rss · П'ятниця, 30.10.2020, 07:25

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

29.12.2010 22:59

В Україні з'явився ще один законний спосіб відібрати власність

Закон "Про внесення змін до Закону" Про акціонерні товариства". (Закон зобов'язав акціонерів, які володіють малою кількістю акцій, продавати свої акції великому акціонеру або загальній групі акціонерів, які загалом володіють понад 95% акцій компанії).

Максим Щербатюк зазначає, що встановлення такої вимоги є порушенням законодавства, про яке депутатам неодноразово нагадувало і науково-експертне, і Головне юридичне управління Верховної Ради України.

Так, за його словами, закладена в прийнятому законі концепція не створює реального механізму захисту прав приватного власника і не забезпечує дотримання конституційного принципу непорушності права приватної власності, передбаченого Конституцією України.

"Згідно з Конституцією України, допускається застосування примусового відчуження об'єктів права приватної власності лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. А в нашому випадку маємо ототожнення корпоративних інтересів щодо зосередження 100% акцій у власності одного акціонера з суспільною необхідністю, що є неприйнятним", - вважає Максим Щербатюк.

На думку експерта, передбачений порядок відчуження акцій, які належать іншим дрібним акціонерам, може призвести до порушення:

  • - Закріплених Конституцією основних принципів щодо захисту державою прав усіх суб'єктів права власності (стаття 13 Конституції);
  • - Права кожного володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, непорушності права приватної власності, примусового відчуження об'єктів права приватної власності лише як виняток з мотивів суспільної необхідності (стаття 41);
  • - Конституційних гарантій дотримання прав людини і громадянина, визначених статтею 22 Конституції, за якою при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

"На прикладі цієї ситуації можна побачити, що великий бізнес прагне зосередити у своїх руках все майно підприємств, і таким чином, щоб у дрібного акціонера не було можливості захистити свою власність. Фактично держава, декларуючи підтримку середнього класу, здійснює дії, які, навпаки, ведуть до його знищення, збільшуючи і так чималу прірву між багатими і бідними, яка є в Україні ", - підсумував Максим Щербатюк.

Категорія: Новини України · Переглядів: 1171 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
3
1 Shooler • 00:59, 30.12.2010 • url Матеріал
Походу щоб мурахи під ногами не повзали і не заважали вирішувати справді важливі питання напевно.
avatar
2
2 mr_smith • 03:38, 30.12.2010 • url Матеріал
Тож напевно. всі самі важливі закони приймаються.
avatar
2
3 dyak • 11:29, 30.12.2010 • url Матеріал
Акціонер який має більше 50 процентів акцій уже може ігнорувати думку іншіх. Більшість АТ не платять девіденти бо не показують прибутки тому він швидше для статистики.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.201.9.19
Браузер:

Cайт живе: