rss · Неділя, 27.09.2020, 16:28

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

14.03.2011 02:02

Вчені: Людей може спіткати доля динозаврів

Якщо не зупинити згубний вплив людини на навколишнє середовище, то на Землі через кілька століть може розпочатися масове вимирання, порівняне за масштабами з тим, у результаті якого 65 млн років тому зникли динозаври.

До такого висновку американських вчених призвело порівняння нинішніх показників вимирання ссавців з тими, що відомі нам за даними палеонтології. За останні 500 років вимерло не менше 80 видів ссавців, підрахували фахівці, тоді, як у середньому кожен мільйон років зникає лише два види, йдеться в статті The Daily Mail.

При збереженні сучасних темпів, шосте масове вимирання може настати - cаме раніше - через три століття, найпізніше - через 22 століття. Така оцінка керівника дослідження, професора Ентоні Барноскі (Університет Каліфорнії, Берклі).

Цей процес знищить більше трьох чвертей усього живого на Землі. Відновлення колишнього життя на планеті займе після цього мільйони років.

За останні 540 мільйонів років було вже п'ять випадків масових вимирань живих істот. У ході Крейдяного масового вимирання було знищено 76% живого світу, в тому числі динозаври. Його найбільш імовірною причиною вважається падіння великого метеорита.

Причиною шостого масового вимирання стане діяльність людини. Її шкідливий ефект полягає у пошкодженні місць існування видів, переселення тварин, поширення хвороб, вбивство флори і фауни та зміні клімату.

Але, як запевняє професор Барноскі, процес ще не пізно зупинити. "Поки тільки 1-2% видів знищені в тих групах, які ми можемо детально вивчити. Так що, судячи з цими даними, ми тільки на початку шляху", - сказав учений.

Дослідження були профінансовані Національним науковим фондом США. Річард Лейн, програмний директор Управління у справах наук про Землю, так прокоментував висновки вчених: "Сучасне масове вимирання видів - це тяжкий результат змін клімату та діяльності людини, на яку мало хто звертає увагу. Продовження цієї тенденції, як показує доповідь учених, призведе до непередбачуваних та невиправних наслідків для навколишнього середовища і людства".

Категорія: Світові новини · Переглядів: 1419 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
2
1 mr_smith • 03:02, 14.03.2011 • url Матеріал
Якби збереглися динозаври до нашого часу то ми б (люди) їх теж з"їли. facepalm
avatar
2
2 dyak • 09:40, 14.03.2011 • url Матеріал
Привід подумати що робиться є. Сьогодні практично не можливо виростити домшніх тварин без ліків , а ще 20 років назад практично не використовували ліки в домашньому господарстві.
avatar
1
3 avatar • 11:56, 14.03.2011 • url Матеріал
Так что, хлопци, долой ликарства и прививки, даздравствует эволюция и естественный отбор :o? ;)
Проблема видимо в том, что человек воспринимает себя царём природы, госпидарем, чего хочу того и ворочу. Отвергает её естественную гармонию, мудрость. Несоветуясь живёт по принципу, что выгодно то иправельно. Кому то воще на... на всё. Веря в завтрашвий апакалипсис и спасение, они заняты медленным подавлением плоти. Фатализм не спасёт!
Создаётся в печатление, что человеческая разрушительная сущность заложена в его геноме. Но есть и разум, рассудок, стремление познавать, делать собственный выбор. Выбор за нами. :)
avatar
1
4 mr_smith • 12:35, 14.03.2011 • url Матеріал
Quote (2. dyak)
а ще 20 років назад практично не використовували ліки в домашньому господарстві.
істина, не памятаю, щоб раніше взагалі використовували якусь хімію в домашньому господарстві.
Quote (2. dyak)
практично не можливо виростити домшніх тварин без ліків
і тварин і на грядці необхідно підліковувати...
Quote (3. avatar)
Так что, хлопци, долой ликарства и прививки, даздравствует эволюция и естественный отбор :o?
ну є ще голова на плечах, її теж можна застосувати, що б все було оптимістичненько. (ну есть еще голова на плечах, ее тоже можно задействовать, что бы все было оптимистичненько.)
avatar
1
5 avatar • 15:51, 14.03.2011 • url Матеріал
Quote (4. mr_smith)
ну є ще голова на плечах, її теж можна застосувати

разумеется
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.101.50
Браузер:

Cайт живе: