rss · Неділя, 01.11.2020, 00:45

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

13.04.2010 15:51

Вчені встановили, що в нашій Галактиці є мільярд схожих на Землю світів.

Про це йдеться в доповіді вчених, яка подавалася у вівторок на Щорічній нараді Королівського астрономічного товариства в Великобританії. 

Виявлення планет за межами сонячної системи є все ще екстраординарною астрономічним завданням, а виявлення невеликих планет, порівняних за своїми параметрами із Землею, - завдання, зовсім не вирішене на сьогоднішній день. 

Незважаючи на те, що астрономи вже встигли виявити в космосі кілька так званих Суперпланет - планет, що мають схожу з Землею будову, але мають більші масу і розміри - від масового відкриття невеликих планет астрономів відокремлює ще кілька десятиліть вдосконалення астрономічних методів та інструментів. 

Тим не менш, група вчених на чолі з Джеєм Фаріхі з Лестерського університету у Великобританії показала, що наша Галактика, Чумацький Шлях, може містити в собі величезну кількість планет, схожих за будовою на Землю. При цьому частина з них, виходячи з чисто статистичних міркувань, неминуче повинна відповідати умовам, необхідним для виникнення життя.

У своїй роботі вчені звернули увагу на спектр світіння особливого класу зірок - білих карликів, які є, згідно з сучасними уявленнями астрономів, однією з завершальних стадій еволюції будь-якої зірки, схожої на наше Сонце за масою. У процесі своєї еволюції такі зірки проходять спочатку стадію червоного гіганта, в ході якої їх діаметр може збільшитися у 200 разів.

Відбувається це через те, що в надрах зірок закінчується водневе паливо, яке підтримувало їх світіння протягом мільярдів років, ядро починає стискатися, додатково розігріватися і «розпалювати» термоядерні реакції в зовнішніх шарах зірки, що і призводить до розширення. 

Це розширення настільки велике, що виходить за межі орбіт найближчих до зірки планет, як у випадку Сонячної системи це малі планети, у тому числі й Земля. У результаті цього речовина планети переходить до зірки. 

Поступово «роздута» зірка починає стискатися в іншу форму - так званий білий карлик, а навколо неї формується тонка атмосфера, що містить у собі елементи, що колись перебували в складі планет. 

Аналіз хімічного складу цієї атмосфери легко здійснити, що у своїй роботі і виконали вчені, які показали, що з 146 вивчених ними білих карликів 109 показали ознаки того, що колись у минулому в стані червоних гігантів вони поглинули свої планети, що складалися з твердих гірських порід.

Екстраполяція цих даних на весь Чумацький Шлях і дозволила вченим встановити, що в нашій Галактиці одночасно можуть існувати щонайменше близько мільярда землеподібних планет, частина з яких може бути заселена будь-якими формами життя. 

На думку планетолога Джонатана Фортні, ця робота астрономів показує, що створення схожих на Землю планет - куди більш поширений процес, ніж можна було припустити до цих пір, а тому таких планет в Чумацькому Шляху може бути й істотно більше мільярда.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 2385 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: