rss · П'ятниця, 14.12.2018, 20:16

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

28.11.2010 14:06

Українські діти винахідники

«Головним критерієм відбору винаходів було практичне застосування в звичайному житті. Ось, наприклад, 12-річний Максим Лема зі Львова зробив робота, який виконає функції інженерів БТІ в лічені хвилини. Він сканує конфігурації приміщення, заміряє площу і з допомогою радіосигналу передає готові дані на комп'ютер», - розповів організатор і директор Малої академії наук Оксен Лісовий.

МНС НА ДОПОМОГУ. Одна з найяскравіших робіт на виставці - робот-дирижабль від київських хлопців з технічної студії «Винахідник». Він може врятувати сотні гектарів лісу від вогню. Придумали диво техніки 15-річні Женя Діонідов і Влад Заремба, а також їх куратор Дмитро Кондратенко. Надута гелієм куля з прикріпленими відеокамерою і тепловими датчиками відстежує осередки займання. «Як тільки він вловить дим або вогонь, передасть сигнал разом з координатами на комп'ютер», - розповідає тренер студії Дмитро Кондратенко. «Це тільки макет, в оригіналі дирижабль повинен бути в 10 разів більше, може працювати на сонячних батареях і стежити за десятками кілометрів. Щоправда, його ще треба доопрацювати», - розповів Влад Заремба. До речі, цей дирижабль коштував майже 10 тисяч грн. (Гроші за заняття в студії платять батьки - по 500 грн. В місяць).

Пияцтву - БІЙ. А юний винахідник із Житомира 16-річний Вадим Химич подбав про безпеку на дорогах. Він придумав прилад, який блокує автомобіль з п'яним водієм. «Щоб завести авто, потрібно дихнути в «алко-стоп». У приладі на пари спирту реагує пластинка з діоксиду олова. Тверезий - поїдете, пропустили чарку - блокується замок запалювання. Датчик встановлений на 0,2 проміле (маленький келих пива - Авт.). Ось дороблю і запатентую. Упевнений, що це зменшить кількість ДТП. До речі, подібну штуковину зробили розробники «Тойоти», але вона коштує близько $2 тис. Моя ж - не більше 200 грн.», - Розповів  Вадим.
Категорія: Новини України · Переглядів: 2292 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 35.172.201.102
Браузер:

Cайт живе: