rss · Середа, 21.10.2020, 11:13

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

29.05.2013 18:11

Температура ядра Землі виявилася рівною температурі фотосфери Сонця


Температура ядра Землі виявилася рівною температурі фотосфери Сонця

Температура зовнішнього кордону ядра планети Земля приблизно така ж, як і температура видимої оболонки Сонця (фотосфери). Якщо вірити результатам досліджень учених з Національного дослідницького центру СЕА, вона становить шість тисяч градусів.

Як відомо, внутрішнє тверде ядро ​​нашої планети складається, в основному, із заліза. Щоб встановити точну температуру його плавлення, фізики розганяли в синхротроні електрони і встановили, що при тисках близько 2,2 мільйони атмосфер залізо розплавляється при температурі 5000 кельвінів, а при тиску в 3,3 млн атмосфер приблизно 6300К.

Також дослідники встановили, що в ядрі планети можна визначити щільний шар якоїсь речовини в кристалічному стані, а всередині цього шару міститься серцевина в розпеченому рідкому стані. Щоб залізо перейшло зі стану кристалів в рідкий при максимальних тисках, його необхідно розжарити до 3000-5000К. Для того, щоб це з'ясувати, вчені маленький шматочок заліза затисли в «лещатах» і просвічували його за допомогою синхротрона.

Подібні експерименти щодо з'ясування температури внутрішніх шарів Землі вкрай важливі для таких наук, як геодинаміка, сейсмологія і геофізика.

Категорія: Інші цікаві новини · Переглядів: 1044 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.237.186.116
Браузер:

Cайт живе: