rss · Понеділок, 18.02.2019, 17:35

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

10.07.2013 14:03

В озері Восток виявлені ознаки багатоклітинного життя


В озері Восток виявлені ознаки багатоклітинного життя

Дослідники з США проаналізували генетичний матеріал з зразків льоду антарктичного озера Восток, навколо якого вже багато років ведуться суперечки.

Ця водойма - унікальне для нашої планети явище. Найбільше озеро в Антарктиді, площа якого складає більше 15 тисяч квадратних кілометрів, а глибина в деяких місцях досягає 1,2 кілометра, володіє рядом дивовижних характеристик.

Умов для життя у водах Востоку практично немає. Вчені сумніваються, що навіть екстремофіли зможуть вижити в озері, прихованому від атмосфери чотирикілометровим шаром льоду. Але якщо хоч яке-небудь життя знайдеться, то це буде унікальним відкриттям. Наявність організмів, здатних харчуватися і розмножуватися в таких умовах, не тільки доведе нескінченність різноманітності форм життя на Землі, але і дасть надію мисливцям за інопланетянами. Багато холодних супутників Сонячної системи з великою ймовірністю приховують під своєю поверхнею водойми, схожі на Восток. Якщо довести, що мікроорганізми здатні жити в підповерхневих крижаних водах, то слово "інопланетяни" вже перестане бути частиною наукової фантастики.

Нещодавно в науковому журналі PLoS One вийшла стаття американських дослідників, у якій стверджується, що у водах озера Восток містяться сліди бактерій, характерних для життєдіяльності багатоклітинних форм життя, таких як ракоподібні, молюски та навіть риби. Більше того, відповідно до думки вчених, 94% виявлених в пробах ДНК і РНК належать бактеріям, але 6% належать більш складним, багатоклітинним організмам, відомим в біології як еукаріоти. Невелика частина проаналізованого генетичного матеріалу відноситься до домену археї - це мікроскопічні одноклітинні організми, клітини яких не має навіть ядра.
Вчені стверджують, що велика частина бактерій належить до симбіонтів, умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів, характерним для великих підводних мешканців і рослин - морських анемон, плеченогих, тихоходок і деяких риб.

Подібні припущення вимагають ретельної перевірки, яку вони навряд чи пройдуть. Самі автори статті пишуть, що є вірогідність того, що аналізували вони зовсім не ДНК мешканців озера Восток, а прості контамінації. Тобто, фактично, з необережності дослідники могли занести в зразки сторонні бактерії.

Але "забруднити" сторонньою ДНК води Востоку могли не тільки науковці, а й океан. Згідно з однією з гіпотез, глибоко під поверхнею озера існує ціла мережа каналів, які сполучають його з Світовим океаном. Через ці канали в Восток могли потрапити бактерії та інші мікроорганізми, характерні для життєдіяльності великих мешканців морського дна. Однак і у цього припущення є контраргументи: Восток - озеро абсолютно прісне (вміст кисню в ньому в 50 разів перевищує норму для звичайних прісних водойм), і якби воно було пов'язане з океаном, то першою б проникла сіль, а зовсім не мікроорганізми.

Світ припущення американців сприйняв скептично. Поки немає ніяких підстав вважати, що у водах Сходу є життя, особливо після того, як вчені вже безліч разів спростовували свої відкриття або відкриття колег у цій галузі. Залишається тільки сподіватися, що одне з таких відкриттів виявиться незаперечним і наявність життя в найбільшому озері Антарктики буде підтверджено.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 778 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.206.175.155
Браузер:

Cайт живе: