rss · Неділя, 27.09.2020, 18:29

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

13.11.2009 02:57

В інтернеті прогресує новий вид шахрайства: "стеження" за власниками мобільних телефонів

ЗМІ, які пишуть на інтернет-просторі, попереджають: це черговий вид шахрайства, який загрожує простакам списанням грошей з телефонного рахунку і зараженням ПК різноманітними вірусами, що перетворюють його на джерело розсилки спаму. 

Спам являє собою рекламу цих же самих сайтів, яка автоматично розсилається за адресами електронної пошти, систем миттєвого обміну повідомленнями (наприклад, ICQ), з'являється в ЖЖ-блогах, на сторінках користувачів "В контакті" і інших соціальних мереж. Неважко зрозуміти: людина навіть не підозрює, що його заражений комп'ютер "фонтанує" спамом.

На головних сторінках сайтів які пропонують "пошпіонить"  бувають розміщені логотипи найбільших компаній мобільного зв'язку - МТС, "Білайн" та інших, з якими нібито погоджено надання даних "шпигунських" послуг. Наївним і цікавим користувачам люб'язно пропонують негайно ввести в клітинку  номер телефону і натиснути кнопку "ПОШУК" або "ПЕРЕВІРИТИ". 

При цьому в "угоді", з якою можна ознайомитися, натиснувши на відповідне посилання (як правило, внизу статті, можливо, дуже дрібними літерами), прописано, що, натиснувши на кнопку видачі результату, користувач автоматично висловлює згоду з умовами цієї самої "угоди ". А вони, як правило, такі: 
доступ до послуг надається на платній основі (від 300 рублів і вище за сам "сервіс" плюс від 9 карбованців (без урахування ПДВ) за кожну окрему перевірку номера телефону); власники сайту не несуть ні за що ніякої відповідальності, включаючи всі можливі збитки, втрати і ризики користувача; пропонований сервіс є жартівливим, ігровим.

Втім, деякі сайти і зовсім не дають на своїй головній сторінці ніяких посилань ні на які угоди, надаючи користувачеві лише одну можливість - ввести номер телефону і натиснути "фатальну" кнопку видачі результату.

Особливе попередження ревнивця і тим, у кого дійсно можуть бути проблеми із "другою половинкою": не виключено, що результат "стеження" буде відповідати очікуваному. Однак нібито перехоплені SMS типу "Мій придурок звалює у відрядження, приїжджай в п'ятницю!" або "Милий, це був прекрасний вечір, а тепер я їду до свого козла" - не що інше як текст, згенерований програмою.

У прес-службах найбільших компаній-операторів мобільного зв'язку заявили, що мають намір вивчити ситуацію і за необхідності "розібратися" з шахрайськими схемами. Вони також підтвердили, що компанії забезпечують збереження персональних даних своїх абонентів відповідно до закону. 

Справжні шпигунські програми спостереження, звичайно, існують, так що ніхто в принципі не може бути повністю захищений. До того ж у ряді випадків (наприклад, під час масових заходів) мобільні оператори знижують навантаження на передавальні станції в тому числі за рахунок припинення шифровки сигналів. У такі хвилини абонент, за яким стежать, стає особливо вразливим. 

Однак варто розуміти, що ці шпигунські послуги та обладнання коштують далеко недешево - десятки тисяч доларів. І якщо охочий простежити за власником мобільного телефону не є співробітником спецслужб, то доступ до такого устаткування можна отримати тільки в обхід закону - на чорному ринку.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1751 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 6
avatar
1
1 BACS • 11:25, 13.11.2009 • url Матеріал
привіт! я вже попався на таке... 60 грн це мені коштувало... писало що 1 СМС коштує 1,5 грн а зняло дайбоже... :) так, що не ведіться, Якщо ви не з СБУ... vashagaliabalovana
avatar
1
2 mr_smith • 13:00, 13.11.2009 • url Матеріал
Що ж ти так?
avatar
0
3 BACS • 13:16, 13.11.2009 • url Матеріал
vashagaliabalovana да так якось...
avatar
0
4 mr_smith • 13:27, 13.11.2009 • url Матеріал
:) ну тепер то точно фільтруватимеш те що пропонують. Тут потрібно знати принципи роботи обладнання стільникових операторів, якщо знаєш то відразу розумієш що це дурня. Нажаль більшість людей навіть не здогадуються що там та як, тому і вірять що можна поставити якусь програмку на комп, натиснути кнопочку і все - агент 007, або заплативши шахраям, отримаєш все що обіцяють.
avatar
2
5 Серж • 16:01, 16.11.2009 • url Матеріал
В дійсності це зробити можливо. Але для цього всьоголиш навсього потрібно саме менше дві базові станції оператора ( як пелінгатор ). Перехресний сигнал від двох антен дасть ваше місце перебування на даний час. І до цьогож дуже і дуже приблизно. А тепер якраз прикинути скільки така послуга буде коштувати рядовому абоненту !? Точно не 60 гр.
avatar
1
6 mr_smith • 21:50, 16.11.2009 • url Матеріал
Така послуга як ти пишеш існує у операторів і її цілком легально за доступні коши можна отримати, в основному для батьків, які хочуть знати де знаходяться їх діти, називається, здається, "Маячок" у якогось з операторів які надають таку послугу. Визначається з точністю до 300 метрів, тобі на телефон приходитиме фрагмент карти з приблизним радіусом місцезнаходження. Цілком достатньо щоб побачити чи дитина в школі чи десь бродить, розраховано на міста, де щільність базових станцій достатня для такої точності.
В статі описують саме способи шахрайства, коли за гроші пропонують купити роздруківки смсок, або голосових дзвінків і подібних послуг, які в принципі не можливі без спецзасобів дешифрування сигналів стільникових телефонів, які заборонені в Україні і доступні тільки спецслужбам, або олігархам, тому що коштують багато тисяч уйов. Оператори в свою чергу свято оберігають подібну інформацію.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.208.202.194
Браузер:

Cайт живе: