rss · Середа, 21.10.2020, 02:39

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

14.11.2010 12:33

У Вікіпедії знову скінчилися гроші

Без реклами. Без вигоди. Без програми дій

Банер з посиланням на звернення Джиммі Вейлза розміщений на кожній сторінці Вікіпедії та фонду Вікімедіа. На відміну від торішнього «особистого звернення» зараз засновник Вікіпедії не називає точної суми, яку необхідно зібрати для того, щоб енциклопедія продовжила функціонувати. Змінився і час публікації звернення, зазвичай Джиммі починав просити гроші перед Новим Роком.


У грудні 2009 року в зверненні до користувачів фігурувала цифра $10 мільйонів, роком раніше - $6 мільйонів. Зараз у посланні засновника п'ятого по відвідуваності сайту світу основний акцент зміщений на відсутність комерційної вигоди і будь-якого планування, на роль величезного числа авторів-добровольців, які отримують за свою працю тільки моральне задоволення.

Критики політики Вікіпедії

У шляху, який вибрав фонд Вікімедіа, є прихильники і супротивники. Підтримують Вікіпедію люди, для яких важлива відсутність реклами і величезна кількість зібраного матеріалу. Прихильники вікі-моделі вважають, що реклама не тільки дратувала б і відволікала користувача, але і знижувала б рівень довіри до розташовуваних текстів, адже в такому разі авторів і редакторів проекту легко було б запідозрити в спробах відстоювати комерційні інтереси.

Супротивники вікі-моделі вважають, що багато статей онлайн енциклопедії написані некомпетентними авторами, і велика частина інформації не відповідає дійсності. Професіонали у вузьких областях знань були б готові працювати над створенням і редагуванням матеріалів для Вікіпедії в обмін на посилання на свої ресурси, але діюча політика адміністрування виключає цю можливість.

Скандали і звинувачення

Критиці піддавалася не тільки політика адміністрування, а й поведінка Джиммі Вейлза. Так, у 2006 році колишній співробітник Novell Джефф Мірки звинуватив засновника Вікіпедії в тому, що той виправив статтю в обмін на грошову винагороду. За пожертвування в сумі $5000 Вейлз вилучив статтю про Джеффа Мірки, дозволив написати нову і захистив її від редагування.

У 2008 році Вейлз порушив правила Вікіпедії, модифікувавши біографію своєї коханки, канадської журналістки Рейчел Марсден. Пара зі скандалом розлучилася, репутації «неупередженого редактора» було завдано відчутного удару.

Через кілька днів після скандалу Вейлз був звинувачений у розтраті коштів фонду Вікімедіа. Денні Вул, колишній помічник глави фонду, заявив, що під час поїздки до Москви Вейлз витрачав громадські гроші на масажні салони та дорогі марочні вина. «Не думаю, що студенти, які жертвують нам зекономлені на обідах гроші, погодяться з таким цільовим витрачанням коштів», - заявив тоді Вул.

Джимбо всі звинувачення в категорично заперечує. «Вікіпедія - це про те, як люди на кшталт нас можуть робити разючі речі, - звертається до користувачів сайту Вейлз,-такі люди, як ми, пишуть Вікіпедію, слово за словом. Такі, як ми, фінансують її, по одному внеску. Це доказ нашої колективної можливості змінити світ».
Категорія: Культура · Переглядів: 1866 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.61.235
Браузер:

Cайт живе: