rss · Середа, 23.09.2020, 02:55

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

04.04.2010 12:56

У цьому році Великдень святкує одночасно весь християнський світ. Історія св'ята.

Воскресіння Христове це найбільше свято православних християн. У західних християн найбільше свято Різдво Христове. У кожної людини є день народження і що у Господа Ісуса Христа є день народження, це нічого не говорить про те хто Він. Воскреснути міг тільки Господь Бог, тому Воскресіння Христове говорить що Ісус Христос дійсно Господь Ісус Христос, Син Господа, Бога, Друга Особа Святої Трійці.

Історія

Задовго до Різдва Христового єврейський народ кілька століть перебував у рабстві у єгипетського фараона. Прохання ізраїльтян відпустити їх, фараон незмінно залишав без уваги. В останні десятиліття, що передували виходу євреїв з Єгипту, рабство стало для них нестерпним. Єгипетська влада, стурбована "надмірною" чисельністю євреїв, навіть постановили забити всіх хлопчиків що народжуються у них. 


Пророк Мойсей, за велінням Божим, намагався домогтися звільнення для свого народу. І тоді пішли так звані "10 єгипетських страт" - вся єгипетська земля (за винятком того місця, де жили євреї) страждала від різних напастей, які падали на єгиптян то тут, то там. Це виразно говорило про Божественне піклування на обраний народ. Проте фараон не сприйняв всерйоз пророковані ознаки, правителю дуже не хотілося розлучатися з безкоштовною робочою силою. 

І тоді сталося ось що: Господь через Мойсея наказав кожній єврейській сім'ї заколоти ягня, запекти його і з'їсти з прісним хлібом і гіркими травами, а кров'ю заколеного ягняти наказав помазати одвірок свого житла. 

Це повинно було послужити знаком недоторканності поміченого будинку. Згідно з переказом, ангел, що повбивав усіх єгипетських первістків, від перворідного фараона сім'ї до первістків худоби, пройшов мимо єврейських будинків (XIII століття до Р.Х.). 

Після цієї останньої страти наляканий єгипетський правитель в ту ж ніч відпустив євреїв зі своїх земель. З тих пір Великдень відзначається ізраїльтянами як день позбавлення, виходячи з єгипетського рабства і порятунку від смерті всіх єврейських первістків чоловічої статі. 

Старозавітне святкування Великодня


Святкування Великодня (від єврейського дієслова: "Песах" - "проходити", в значенні - "рятувати", "щадити") проходило сім днів. Цей тиждень кожен правовірний іудей повинен був провести в Єрусалимі. Під час свята в їжу вживався лише прісний хліб (маца) в спогад про те, що вихід євреїв з Єгипту був дуже поспішним, і вони не встигли заквасити хліб, а взяли з собою тільки прісний. 

Звідси друга назва Великодня - Свято Опрісноків. Кожна сім'я приносила в Храм ягня, якого заколювали там за спеціально описаному в Законі Мойсеєвім обрядом. 

Цей агнець служив прообразом і нагадуванням про прийдешнє Спасителя. Як свідчить історик Йосип Флавій, на Великдень 70 року по Р.Х. в Єрусалимському Храмі було заколено 265 тис. молодих ягнят та козенят. 

Агнця, який так і називався - Великдень, сім'я повинна була запекти і обов'язково повністю з'їсти ввечері в перший день свята. Ця трапеза була головною подією святкування.

Обов'язково вживалися в їжу гіркі трави (на згадку гіркоти рабства), кашка з фруктів і горіхів і чотири келихи вина. Батько сімейства повинен був розповісти за святковою вечерею історію виходу євреїв з єгипетського рабства. 

Великдень після Нового заповіту


Після приходу Ісуса Христа старозавітні святкування Великодня втрачають сенс. Вже в перші роки християнства вони були осмислені як прообраз смерті і Воскресіння Христа. "Ось Агнець Божий, що бере на себе гріх світу" (Ін. 1, 29). "Наша Пасха, Христос, заклано за нас" (1 Кор. 5, 7). 

В даний час неможливо точно визначити, якого саме числа (у нашому літочисленні) відбулася подія Воскресіння.
У I столітті по Р.Х. дата святкування християнської Пасхи нікого не хвилювала, тому що для християн того періоду кожен недільний день був Великоднем. Але вже в II-III ст. постало питання про саме урочисте святкування дня Великодня раз на рік. 

У IV столітті Церква прийняла рішення відзначати Пасху першого недільного дня після весняного повного місяця. 

Олександрійський єпископ за дорученням Собору особливими великодніми посланнями сповіщав всі Церкви про день, на який, за астрономічними обчисленнями, доводиться Великдень. З тих пір цей день стає "святом свят" і "торжеством торжеств", центром і вершиною всього року.

Як святкувати Пасху


Безпосередньо святкування починається з участі в пасхальному богослужінні. Ця служба відрізняється від звичайних церковних служб. Кожне читання і спів вторить словами огласительному слова святителя Іоанна Златоустого, яке читається вже тоді, коли за вікнами православних храмів прокидається ранок: "Смерть! Де твоє жало? Пекло! Де твоя перемога?"

На пасхальній літургії всі віруючі намагаються обов'язково причаститися Тіла і Крові Христових. А після того, як скінчиться служба, віруючі вітають один одного цілуванням і словами "Христос воскрес!" і відповідають "Воістину Воскрес!" 

Святкування Великодня продовжується сорок днів - рівно стільки, скільки Христос являвся Своїм учням після Воскресіння. На сороковий день Він вознісся до Бога Отця. Протягом сорока днів Великодня, а особливо на першому тижні - самому урочистому - люди ходять один до одного в гості, дарують паски і фарбовані яйця.

Христос Воскрес!

Категорія: Світові новини · Переглядів: 1997 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/5
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
1
1 mr_smith • 12:57, 04.04.2010 • url Матеріал
Зі св'ятом усіх! Христос Воскрес!
avatar
1
2 BACS • 21:43, 05.04.2010 • url Матеріал
воістину воскрес! фото до болю знайоме :) сам фоткав... в 20... якомусь там році :)
^_^
avatar
1
3 mr_smith • 21:46, 05.04.2010 • url Матеріал
Так, фото твоє, класна фотка.
avatar
1
4 BACS • 12:25, 06.04.2010 • url Матеріал
стосовно співпадання святкування дійсно вперше в житті таке маємо... щобі католики і православні в 1 день святкували... дивина! :)
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.237.183.249
Браузер:

Cайт живе: