rss · Неділя, 01.11.2020, 01:25

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

23.11.2010 23:47

Відомий фізик нарахував у Всесвіті багато Великих вибухів

На даний момент найбільш загальноприйнятою вважається так звана інфляційна теорія, яка передбачає, що в перші долі секунди після Великого вибуху 13,7 мільярда років тому Всесвіт розширювався з дуже високою швидкістю, а пізніше продовжив розширення вже істотно повільніше. В даний час швидкість розширення зростає.

Пенроуз, чиє прізвище відоме далекій від науки публіці, в першу чергу, завдяки його співавторству зі Стівеном Хокінгом - британським фізиком і популяризатором науки, вважає, що ця теорія невірна. Зокрема, вона не може пояснити, чому неодмінно Всесвіт був дуже впорядкований (висока впорядкованість дозволила згодом сформуватися складним об'єктам).

Пенроуз вважає, що в майбутньому Всесвіт прийде в стан, що нагадує його стан у момент Великого вибуху - за контрастом з нинішньою неоднорідною формою, Всесвіт стане гладким і однорідним. У цьому стані буде можливий перехід до нового циклу (еону), коли Всесвіт з нескінченно величезного знову перетвориться на нескінченно малий. При цьому ентропія (ступінь безладдя) буде мінімальною, тому що чорні діри, які знищують всю інформацію (а, значить, зменшують ентропію) випаруються в ході розширення Всесвіту.

Свої висновки Пенроуз підкріпив даними про мікрохвильове фонове випромінювання, зібраними апаратом WMAP, а також в ході експерименту BOOMERanG в Антарктиці. Мікрохвильове фонове, або реліктове, випромінювання, збереглося з часів Великого вибуху або трохи пізніше. Пенроуз і його колега з Єреванського фізичного інституту Вахе Гурзадян виявили у випромінюванні області, що мають форму концентричних кіл, температура яких помітно нижче за температуру навколишнього випромінювання. Пенроуз і Гурзадян вважають, що ці області залишилися від гравітаційних хвиль, що утворилися при зіткненні чорних дір у попередні еони. За словами Пенроуза, інфляційна теорія не може пояснити існування цих областей, так як, згідно з її положеннями, температура повинна змінюватися за обсягом космічного простору випадковим чином.

Колеги учених поставилися до їх роботи з цікавістю, проте відзначили, що дані про існування дивних концентричних областей повинні бути незалежно підтверджені.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1462 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 Shooler • 00:10, 24.11.2010 • url Матеріал
Всесвіту на наш вік вистачить! :p
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: