rss · Четвер, 18.10.2018, 19:06

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

06.11.2009 21:22

У лабораторії отримано «цеглинку життя»

У недавньому минулому вони отримали фактичне підтвердження, коли досить складна за структурою органіка була ідентифікована на метеоритах і в хвостах комет. Проте детальні хімічні процеси, що призводять до формування таких структур, до цих пір не з'ясовані.

Автори нового дослідження працювали з піримідином - кільцевою молекулою, до складу якої входять атоми вуглецю, азоту і водню. Піримідин є попередником нуклеотидів, що входять до складу нуклеїнових кислот. Сліди піримідину були виявлені на метеоритах. Піримідин - доволі нестійке з'єднання. Автори нової роботи вирішили перевірити, що може відбуватися з пірмідіновим кільцем під впливом "типових" космічних умов. 

Вчені поміщали молекули піримідину в глибокий вакуум при температурі близько мінус 206 градусів Цельсія. Виявилося, що під впливом ультрафіолетового випромінювання піримідин здатний перетворюватися на урацил - один з нуклеотидів РНК. Цей процес протікає в тому випадку, коли піримідин знаходиться в замерзлому стані усередині кристалів льоду. У космічному просторі піримідин в такому стані зустрічається досить часто. У хмарах пилу та газу на частинки пилу намерзає вода та інші молекули. Хмари здатні екранувати свій внутрішній вміст від космічного випромінювання, створюючи там більш сприятливий мікроклімат.

За однією з теорій, органічні молекули, що сформувалися в космосі були принесені на молоду Землю, наприклад, метеоритами, могли послужити "затравкою" для формування живих істот. Виявлення в космічному просторі попередників амінокислот і інших досить складних молекул може бути непрямим доказом цієї версії. У серпні 2009 року астрономам вдалося навіть зареєструвати в хвості комети амінокислоту гліцин.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1489 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/3
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.224.89.34
Браузер:

Cайт живе: