rss · Понеділок, 12.11.2018, 23:16

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

21.08.2010 04:03

Вчені: Всесвіт перетвориться на мертву пустку

До такого висновку прийшли астрономи, які вивчають велетенське скупчення галактик, відоме як Abell 1689. 

Цей космічний феномен, віддалений від нас на 2,2 мільярда світлових років і знаходиться в сузір'ї Діви, представляє собою саме масивне з усіх відомих науці скупчень галактик.

Спостерігаючи за тим, як заломлюється в ньому світло від віддалених зірок, вчені обчислюють кількість темної енергії у Всесвіті. Темна енергія - це сила, яка прискорює процес розширення Всесвіту.

Визначення механізмів поширення цієї сили дозволяє з більшою чи меншою ймовірністю прогнозувати долю космосу.

Щоб зрозуміти, як темна енергія поширюється по космосу, група вчених під керівництвом професора Еріка Джулло з каліфорнійської Лабораторії реактивного руху НАСА використовували орбітальний телескоп «Хаббл». З його допомогою вони спостерігали за тим, як заломлюється світло від далеких зірок і галактик, «обтікаючи» скупчення Abell 1689, яке завдяки своїй гігантській масі діє як велетенське збільшувальне скло.

Яким чином спотворюються світлові промені, залежить від трьох чинників: наскільки далеко знаходиться віддалений об'єкт, яка маса самого скупчення Abell 1689 і як поширюється темна енергія. Астрономам вдалося заміряти перші два параметри, і це дало їм можливість обчислити третій.

Отримавши дані про поширення темної енергії, вчені прийшли до висновку: Всесвіт приречений на нескінченне зростання. 

Але це зростання буде супроводжуватися відповідними змінами: Всесвіт буде ставати все холодніше і з часом перетвориться на мертву пустку, температура якої буде прагнути до того, що вчені називають абсолютним нулем.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1237 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.198.125.25
Браузер:

Cайт живе: