rss · Середа, 16.01.2019, 22:07

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

16.07.2011 18:49

У динях та кавунах зашкалюють нітрати

Сезон баштанних почнеться тільки в серпні, але перші кавуни та дині вже з'явилися на ринках. За словами продавців, баштанні везуть з Херсону та Криму, коштує кілограм кавуна 8 гривень, дині - від 10 до 15 гривень. Вирощують їх під плівкою - грунтові ягоди ще не встигли визріти, і, треба сказати, кавуни від такого напівтепличного методу виходять важкими. Для інтересу кореспонденти зважили найменший з пропонованих кавунів, і він «затягнув» на 40 гривень і 40 копійок. Від ласощів довелося відмовитися на користь невеликої ароматної дині, за яку ми віддали 5 гривень і 50 копійок.

Покупку ми відразу віднесли перевірити на наявність нітратів в лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи при Центральному ринку. Результат виявився невтішним: при допустимій кількості «шкідливості» в 90 мг/кг, у нашої диньки було аж 97.

- Сертифікатів на продаж динь і кавунів ми ще нікому не давали, - каже лаборант. - Дивіться самі, їсти цю диню чи ні, моя справа попередити. Ми забороняємо продавати баштанні зараз, але ж поруч із кожним прилавком стояти не будеш!

- Якщо продавець приїхав з іншої області, у нього мають бути звідти документи на продаж динь?

- Так, звичайно, можете повернутися і попросити у нього потрібні довідки, - підтвердила фахівець.

Знову йдемо до продавця, питаємо його документи на товар. Херсонських документів, звідки привезли дині, він надати не зміг. Знайшлося тільки дозвіл на продаж кукурудзи на поточний день.

- Ми тільки що перевірили вашу диню на нітрати - допустимий рівень перевищений, - кажемо.

- Я ці дині сам кушаю і дитині даю, і дивіться - ще живий! - Дивується продавець. - Давайте поверну вам гроші, але ви ж самі пробували - дуже смачна динька! Не переживайте, все буде в порядку!

Диню, до речі, ми так і не повернули, забравши з собою як артефакт, але і їсти її не стали. Вирішили потерпіти ще місяць, поки не дозріють свої кавуни на дачі.

ДУМКА ФАХІВЦЯ

«Краще дочекайтеся серпня!»

- Я б не рекомендувала купувати ранні кавуни та дині, - говорить зав гігієни харчування СЕС АНД району Лариса Бурякова. - Дітям давати їх взагалі протипоказано. Куплені баштанні краще перевірити в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, вони є на будь-якому ринку. Нітратоміром фахівці перевіряють будь-який овоч чи фрукт, процедура займає всього пару хвилин. При купівлі баштанних в супермаркеті можна зажадати документи і про всяк випадок зберегти чек. Але найкраще дочекатися серпня, коли на ринки привезуть прекрасні, вирощені на чорноземі, соковиті кавуни та дині.

Комсомольська правда

Категорія: Новини України · Переглядів: 1231 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 avatar • 22:12, 16.07.2011 • url
auuuu Люди, не еште кавуни до серпня, вони не едомi (каждому фрукту своё время) auuuu
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.226.64.30
Браузер:

Cайт живе: