rss · Четвер, 22.10.2020, 12:56

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

11.06.2011 22:29

Відпочинок на березі орендованої водойми

Часто буває так, що орендар, взявши в оренду водойму, не допускає громадян України до користування природними ресурсами. Це є грубим порушенням Водного кодексу України (ВКУ).

Згідно, ст. 47 ВКУ:

Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

...
Місцеві Ради зобов'язані повідомляти населення про встановлені ними правила, що обмежують загальне водокористування.
На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду.
Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.

Якщо водокористувачем або відповідною Радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.

Отож, орендар зобов'язаний погодити з місцевою радою узгодити та довести до вашого відома правила користування водоймою, а не проганяти вас аргументуючи це тим, що водойма орендована.

Також не зайвим буде нагадати, що згідно Наказу №18 Головдержуправління рибохорони в Житомирській області від 28.03.2011 року:

- Заборонено всяке рибальство на час ходу риби на нерест і на період відкладення ікри в наступні терміни:

  • на річках та їх притоках з 05 квітня по 25 травня; 
  • на водосховищах та ставках з 05 квітня по 14 червня;

- Заборонено всякий лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню в період виношування ікри, личинок першої і другої линьок з 05 квітня по 25 червня і з 20 липня по 10 вересня.

- Дозволено любительський і спортивний лов риби на період заборони, з берега, за межами місць нересту та в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм і річок, однією поплавковою або донною вудками з одним гачком і спінінгом з блешнею. Користувачам водойм потрібно позначити місця для любительського рибальства.

- Осіб, які порушують Правила заборони лову риби у нерестовий період, притягувати до відповідальності згідно чинного законодавства.

Можна чітко і точно відповісти на поставлене питання. Ви маєте повне право користуватися водоймою, навіть якщо вона орендована. До вас мають довести правила користування водоймою. І ніхто не може вам заборонити відпочити на березі річки з однією вудкою, навіть орендар із охороною.

Отож, якщо порушуються ваші права, а ви не переступаєте межі Закону, то обов'язково повідомляйте про такі факти за адресою:

Головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Житомирській області

10005, м.Житомир, пров. Гуйвинський 6

тел. (8-0412) 24-57-81, 24-57-61


Або районну держадміністрацію, правоохоронні органи та органи прокуратури.


Shooler


Категорія: Новини Житомирщини · Переглядів: 1950 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
1
1 mr_smith • 15:01, 12.06.2011 • url Матеріал
Візьму до уваги. Дякую.
avatar
1
2 el_Chupacabra • 00:28, 14.06.2011 • url Матеріал
Тобто, перш ніж йти на відпочинок або риболовлю на водойму, яка орендована, потрібно зайти до сільради і розпитати про неї. Якщо там ніхто нічого не знає (а зазвичай так і є), то сміливо посилаємо лєсом всіх охоронців, окопуємося і відстрілюємось з кулемета, що необхідно заздалегідь захопити з собою та зареєструвати в місцевих органах правопорядку. :)

З.І. В Червоному, наскільки мені відомо нема орендованих водойм.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.228.10.64
Браузер:

Cайт живе: