rss · Середа, 30.09.2020, 17:32

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

24.09.2011 23:25

Вчені похитнули теорію відносності Ейнштейна

Всесвіт може значно помолодшати. Днями група дослідників з Національної лабораторії Італії виявила частинки нейтрино, які розвивають швидкість, що перевищує швидкість світла. Що теоретично може змінитися в нашому житті, розповідає член-кореспондент РАН, доктором фізико-математичних наук Валерій Трубiцин. 

- Я чув про відкриття, - говорить Трубицин, - італійські вчені пишуть, що вже 15 тисяч разів повторили досвід і все підтвердилося. Але навіть попри це я все ж сумніваюся щодо точності вимірювання швидкості польоту частинок. Адже що таке нейтрино? Це така частка, яку можна зафіксувати тільки глибоко під землею. Вони зустрічаються в потоці сонячного світла, але їх також створюють штучно у Великому адронному коллайдері. Нейтрино народжуються при зіткненні інших часток і «прошивають» Землю за частку секунди. 

- Як могли виміряти їхню швидкість італійці?

- Їх детектор OPERA розташовується на півторакілометровій глибині під землею. Розташований від ВАКу в 730 кілометрах, прилад являє собою 150 000 фотоемульсійних панелей, які здатні реєструвати нейтрино, що приходять з коллайдера. Коли частинки врізаються в ці панелі, відбуваються спалахи. Дослідники стверджують, що відразу після отримання нейтрино у ВАКу вони зафіксували їх приліт своїм детектором OPERA. Коли ж виміряли швидкість проходження частинок, то з'ясувалося, що вони прилетіли в Італію на мільярдну частку секунди швидше, ніж якщо б летіли зі швидкістю світла (швидкість світла дорівнює 300 тис. км/с. - Авт.). 

- Але як дослідники зрозуміли, що до них прилетіли нейтрино саме з ВАКу?

- Від Сонця вони летять хаотично, а з ВАКу - завжди в один і той же час. Стався викид нейтрино в коллайдері - тут же детектор реєструє спалах, це вже перевірено не раз. Тільки я ще раз повторюю, що висновок, зроблений італійськими вченими, дуже сміливий.

- Однак уявімо, що результат підтвердили. Що слід очікувати тоді?

- Тоді все сильно зміниться. І в першу чергу буде спростована теорія Ейнштейна, який говорив про те, що швидше за швидкість світла в світі нічого немає. Доведеться писати нові формули для фізиків-ядерників. Вийде, що Всесвіт молодший, ніж ми вважали (зараз вважається, що вік Всесвіту приблизно дорівнює 15 мільярдам років. - Авт.). До речі, від розміру невидимого протона до розміру 10-сантиметрового яблука вона розширилася в багато разів швидше, ніж якщо б робила це зі швидкістю світла. Але це було тільки на самому початку, а подальше розширення пішло навіть повільніше швидкості світла. Якщо цей постулат буде спростований, зміниться вся наука про частки. Тоді, можливо, даремно всі шукали «частку Бога» - бозон Хіггса, може, його і немає зовсім.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1714 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 10
avatar
2
1 BACS • 12:07, 25.09.2011 • url Матеріал
ми живемо у час грандіозних змін і цікавих винаходів! але куди це нас заведе чи до розквіту чи до загибелі, це вже інше питання... baby
avatar
3
2 el_Chupacabra • 15:05, 26.09.2011 • url Матеріал
Охренеть! Если подтвердится, это начнет новую эпоху человечества. ^_^
avatar
2
3 BACS • 19:38, 26.09.2011 • url Матеріал
як всіх лякали, що ВАК бабахне-мало-не-покажиться? :) а тепер он-воно-що... оказується ми всі роки baby помилялися... :)
avatar
3
4 avatar • 21:00, 26.09.2011 • url Матеріал
Мой учитель истории, в профучилище, назвал астрофизику лженаукой. Причина, возможно, есть botan
avatar
2
5 dyak • 21:25, 26.09.2011 • url Матеріал
В формулах константа "швидкість світла" буде замінена іншою контантою в чому переворот?
avatar
1
6 avatar • 20:06, 27.09.2011 • url Матеріал
Сегодня родился новый еврейский анекдот, на эту тему:

Сын: - Пап, ты представляеш как изменится мир, если учёные смогут доказать, что скорость света не явкяетя константой. Есть частицы, которые могут ее превзойти. Что это будет значить... :o baby
Отец: - Это будит значить, что ты поцелуеш свою задницу, не успев об этом подумать ;)
avatar
2
7 el_Chupacabra • 13:23, 28.09.2011 • url Матеріал
Quote (4. avatar)
читель истории, в профучилище, назвал астрофизику лженаукой

Угу, а звезды - это шляпки серебрянных гвоздей заколоченных в небесную твердь. Вообще, историки, они такие, да... ukurok
Quote (5. dyak)
В формулах константа "швидкість світла" буде замінена іншою контантою в чому переворот?

Хе-хе, тут треба курити теорію дідуся Ейнштейна. Коротко: це порушує модель чотиривимірного всесвіту. Тут фішка не в тому, що швидкість світла неточно виміряна або не найбільша з існуючих, просто загальнопринята теорія простору-часу не матиме сенсу.
avatar
2
8 BACS • 20:45, 28.09.2011 • url Матеріал
скоро почнемо як у фільмі Телепортер - відкривати дірку в просторі, і телепортуватись в любе місце, Яке собі надумаємо... stena
avatar
2
9 avatar • 20:48, 29.09.2011 • url Матеріал
Quote (8. BACS)
скоро почнемо як у фільмі Телепортер - відкривати дірку в просторі, і телепортуватись в любе місце

ну да... и страшную плату станем платить, тем кто в дырке живёт ukurok
avatar
3
10 dyak • 16:32, 30.09.2011 • url Матеріал
Quote (7. el_Chupacabra)
Тут фішка не в тому, що швидкість світла неточно виміряна або не найбільша з існуючих, просто загальнопринята теорія простору-часу не матиме сенсу.

Я теорію Ентейна сприймаю виключно як набір формул який не має практичного примінення. Час в цих формулах одна із перемінних а швидкість світла константа. Пояснення чому саме швидкість світла я не чув.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.51.33
Браузер:

Cайт живе: