rss · П'ятниця, 30.10.2020, 15:31

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

30.08.2010 14:11

У 2012 році Землю чекають смертоносні магнітні бурі

На максимумі своєї активності Сонце здатне "проривати" природні захисні засоби Землі, в результаті чого буде ряд серйозних наслідків. 

Загадкове північне сяйво, яке переважна більшість з нас бачили тільки в мультфільмах, може бути смертельно небезпечним. Раніше існувала гіпотеза, що північне, або, як його ще називають, полярне сяйво, утворюється з-за того, що дрібні крижинки, присутні в різних шарах атмосфери, відбивають і заломлюють сонячні промені, створюючи таким чином різноколірні смуги які світяться в небі. Зараз же поширена наступна точка зору: полярні сяйва виникають внаслідок бомбардування верхніх шарів атмосфери зарядженими частинками, що рухаються з навколоземного космічного простору, іншими словами, сонячним вітром. 

Тобто північне сяйво - результат збурень, що відбуваються на Сонці. Причому наукові дослідження говорять про те, що даний оптичний феномен не завжди відбувався тільки у високих широтах: аналіз карстових відкладень в різних місцях планети показав, що в епоху динозаврів полярні сяйва виникали в тропічних широтах, а 300 млн років тому вони переважали на Південному полюсі, де в наш час практично не спостерігаються. Розслідування феномена призвело деяких вчених до гіпотези, що сяйва відбуваються не в результаті захоплення сонячного вітру магнітним полем Землі, яке до того ж має занадто малу напруженість, а пов'язані з магнітним полем галактики. Таким чином, і стрілка компаса орієнтована не на Північний полюс, а на центр галактики, тобто на Полярну зірку. 

Аналогічно, з боку Полярної зірки з'являються північні сяйва. Найсильніше сяйво було зафіксовано в 1859 році астрономом Річардом Каррінгтоном - завдяки величезному за потужністю спалаху на Сонці полярні сяйва можна було спостерігати при світлі дня і в дуже низьких широтах. Крім естетичного задоволення ця сонячна активність призвела до перебоїв в роботі телеграфної мережі - струми, збуджені в телеграфі, не тільки заважали працювати телеграфісткам і підпалювали телеграфну стрічку, але й дозволяли апаратам працювати навіть будучи від'єднаними від акумуляторних батарей. 

Група вчених з американської Національної академії наук вважає, що якщо спалах, рівна за потужністю спостережуваним Каррінгтоном, відбудеться сьогодні, то наслідком будуть десятки мільйонів людських смертей і повне руйнування інфраструктури в ряді країн, в основному в США. Якщо вже примітивна телеграфна мережа XIX століття зазнала такий вплив, то уявіть собі, що буде з сучасною електричною мережею, що працює на значно більш високих напругах і має на багато разів більшу протяжність. 

У 2001 році вже спостерігалося серйозне посилення сонячної активності, а в 2003 році сонячний спалах порушив роботу декількох космічних апаратів. Але майбутня "сонячна буря", за прогнозами, буде на 30-50% активніше минулого і стане однією з найсильніших в історії Всесвіту. Найінтенсивніший сонячний цикл в новій історії був зафіксований в кінці п'ятдесятих років XX століття, але його наслідки не привели ні до яких серйозних проблем або збоїв, оскільки тоді на орбіті Землі майже не було супутників, а залежність населення планети від телекомунікаційних мереж була значно нижчою. 

Зараз, при активному використанні супутникового та мобільного зв'язку, з огляду на розвиток космічних технологій, наслідки можуть стати найбільш несподіваними. Як правило, не дуже значні сонячні бурі викликають збої в роботі електромагнітного обладнання, призводять до тимчасового виходу з ладу космічної апаратури, до проблем зі зв'язком на землі. Крім того, магнітні бурі можуть загрожувати здоров'ю людей: наприклад, викликати серцеві напади.

Чутливість до космічних впливів виражається млявістю, розбитістю, безпричинною тривогою, дратівливістю. У деяких людей зростає агресивність: у дні геомагнітних збурень фахівці відзначають зростання дорожньо-транспортних пригод та спроб самогубств. Приблизно кожні 11-12 років на поверхні Сонця починається новий період активності. Крім іншого, це означає, що сонячні бурі (тобто викид газу і заряджених частинок речовини з сонячної корони) відбуваються частіше і стають потужнішими. У березні 1989 року потужна геомагнітна буря порушила роботу канадської гідроелектростанції Hydro Quebec, через що великий промислово розвинений район з населенням близько 6 млн чоловік виявився знеструмлений на дев'ять годин. Тоді ж створені бурею струми буквально розплавили електричні трансформатори на підстанціях в Нью-Джерсі. 

Найстрашніше відбудеться з тими, хто носить у собі імплантовані кардіостимулятори та інші мініатюрні електронні прилади (мікрочіпи). Вихід з ладу біоорганічних чіпів, імплантованих в тіло людини, може спричинити за собою страждання і смерть їх носіїв. На думку доктора Кола Сандерса, відомого інженера-конструктора в області комп'ютерних мікросхем, вивід з ладу подібних систем призведе до появи не загоюваних гнійних ран на місці імплантації. 

Сучасна електрична мережа розроблена таким чином, щоб працювати з надзвичайно високими напругами на значних відстанях. Хоча даний підхід забезпечує більш ефективне управління та мінімізує втрати потужності, він не завжди враховує вплив космічної погоди. Згідно з дослідженням, 300 ключових трансформаторів будуть виведені з ладу протягом 90 секунд, залишаючи без електрики більше 130 млн осіб. Саме по собі знищення трансформаторів вже є величезною проблемою - вони будуть неремонтопригідними і потребуватимуть заміни, а з огляду на брак кваліфікованих ремонтних бригад в цій області і відсутність запасних трансформаторів, зробити це буде важко. Але значно більшу небезпеку становить те, що електрика дуже тісно пов'язана з іншою інфраструктурою: водопостачанням, очищенням стічних вод, інфраструктурою магазинів і фінансових ринків - все в світі розраховує на електрику і користується ним. 

Перша проблема, з якою зіткнеться людство, - труднощі з питною водою. Спочатку постраждають жителі верхніх поверхів, які залежать від накачування води. Решта зможуть насолоджуватися водою ще десь півдня, але потім і вона скінчиться, а електрики, щоб заповнити резервуари, більше не буде. Потім зупиниться весь електротранспорт, почнуться перебої з постачанням продовольства до магазинів. Бензинові і дизельні вантажівки якийсь час ще зможуть забезпечувати часткові поставки, але й то тільки до тих пір, поки в резервуарах АЗС буде залишатися пальне.

Станції, що працюють на паливі (вугілля або мазут), протримаються рівно стільки, скільки його зможуть до них підвозити. Атомні станції не панацея: вони запрограмовані так, щоб виключитися, якщо відбудуться серйозні збої з електропостачанням. І не можуть бути перезапущені, поки проблеми з електропостачанням не будуть усунені. Без електроенергії суперсучасна медицина може виявитися порожнім звуком - резервних генераторів вистачить тільки на 72 години. Протягом року, за прогнозами дослідників, інфраструктура міст може бути повністю зруйнована. Багато західних фахівців погоджуються з тим, що дослідження Національної академії наук не є нагнітанням паніки - це справедлива і врівноважена заява авторитетної групи вчених. Зараз ще є час підготуватися, за розрахунками американців, найближча така катастрофа може статися восени 2012 року. 

Втім, вітчизняні вчені налаштовані оптимістично. "Те, що процеси які відбуваються на Сонці, знаходять своє відображення на Землі, не новина. І сьогодні при проектуванні протяжних мереж інженери враховують подібні дії і вже використовують інструменти для їх мінімізації. У 2012 році Сонце, звичайно, буде в своїй активній фазі, але його активність передбачається більш низькою, ніж у попередньому циклі. Та й хмара плазми летить від Сонця до Землі порядку доби, тому є час підготуватися", - повідомив Ігор Нікулін, старший науковий співробітник відділу фізики Сонця Державного астрономічного інституту ім. П. К. Штернберга. Вчені сподіваються, що їм вдасться з високим ступенем точності передбачати прихід чергових сонячних збурень за декілька днів, або хоча б годин. Це дозволить телекомунікаційним і енергетичним компаніям приймати необхідні заходи для захисту чутливого до сонячної активності обладнання. Так що піддаватися панікерським настроям не варто. Але ось усвідомлювати, що людина живе не сама по собі, а є частиною більш складного світу, буває корисним.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 3645 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 4.6/7
Популярні новини:
Всього коментарів: 5
avatar
2
1 BACS • 16:43, 31.08.2010 • url Матеріал
тікаємо всі у ліс у землянку біля струмочку бо діла не буде... ще рік давайте пожируємо і все... у ліс чи у поле головне, щоб водичка була поряд... ;)
avatar
2
2 mr_smith • 16:55, 31.08.2010 • url Матеріал
Ой та годі, чого тобі турбуватися? Оті всі страшилки типу:
Quote (армагедонострашилка)
Спочатку постраждають жителі верхніх поверхів, які залежать від накачування води. Решта зможуть насолоджуватися водою ще десь півдня, але потім і вона скінчиться, а електрики, щоб заповнити резервуари, більше не буде. Потім зупиниться весь електротранспорт, почнуться перебої з постачанням продовольства до магазинів.
це для міських жителів, людям в селах воно не так страшно - городина є, погріб є, скотина є, так що якийсь час протримаються без благ цивілізації, аж допоки все відремонтують. А ти дядько з села родом, корні в селі є, отож не панікуй. :)
avatar
2
3 el_Chupacabra • 11:13, 01.09.2010 • url Матеріал
Quote
аналіз карстових відкладень в різних місцях планети показав, що в епоху динозаврів полярні сяйва виникали в тропічних широтах, а 300 млн років тому вони переважали на Південному полюсі, де в наш час практично не спостерігаються

Цікаво яким чином виявити в ґрунті, що над ним колись щось світило? Аффтар, учи геологію!
Quote
Таким чином, і стрілка компаса орієнтована не на Північний полюс, а на центр галактики, тобто на Полярну зірку.

Стрілка компаса показує на магнітний полюс землі. І з яких це пір Полярна Зірка стала центром галактики? Аффтар, учи астрономію!
Quote
Група вчених з американської Національної академії наук вважає, що якщо спалах, рівна за потужністю спостережуваним Каррінгтоном, відбудеться сьогодні, то наслідком будуть десятки мільйонів людських смертей і повне руйнування інфраструктури в ряді країн, в основному в США.

А ось тут налице бачення американців світу - таке відчуття що інші країни живуть в резерваціях і на велосипедах крутять собі світло. Аффтар, учи географію!
Quote
інженера-конструктора в області комп'ютерних мікросхем, вивід з ладу подібних систем призведе до появи не загоюваних гнійних ран на місці імплантації.

Я, як програміст 1С-підприємства, категорично не згоден. На місці імплантантів відбудеться мутація сполучної тканини, що призведе до виникнення недоброякісних пухлин. Аффтар, учи медицину!
Quote
вони будуть неремонтопригідними і потребуватимуть заміни, а з огляду на брак кваліфікованих ремонтних бригад в цій області і відсутність запасних трансформаторів, зробити це буде важко.

Щоб зробити трансформатор не ремонтоспосібним треба запхнути його в епіцентр ядерного вибуху. Хоча, якщо завважити відсутність кваліфікованих бригад, то неремонтопригідним він може стати через виключений рубільнік або згорівший запобіжник. Аффтар, учи електротехніку!
Брєд. Аффтар, поділись адресою діллера.
avatar
1
5 mr_smith • 16:44, 02.09.2010 • url Матеріал
Ти б так не переймався, вчені ж америкоські, та скоріше за все британські, у них освіта така. Те що наші люди взнають з курсу середньої школи, вони досліджують і пізнають в дослідницьких інститутах. Хоча може... справа Остапа Бендера і там розквітає, оті дослідження на великі гранти проводяться, а от ті хто гранти виділяє, мабуть типові жертви їхньої системи освіти. :)
avatar
2
4 BACS • 11:53, 01.09.2010 • url Матеріал
Quote (3. el_Chupacabra)
Брєд. Аффтар, поділись адресою діллера.

він напевно також бачить 3 радуги...
розбив в пух і в прах статтю...
все! перестаємо боятись!!! yahoo
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 100.24.125.162
Браузер:

Cайт живе: