rss · П'ятниця, 14.08.2020, 23:10

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

04.11.2011 06:34

У Москві завершився експеримент з імітації польоту на Марс

Експеримент "Марс-500" закінчено, його учасники вийшли з півторарічної ізоляції. У Роскосмосі повідомили, що результати цього проекту будуть враховані у новій федеральній космічній програмі на період до 2025-го року.

Москва. 4 листопада. Шестеро учасників експерименту по моделюванню пілотованого польоту на Червону планету "Марс-500", які прожили в ізоляції від зовнішнього світу 520 діб, виконуючи обов'язки екіпажа космічного корабля, вийшли в п'ятницю з дверей наземного експериментального комплексу. Як передав кореспондент "Інтерфаксу-АВН", персонал Інституту медико-біологічних проблем відкрив з зовнішнього боку двері, що відділяли внутрішній простір наземного комплексу від зовнішнього світу, після чого учасники експерименту по одному почали виходити назовні під оплески та привітання рідних, друзів і гостей, приїхали зустріти їх. Учасники експерименту, вперше за півтора року побачили наживо інших людей і сяяли усмішками.

Побути з друзями і рідними після довгої розлуки учасникам експерименту не дозволять і відразу після виходу в "зовнішній світ" їх знову ізолюють на кілька годин для попереднього медичного обстеження всередині ІМБП, а потім до 8 листопада в Центральній клінічній лікарні РАН. На 8 число запланована прес-конференція "марсонавтів", на якій вони поділяться своїми враженнями від пережитого.

Далекосяжні плани

Заступник керівника Роскосмосу Віталій Давидов зазначив, що Роскосмос розробляє нову стратегію розвитку космонавтики на два десятиліття вперед. "В даний час ми серйозно працюємо над тим, щоб розробити стратегію космічної діяльності до 2030-го року, на основі якої будемо розробляти нову федеральну космічну програму на період до 2025 року", - сказав він на прес-конференції в Москві, присвяченій завершенню експерименту з моделювання польоту на Червону планету "Марс-500".

За його словами, результати експерименту "Марс-500" будуть враховані у новій федеральній космічній програмі. Давидов додав, що його результати будуть використані не тільки при підготовці до польоту на Марс, але також і при підготовці польоту на Місяць, і під час експедиції на Міжнародну космічну станцію.

У свою чергу менеджер проекту "Марс-500" Марк Белаковскій повідомив, що результати експерименту "Марс-500" будуть представлені громадськості 23-25 ​​квітня 2012 року в Російській академії наук. Крім того, за його словами, конференція за його результатами буде проведена в Італії.

Відомо, що Роскосмос приблизно через два роки планує провести на Міжнародній космічній станції експеримент, по ряду параметрів аналогічний проекту "Марс-500". "Ми зараз розраховуємо на те, що доповнимо результати експерименту "Марс-500" тим, що ми робили на Землі, і повторимо його в умовах космічної станції, в умовах міжнародного екіпажу", - сказав на прес-конференції в Москві керівник управління пілотованих програм Роскосмоса Олексій Краснов. "Коли це станеться? Мені здається, це буде не раніше, ніж через пару років", - зазначив він.

За його словами, мова не йде про експеримент ізоляції, проте екіпаж МКС буде задіяний в імітації польоту на Марс. До експерименту буде залучатися Центр управління польотами, буде імітуватися затримка сигналу, розповів Краснов. "Ми хочемо доповнити результати експерименту" Марс-500 "реальним польотом на Міжнародній космічній станції", - сказав він. За його словами, експеримент пройде в умовах міжнародної кооперації за участю країн-партнерів по МКС.

Коли на Марс?

На прес-конференції в Москві заступник керівника Роскосмосу Віталій Давидов також заявив, що політ російських космонавтів на Марс можливий у середині 2030 років. "У наших планах Марс - це десь 2030-і роки, середина 30-х. Шанс дожити до цього є у багатьох присутніх", - сказав він, відповідаючи на питання "Інтерфаксу-АВН". У той же час Давидов заявив, що місць для пілотованого польоту в найближчому космосі, яких можна досягти в найближчому майбутньому, "не так багато". "Це Місяць, Марс", - сказав він.

З урахуванням наукових даних найкращим місцем для пілотованої експедиції все ж виглядає Місяць", - зазначив заступник керівника Роскосмосу. "Місяць - це те місце, куди нам потрібно висадитися в першу чергу ", - сказав В. Давидов.

Історія експерименту

Експеримент "Марс-500" стартував 3 червня 2010 року. У ньому взяли участь росіяни Олексій Сітев (командир екіпажу), Сухроб Камолов (лікар), Олександр Смолеєвскій (дослідник), француз Роман Шарле (бортінженер), італієць Дієго Урбіна і китаєць Ван Юе (обидва - дослідники).

Сам експеримент включав три етапи: "переліт" з Землі на Марс, "перебування на марсіанській поверхні" і "повернення" на Землю. В "десантуванні" на Червону планету брали участь лише троє "марсонавти": Смолеєвскій, Урбіна і Ван Юе. Друга трійка учасників у цей час залишилася в космічному кораблі на орбіті планети. Всього було здійснено три "виходу" на поверхню Марса, під час яких були взяті умовні проби грунту, відколоті для перевезення на Землю шматки скелі, проведена імітація нештатної ситуації з умовним травмуванням одного з учасників. Щоб додати експерименту інтересу, організатори проекту "Марс-500", прийнявши рішення в самий останній момент, під час першого виходу "марсонавтів" на поверхню Червоної планети, підкинули в модуль-імітатор марсіанської поверхні магніт у вигляді кістки тварини. Смолеевскій і Урбіна "кістку" знайшли і везуть її на Землю для "досліджень".

Зустрітися ж із віртуальними прибульцями учасникам експерименту не довелося. Така зустріч, як пояснили в ІМБП, не передбачалася. "Ми б хотіли, щоб де-небудь, крім нас, ще було розумне життя, але ми все-таки стоїмо на сучасних знаннях. Поки такої інформації немає, тому ми це в нашу програму не вносимо", - сказав раніше заступник директора проекту " Марс-500 "Марк Белаковскій. Він також навів вартість проекту. За його словами, загальні витрати Роскосмосу та РАН склали $ 15 млн.

За участь в експерименті кожен з учасників отримає суму приблизно в 3 млн рублів, повідомив раніше "Інтерфаксу-АВН" директор проекту "Марс-500" Борис Моруков. Спочатку премія російським учасникам була трохи нижче, але її довелося збільшити, після того, як Європейське космічне агентство оголосило, скільки заплатить своїм добровольцям. Про премію, яку отримає китайський учасник експерименту, Моруков не сказав.

Раніше повідомлялося, що через можливі конфлікти серед членів екіпажу в експеримент не включили жінок, незважаючи на те, що бажаючі були. У зв'язку з ізоляцією шести молодих чоловіків від протилежної статі на півтора року представникам ІМБП довелося давати коментар про те, що учасники експерименту "Марс-500" не мають нетрадиційної сексуальної орієнтації. "Ні в думках, ні в вчинках не було нічого, щоб вказувало на їх якісь ліві схильності", - повідомив журналістам Белаковскій.

Він додав, що в ІМБП був проведений дуже ретельний відбір учасників експерименту "Марс-500". Завдяки ретельному відбору "марсонавтам", що жили пліч-о-пліч один з одним протягом тривалого періоду, вдалося зберегти теплі стосунки і побудувати справжню чоловічу дружбу. "Наші психологи, їхні колеги з Європейського космічного агентства говорять про те, що екіпажу вдалося зробити головне - зберегти цілісність команди, дружні стосунки в колективі. Ніяких внутрішніх протиріч серед учасників експерименту немає", - розповів раніше технічний директор Євген Дьомін.

Наземний комплекс, що імітує космічний корабель, був побудований на території Інституту медико-біологічних проблем в Москві. Загальний обсяг комплексу 550 куб. метрів (посадковий модуль, експериментальний модуль, житловий модуль, склад і оранжерея). Окремо створено модуль, що імітує марсіанську поверхню (1200 куб. Метрів).Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1357 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/4
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
3
1 BACS • 10:18, 06.11.2011 • url Матеріал
цікаво, чи 100% була імітація? в них там був вакуум і невагомість? просто посидіти 500 днів - це одне... а ходити в туалет у цилофановий мішочок чи у вакуумний унітаз 500 днів - це зовсім інше відчуття... :D
а звагалі, марсонавти дійсно посміхалися на всі 36 зубчиків коли виходили.. раділи як діти :)
я б, напевно, і безплатно "поіметував" би політ на Марс... це було б... clown lyotchik
avatar
3
2 el_Chupacabra • 14:27, 07.11.2011 • url Матеріал
Quote (1. BACS)
цікаво, чи 100% була імітація? в них там був вакуум і невагомість? просто посидіти 500 днів - це одне... а ходити в туалет у цилофановий мішочок чи у вакуумний унітаз 500 днів - це зовсім інше відчуття...

Ну, то якраз дрібниці. Головне на данному етапі - психологічна сумісність, чи зможуть шестеро мужиків, просидіти два роки без баби. Таки можуть. На даний момент всі марсонавти надолужують втрачене і лікують мозолі на руках )))
avatar
2
3 avatar • 21:08, 11.11.2011 • url Матеріал
Quote (2. el_Chupacabra)
На даний момент всі марсонавти надолужують втрачене і лікують мозолі на руках )))
бо іншої справи рукам не було bajan agagaga А если серьёзно то эту проблему обычно решаюм медикоментозно, вон в армии какойто бром подливают в чай.
avatar
1
4 el_Chupacabra • 16:07, 14.11.2011 • url Матеріал
Quote (3. avatar)
какойто бром подливают в чай.

Брехня это всё. Бром (а точнее бромид калия) действительно является сильным успокаивающим средством. Однако успокоенный таким образом воин, не то, что не захочет секаса - от честь правильно отдать не сможет, будет валятся и слюни пускать. Кроме того, вещества на основе брома обладают ярко выраженным вкусом, и в солдатской пище окончательно испортят и без того паршивый вкус.
Нежелание заниматься продолжением рода человеческого у воинов наших доблестных армий объясняется хроническим недосыпом и постоянными физическими нагрузками - "Главное, не чтобы удобнее, а чтобы вы задолбались!!!"
Нет, конечно подсыпают всякие вещества в хавку зольдатам, однако это чаще всего витамины и прочие бифидобактерии
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.235.45.196
Браузер:

Cайт живе: