rss · Субота, 24.10.2020, 18:12

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

15.05.2010 11:40

Вчені створили нанороботів розміром з молекулу.

За повідомленням Національного наукового фонду США, дослідники на чолі з Міланом Стоянович з Колумбійського університету працювали з так званими ДНК-бродилки, тобто ланцюжками перепрограмованої ДНК з ніжками, що дозволяють їм рухатися. 

Групі вдало показати, що ці павучки завбільшки всього приблизно 4 нанометра в діаметрі здатні автономно пересуватися в спеціально створеному двомірному просторі та виконувати найпростіші функції, притаманні роботам: починати рух, повертати, зупинятися. 

Робот являє собою білкову молекулу, до чотирьох кінців якої прикріплені короткі відрізки специфічних молекул ДНК, так званих ДНК-зимів. Ці молекули можуть взаємодіяти з іншіміи відрізками ДНК, відрізаючи від них частину Відповідно до принципу компліментарності. Розмістивши потрібні відрізки ДНК на гладенькій поверхні за допомогою технології ДНК-орігамі, вчені розмітили шлях, по якому їх чотириногий павук повинен рухатися. 

"Ця молекула підпадає під визначення робота: машини, здатної відчувати навколишнє середовище, приймати рішення і виконувати дію на основі цих відчуттів", - сказав Ерік Уїнфрі, співавтор Стояновича. 

Автори проекту вважають, що з часом він зможе набути важливого прикладного значення, зокрема, в медицині. 

"Можете уявити собі такого Павука, що несе ліки і прикріпляється, наприклад, до клітінної мембрану, павук виявляє рецептор на її поверхні і запускає робОту ліків", - сказав Хао Ян, співавтор Стояновича. 

"Втім, до подібних молекулярних машин нам ще далеко, буде потрібно ще, може, 100 років прогресу, перш ніж їм знайдуть застосування", - Додав Стоянович. 

Нагадаємо, що влітку минулого року Фахівці з університету Хартфордшира заявили про розробку роботизованої домашньої техніки. Вони мають Намір створити штучну особистість - комп'ютерний мозок, Який буде перестрибувати з управління одним роботом до іншого.
Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1366 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.215.33.158
Браузер:

Cайт живе: