rss · Понеділок, 18.02.2019, 17:39

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

02.07.2013 23:44

Таксистів перевірятимуть на профпридатність, а їхні послуги можуть подорожчати


Таксистів перевірятимуть на профпридатність, а їхні послуги можуть подорожчати

Депутати пропонують встановити єдині тарифи на послуги таксі.

Народні депутати Дмитро Святаш, Віталій Немилостивий та Василь Поляков взялися за реформування ринку таксі. "Близько 85% учасників таксомоторного ринку країни знаходиться в тіні. У Києві - близько 95%. Об'єм тіньового ринку легкових автомобільних перевезень в масштабах країни складає більше 20 млрд грн на рік, у Києві - близько 2 млрд грн", - заявили депутати на презентації внесеного на розгляд Верховної Ради проект закону "Про перевезення на таксі та перевезення на замовлення".

Законопроект по-справжньому революційний. Якщо його приймуть, то всі функції з видачі дозвільних документів, тарифної політики і контролю за роботою таксі отримають органи місцевого самоврядування.

Згідно з документом, Рада перевізників (буде сформована з представників компаній-перевізників) і місцева влада будуть розробляти тарифну схему, а тарифи на перевезення по місту для всіх компаній-перевізників будуть однаковими. При цьому кожен автомобіль забезпечать таксометром, і по закінченню поїздки таксист буде зобов'язаний видати пасажиру чек.

Законопроект, зокрема, також передбачає введення попередньої атестації водіїв таксі на відповідність "професійному мінімуму водіїв таксі".

Зовнішній вигляд автомобілів буде також обумовлюватися і, швидше за все, в кожному місті таксі будуть виглядати по-різному.

Також проект закону передбачає, що кожен пасажироперевізник зобов'язаний буде мати страховий поліс на випадок ДТП.

За невідповідність вимогам законодавства таксистів будуть притягувати до адміністративної відповідальності. Зокрема, за це пропонується ввести штраф у розмірі 1700 грн за перше порушення і 3400 грн за наступні.

Ліцензія перевізнику на таксі буде видаватися терміном на п'ять років. "Розмір плати за оформлення дозволу на таксі встановлюється органом місцевого самоврядування і не може перевищувати двох мінімальних заробітних плат для Києва, півтори мінімальних заробітних плати для обласних центрів та міста Севастополя, і однієї мінімальної заробітної плати для інших населених пунктів", - зазначають автори законопроекту.

Слизьким пунктом законопроекту є нововведення, згідно з яким місцевий орган влади буде мати право обмежити максимальну кількість машин таксі, яке працює на території населеного пункту. На думку учасників ринку, це може призвести до монополізації ринку близькими до влади компаніями-перевізниками.

Не влаштовують перевізників і інші положення законопроекту. Так, за словами голови Асоціації профспілок автотранспортників України Андрія Корчинського, на сьогоднішній день в Україні близько 30 тис. перевізників таксі працюють на єдиному податку, мають ліцензію та ліцензійні картки, забезпечуючи тим самим надходження до бюджету у розмірі 19 млн грн щомісяця. "Якщо буде введена система дозволів, передбачена в законопроекті, то ці надходження до бюджету припиняться", - пояснив Корчинський. Однак, як запевняють депутати, всі хто вже має ліцензії таксі зможуть їх безкоштовно поміняти на нові дозвільні документи.

Більше за все перевізників лякає поява в разі прийняття закону "служб, які фактично отримають повноваження монополістів і регулювальників ринку". "Служба не може нав'язувати цінову політику перевізникам - її мають встановлювати перевізники, виходячи з реалій ринку: вартість бензину, амортизація і т.д.", - пояснює співголова громадської організації "Таксі столиці" Денис Садоха.

Перевізники лякають, що в разі прийняття закону ціна на послуги таксі зросте в 2 рази, хоча і визнають, що галузі необхідно "прозоре регулювання". "Якщо законопроект буде схвалений, то він однозначно призведе до підвищення вартості проїзду в таксі. Зараз проїзд у таксі у нелегальних перевізників коштує від 1,5 грн/км, при цьому у перевізників, які обладнали свій автомобіль таксометром, вартість проїзду досягає 5-6 грн/км", - пояснює Садоха.

Категорія: Новини України · Переглядів: 787 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.206.175.155
Браузер:

Cайт живе: