rss · Вівторок, 20.10.2020, 03:16

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

03.06.2010 16:39

Уряд вводить ПДВ на ліки.

МОЗ ініціює введення ПДВ на ліки. Чиновники стверджують, що на таке непопулярне рішення їх штовхає Міжнародний валютний фонд. Нібито це одна з вимог для продовження подальшого кредитування України.

«Ми про це почули від МОЗ, а вони послалися на МВФ», - підтвердив президент Асоціації фармацевтичних дистриб'юторів «Фармукраїна» Володимир Дудка. За його словами, розмір ставки податку зараз обговорюється, він може бути встановлений на рівні 10-14%.

У МОЗ діляться такою ж інформацією. «10% - це підтверджена безліччю розрахунків ставка, яка також грунтується на досвіді європейських країн», - пояснює Юрій Константінов, директор департаменту регуляторної політики Міністерства охорони здоров'я. Він уточнив, що, швидше за все, ініціатива з «фармацевтичним» ПДВ буде реалізована в наступному році. «Введення ПДВ має йти тільки в комплексі - разом зі страховою медициною і реімбурсації», - резюмував чиновник.

Пільга з ПДВ для фармацевтів обходилася бюджету більш ніж 6 млрд. грн на рік. За даними Рахункової палати, тільки за останні три роки бюджет недоотримав за цією статтею 20 млрд. грн. При цьому соціальний ефект не був досягнутий - ціни на ліки підвищилися, незважаючи на податкові пільги. Що ж станеться з ринком, коли ліки обкладуть ще одним податком, чиновники, очевидно, чітко не уявляють. «Повинна відбутися саморегуляція ринку в основному за рахунок зниження торговельних націнок», - припускають в міністерстві. Хоча торговельні націнки на лікарські засоби і так регулюються - зараз вони обмежуються Мінекономіки.

Торговці ліками вже зараз обіцяють підвищення цін. На їхню думку, це - єдиний логічний наслідок підвищення податкового навантаження. «Введення ПДВ означає підвищення ціни на рівень ставки податку. Подивіться на досвід Росії, де було введено ПДВ на ліки - там ціни підвищилися дуже істотно », - відзначає генеральний директор компанії GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Ukraine Андрій Стогній. Оператори ринку підкреслюють, що у них виникне додаткова потреба в оборотних коштах. У результаті подорожчання ліків може досягти і 30%. 

«Ми виступаємо проти введення ПДВ, оскільки цей захід неминуче приведе до подорожчання ліків, а механізм компенсації незрозумілий», - вторить гравцям фармринку Тетяна Бахтєєва, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я. З іншого боку, уряд може обійтися і зовсім без компенсацій, як було у випадку недавнього підвищення акцизів на тютюнові вироби, алкоголь і бензин. Тоді чиновники просто поставили перед фактом бізнес, що не допустять підвищення цін і запропонували підприємцям справлятися за рахунок власної маржі. Чи вийде реалізувати цю схему, стане зрозуміло, коли набуде чинності закон з новими акцизами.

20 млрд. грн. склав обсяг українського ринку фармпрепаратів у минулому році.
Категорія: Новини України · Переглядів: 1664 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 2
avatar
2
1 Shooler • 20:21, 03.06.2010 • url Матеріал
Ну, тепер, повірте мені, кожна аптека буде проводити маркетингові дослідження!!! :D :D :D
Наприклад як змінюється настрій літніх людей, в залежності від температури на дворі.
А ще появляться фірми, які будуть надавати консультаційні послуги аптекам. Наприклад на якій поличці в аптеці має бути той чи інший препарат.
avatar
1
2 mr_smith • 11:38, 04.06.2010 • url Матеріал
Вже зараз, якщо меньше сотки то в аптеку не заходь, а що далі буде? Покращення життя вже сьогодні!
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.101.141
Браузер:

Cайт живе: