (European Southern Observatory) за допомогою "шукача планет" - приладу HARPS (High Accuracy Radial velocity Planet Searche), який уловлює зміни радіальної швидкості зірок і тим самим розпізнає планети поруч з ними.

- Планета знаходиться далі від свого світила, ніж наша Венера від Сонця, але ближче, ніж Земля, - говорить керівник досліджень Ліза Кальтенеггер (Lisa Kaltenegger) з астрономічного інституту Макса Планка (Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics and the Max Planck Institute for Astronomy) . - Але умови там цілком стерпні - пекельної спеки, як на Венері, немає.

Вчені підрахували: на HD85512b "переважає ясна погода з помірною хмарністю". Хмари прикривають приблизно половину поверхні. Це - менше, ніж на Землі, середній показник якої становить 60 відсотків. Але цілком достатньо, щоб відображати в космос надлишки тепла.

Досить імовірно, що на відкритій планеті умови не просто комфортні, а курортні. Як у наших тропіках. Або, як на планеті з фільму "П'ятий елемент", на яку відправився в круїз Брюс Вілліс з Мілою Йовович. І звичайно ж, там є рідка вода. Атмосфера, швидше за все, подібна до земної, тобто, складається з кисню, азоту та вуглекислого газу.

Вік системи, в якій розташована HD85512b, астрофізики визначили в 5,6 мільярдів років. Тобто, вона старша нашої Сонячної системи, якій приблизно 4,7 мільярдів років. За цей час у нас розвинулося життя. Може і там встигло? Обнадіює ще й те, що відкрита планета рухається по круговій орбіті. Значить, її клімат відрізняється стабільністю. А це сприяє комфорту мешканців.

Якщо HD85512b справді населена, то аборигени повинні бути досить мускулисті. Адже сила тяжіння на планеті на 40 відсотків вище земної.

До речі, планета в сузір'ї Вітрила стала вже другою за останній час, претенденткою на звання сестри Землі. Про те, що виявлено першу було оголошено в минулому році. Тоді астрономи з Університету Каліфорнії, що працюють в обсерваторії на Гавайських островах, відкрили дві нові планети у зірки Глізе 581. Це - в сузір'ї Терезів і приблизно в 20 світлових роках від нас.

Одна з планет, яка отримала позначення 581 g, розташована в так званій зоні проживання. Тобто, віддалена від свого сонця на таку відстань, що на ній не сильно жарко і не сильно холодно. І на цій g-планеті може бути рідка вода. Як у нас.

- Планета потенційно придатна для життя, - заявляв один з авторів відкриття професор астрономії та астрофізики Стівен Вогт. Хоча й не став стверджувати, що на ній можуть мешкати брати по розуму. Але й не відкинув геть таку перспективу.

Перша сестра Землі приблизно в 3 рази важче. І в 10 разів швидша - рік на ній триває 37 земних діб. У планети теж є атмосфера. З великою часткою ймовірності вона схожа на земну.

За короткий час знайдені дві планети, начебто придатні для життя. Це надихає: можна переселитися з часом, якщо щось трапиться у нас. Летіти, звичайно, довго. Але не нескінченно. А НАСА зараз якраз проектує кораблі, розраховані на подорожі тривалістю в сотні років, в яких до мети доберуться праправнуки. До того часу, поки їх побудують, астрономи відкриють нові планети, придатні для життя. Буде з чого вибрати. Може, щось пристойне знайдеться і в ближніх районах?

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1176 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 mr_smith • 23:56, 03.09.2011 • url Матеріал
euronews space: В поисках экзопланет
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.101.50
Браузер:

Cайт живе: