rss · Неділя, 25.10.2020, 20:13

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

05.06.2011 19:23

Вчені створили світло з порожнечі

Згідно постулатам квантової механіки вакуум насправді не є абсолютною порожнечею. Весь простір наповнений вакуумними осциляціями або коливаннями, викликаними "зливою" частинок, які народжуються, існують дуже короткий час і знову розпадаються. Ці коливання наповнюють простір енергією, яка в деяких випадках зумовлює взаємодію між різними предметами.

Одним з видів взаємодії, обумовленого коливаннями вакууму, є так званий ефект Казимира. Якщо дві дзеркальні поверхні, що перебувають у вакуумі розташувати дуже близько один до одного, то між ними виникають сили, що притягають їх один до одного. Цей статичний ефект Казимира вже давно відомий і виміряний вченими.

Але при дотриманні деяких умов, віртуальні частинки, що наповнюють собою вакуум, можуть стати реальними і існувати досить довго. Ключем до цього є рухома з величезним прискоренням дзеркальна поверхня, яка розділяє пари віртуальних частинок, які стають реальними частками, а надлишки енергії перетворюються на фотони світла. Крістофер Уїлсон (Christopher Wilson) з Технологічного університету Chalmers в Гетеборзі, Швеція, і його колеги стверджують, що їм вперше вдалося створити вищезгадані фотони світла.

Дзеркало, яке здійснює коливання вперед і назад, у вакуумі й темряві має почати "іскритися" фотонами. Але для того, щоб отримати кількість фотонів, яку можна зареєструвати і виміряти, дзеркало повинно рухатися зі швидкістю, яка наближається до швидкості світла, чого на практиці добитися абсолютно неможливо при використанні матеріального дзеркала.

Замість використання матеріального дзеркала команда Уїлсона створила квантовий пристрій SQUID (superconducting quantum interference device). У цьому пристрої мініатюрна металева петля піддавалася впливу змінного магнітного поля, що коливається з частотою 11 мільярдів разів на секунду. Металева петля під впливом магнітного поля здійснювала коливання з невеликою амплітудою, але розвиваючи при цьому швидкість у п'ять відсотків від швидкості світла. Такої швидкості руху вже було достатньо, що б "підштовхнути" віртуальні частинки вакууму і проявити так званий динамічний ефект Казимира.

Як і очікувалося, при русі вищезгаданої петлі почали народжуватися фотони світла, що несуть чіткий квантовий "підпис" віртуальних частинок, які в результаті розриву пари стали реальними частками. Результати цих досліджень, які готуються в даний час до публікації в одному з провідних наукових журналів, можуть стати неоціненною допомогою іншим вченим, які займаються вивченням радіації Хоккінга, енергії, яка випромінюється чорними дірами. Ті ж самі принципи квантової механіки, які змушують "іскритися" рухоме дзеркало, змушують чорні діри "палати" різними видами випромінювання.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1157 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 mr_smith • 04:16, 06.06.2011 • url Матеріал
patsak
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.232.146.112
Браузер:

Cайт живе: