rss · Субота, 24.10.2020, 17:49

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

03.01.2010 13:20

Традиція святкувати Новий рік з ялинкою з'явилася при Петрі I

Царським указом всім жителям Москви було наказано відзначати зустріч Нового року: запалювати в новорічну ніч багаття, пускати феєрверки, вітати один одного, прикрашати будинки хвойними деревами.

Після смерті Петра I новорічні ялинки ставити перестали. Лише власники трактирів прикрашали ними свої будинки, причому ці ялинки стояли на трактирах круглий рік (звідси пішла їх назва - "ёлки-палки"). 

Новорічні свята і традиція ставити ялинки відродилися при Катерині II. А прикрашати ялинки стали лише в середині ХIХ століття. Вважається, що першу різдвяну ялинку в Петербурзі влаштували проживали там німці. Цей звичай городянам так сподобався, що вони стали встановлювати ялинки в своїх будинках. Зі столиці імперії ця традиція почала поширюватися по всій країні. У давнину ялинку прикрашали різними ласощами: горіхами в яскравій обгортці, цукерками і навіть овочами. На гілках горіли воскові свічки, які потім поступилися місцем електричній гірлянді. А блискучі кулі з'явилися порівняно недавно - приблизно сто років тому. Верхівку ялинки вінчала Віфлеємська зірка, на зміну якій прийшла червона п'ятикутна. 

У 20-х роках минулого століття більшовики заборонили влаштовувати ялинки і святкувати Новий рік, вважаючи це "буржуазною примхою" і "старорежимним звичаєм". Крім того, на їхню думку, "новорічне свято дуже близько стоїть в календарі від попівського Різдва і не слід вводити народ в спокусу". З цього моменту новорічна ялинка "пішла в підпілля": тільки в деяких сім'ях вирішувалися влаштовувати її і робили це таємно.

У грудні 1935 року партійний діяч Павло Постишев "реабілітував" свято, і 1936 року в Колонному залі Будинку Союзів була влаштована ялинка для дітей та молоді. Лісова красуня повернулася після довгих років забуття і вже назавжди увійшла в наше життя вічнозеленим дивом і чарівною казкою.

З 1954 року ялинки стали проводити в Кремлі: спочатку в Георгіївському залі Великого Кремлівського палацу, потім у Кремлівському палаці з'їздів.
Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 2810 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.215.33.158
Браузер:

Cайт живе: