rss · П'ятниця, 18.01.2019, 17:07

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

03.01.2010 13:20

Традиція святкувати Новий рік з ялинкою з'явилася при Петрі I

Царським указом всім жителям Москви було наказано відзначати зустріч Нового року: запалювати в новорічну ніч багаття, пускати феєрверки, вітати один одного, прикрашати будинки хвойними деревами.

Після смерті Петра I новорічні ялинки ставити перестали. Лише власники трактирів прикрашали ними свої будинки, причому ці ялинки стояли на трактирах круглий рік (звідси пішла їх назва - "ёлки-палки"). 

Новорічні свята і традиція ставити ялинки відродилися при Катерині II. А прикрашати ялинки стали лише в середині ХIХ століття. Вважається, що першу різдвяну ялинку в Петербурзі влаштували проживали там німці. Цей звичай городянам так сподобався, що вони стали встановлювати ялинки в своїх будинках. Зі столиці імперії ця традиція почала поширюватися по всій країні. У давнину ялинку прикрашали різними ласощами: горіхами в яскравій обгортці, цукерками і навіть овочами. На гілках горіли воскові свічки, які потім поступилися місцем електричній гірлянді. А блискучі кулі з'явилися порівняно недавно - приблизно сто років тому. Верхівку ялинки вінчала Віфлеємська зірка, на зміну якій прийшла червона п'ятикутна. 

У 20-х роках минулого століття більшовики заборонили влаштовувати ялинки і святкувати Новий рік, вважаючи це "буржуазною примхою" і "старорежимним звичаєм". Крім того, на їхню думку, "новорічне свято дуже близько стоїть в календарі від попівського Різдва і не слід вводити народ в спокусу". З цього моменту новорічна ялинка "пішла в підпілля": тільки в деяких сім'ях вирішувалися влаштовувати її і робили це таємно.

У грудні 1935 року партійний діяч Павло Постишев "реабілітував" свято, і 1936 року в Колонному залі Будинку Союзів була влаштована ялинка для дітей та молоді. Лісова красуня повернулася після довгих років забуття і вже назавжди увійшла в наше життя вічнозеленим дивом і чарівною казкою.

З 1954 року ялинки стали проводити в Кремлі: спочатку в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу, потім у Кремлівському палаці з'їздів.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 2592 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.146.206.127
Браузер:

Cайт живе: