rss · Середа, 14.11.2018, 14:26

Опитування

Дендрологічний парк
1. Відреставрувати парк
2. Мені байдуже
3. Парк і так гарний
4. Допоможу з реставрацією
5. Замість парку будинки
Всього відповідей: 39

02.08.2010 20:14

У геномах людини знайдені залишки смертельних вірусів.

Деякі віруси в процесі розмноження "вписують" послідовність свого геному в ДНК тих організмів, всередині яких вони паразитують. Такі віруси отримали назву ретровірусів, і одним з найвідоміших прикладів такого вірусу є вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Якщо ретровірус записав послідовність свого геному у статеві клітини, то нащадки зараженої тварини будуть нести її в усіх своїх клітинах. Автори нової роботи вирішили перевірити, чи не можуть віруси інших типів також залишати свої нуклеїнові кислоти в ДНК тварин. Дослідники перевірили геноми 48 видів хребетних тварин на наявність послідовності 5666 вірусів (це практично всі відомі вченим віруси, які не є ретровірусами). Вчені з'ясували, що у 19 видів тварин, включаючи Homo sapiens, збереглися послідовності геномів вірусів з двох сімейств - борнавірусів і філовірусів. Вони викликають такі смертельні захворювання, як лихоманка Ебола і лихоманка Марбурга. На сьогоднішній день не існує надійних методів лікування цих захворювань, і смертність серед хворих сягає 90 відсотків. 

З плином часу у вбудованих послідовностях, якщо вони не використовуються за прямим призначенням, накопичуються мутації, проте в даному випадку послідовності змінилися дуже мало. Тим не менш, деякі мутації у вірусних фрагментах все ж таки були присутні, і, проаналізувавши їх кількість, вчені змогли оцінити, як давно вірусні нуклеїнові кислоти проникли в ДНК хребетних (метод оцінки на підставі числа накопичених мутацій отримав назву методу молекулярного годинника). На даний момент фахівці не можуть сказати, чому саме ці два сімейства вірусів залишили свої "сліди" в ДНК хребетних, яким чином вони це зробили (для ретровірусів переписування геному в ДНК хазяїна є необхідним етапом, і у них існують спеціальні системи, які цим займаються) і який еволюційний сенс такої нетипової для неретровірусв "поведінки". За однією з версій, вбудовані вірусні послідовності могли захищати носіїв від зараження повноцінними вірусами. На користь такої точки зору побічно свідчать кілька фактів. Наприклад, коні, які особливо уразливі перед борнавірусами, не мають їх послідовностей у своєму геномі, а у кажанів, здатних передавати вірус Ебола і прицьому не заражуватись, в геномі є послідовності вірусу Ебола.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1306 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
3
1 Серж • 13:16, 03.08.2010 • url
Оце бомба в нашому організмі. А де червона кнопка і хто її мае нажати...
avatar
2
2 mr_smith • 13:23, 03.08.2010 • url
Я більш схильний до захисної функції. Так спокійніше.
avatar
2
3 el_Chupacabra • 11:50, 04.08.2010 • url
Якщо є залишки, значить колись людина цю вірусню вже переборола. Тепер треба почистити системні файли або ОСь перевстановити...
avatar
1
4 mr_smith • 12:50, 04.08.2010 • url
... і залізо апгрейдити
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.90.185.120
Браузер:

Cайт живе: