rss · Неділя, 20.09.2020, 13:40

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

14.06.2013 18:41

Туманність Андромеди виявилася «букетом» з чорних дір


Туманність Андромеди виявилася «букетом» з чорних дір

У центральному регіоні галактики Андромеди, найближчої до нас великої зоряної системи, виявлено 26 нових кандидатів в чорні діри. І це крім дев'яти вже підтверджених. Таким чином, згідно з новим дослідженням, загальна кількість чорних дір у сусідній галактиці повинна становити 35. Це набагато більше, ніж налічує наша галактика - Чумацький Шлях.

"Звичайно ж, ми були вражені відкриттям. Але, я думаю, що це лише верхівка айсберга: у галактиці Андромеди може бути набагато більше чорних дір. Просто ми поки їх не можемо побачити", - повідомляє в прес-релізі провідний автор дослідження Робін Барнард з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики.

Для спостереження за Андромедою астрофізики використовували космічну рентгенівську обсерваторію "Чандра" (Chandra) і орбітальний телескоп XMM-Newton. Звичайно ж, прямим способом виявити чорні діри було неможливо, адже вони невидимі для людського ока і навіть для спеціальної апаратури. Тому вчені вимірювали кількість енергії, що вивільняється перегрітою матерією прилеглих зірок, яку засмоктують ці "привиди Всесвіту". У ході дослідження також стали в нагоді дані, отримані телескопом "Чандра" раніше.

"Вивчаючи знімки, отримані більш ніж за 13 років спостережень, ми склали єдину картину галактики. Застосування технології довгої експозиції дозволило нам відрізняти чорні діри від нейтронних зірок", - розповідає колега Барнарда і співавтор дослідження Мішель Гарсія.

У той час як нейтронні зірки виділяють відносно невелику кількість рентгенівського випромінювання, чорні діри в цьому сенсі проявляються набагато помітніше. Раніше передбачалося, що в силу великих розмірів галактичного центру Андромеди в порівнянні з центром Чумацького Шляху, в ньому має формуватися більше чорних дір, ніж у нашій галактиці. Тепер ця гіпотеза підтвердилася спостереженнями.

"Коли справа стосується пошуку чорних дір, чим більше буде галактичний центр, тим краще для вчених. Так як центр Андромеди більше центру Чумацького Шляху, то й надмасивна чорна діра в ньому буде більше. Також зростає ймовірність виявити поряд з нею і інші чорні діри не такі великі", - говорить співавтор дослідження Стівен Мюррей.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 964 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 52.3.228.47
Браузер:

Cайт живе: