rss · П'ятниця, 30.10.2020, 07:59

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

27.06.2011 18:41

Світ очікує революція в області цифрової фотографії

Для тих людей, хто починав фотографувати, використовуючи плівкові фотоапарати, навіть прості цифрові фотоапарати, що забезпечують можливість негайно побачити і оцінити результат зйомки, видалити непотрібні знімки і виконати попередню обробку отриманих знімків викликає почуття захоплення. Але, нові оптико-польові камери (light field camera) знаходяться в такому ж відриві від звичайних цифрових камер, як цифрові камери від плівкових. Хоча технологія оптико-польових камер відома і застосовувалася вже достатній час, ця технологія не була доступна для "простих смертних". Тепер же ця ситуація докорінно зміниться, завдяки тому, що деякі компанії виробники збираються найближчим часом почати масове виробництво споживчих оптико-польових камер.

"Оптичне поле" є промені світла різного кольору і інтенсивності, що поширюються в просторі в усіх напрямках. Оптичні системи звичайних цифрових фотоапаратів просто комбінують всі світлові промені, створюючи якесь усереднене значення кольору і інтенсивності світлового потоку для кожного пікселя зображення. Використовуючи оптичні решітки з мікролінз і оптико-польову фоточутливу матрицю, оптико-польові камери роблять повний знімок всіх складових оптичного поля, в які входять колір, інтенсивність і напрямок поширення кожного променя світла. Алгоритми вбудованого програмного забезпечення можуть "розібратися" в цьому нагромадженні даних і на їх основі побудувати результуюче зображення.

Одним з переваг оптико-польової технології є те, що вже після зйомки стає можливим переміщати фокус зображення на будь-яку глибину, виділяючи на зображенні один якийсь об'єкт або групу об'єктів. При бажанні можна зробити весь знімок чітким. Якщо після зйомки користувач вважатиме, що знімок вийшов би вдаліше, якби камера перебувала на кілька десятків сантиметрів, то він легко може "пересунути" камеру на бажану позицію, звичайно, в розумних межах.

Оптико-польова технологія дозволяє робити яскраві знімки навіть при недостатній освітленості, при зйомці в нормальних умовах використовуються дуже низькі значення витримки зйомки, що дозволяє одержати чіткі знімки швидко рухомих об'єктів. З одного і того ж знімка можна отримати як і звичайне, двомірне, так і тривимірне зображення.

Компанія виробник має намір випустити продукцію, у вигляді споживчої оптико-польової камери, наприкінці цього року по "конкурентоспроможної вартості". Варто відзначити, що над подібною технологією працює компанія Adobe, яка має у своєму активі перші дослідні зразки таких камер, які мають шанс так само увійти у виробництво. Ознайомитися з "чудесами", які демонструє оптико-польова технологія цифрової зйомки, можна зайшовши на сайт компанії. Для зміни фокусу зображення достатньо лише натиснути мишкою на необхідні частини фотознімку.

Категорія: Новини технологій · Переглядів: 1486 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 4
avatar
2
1 mr_smith • 18:44, 27.06.2011 • url Матеріал
Цікава розробка, сподіваюсь ціна буде доступною для всіх. snap
avatar
2
2 avatar • 19:13, 27.06.2011 • url Матеріал
Съёмка, просто таки, со скоростью света yahoo .
Быть может, скоро у каждого появятся такие фотики ;)
avatar
2
3 BACS • 23:47, 27.06.2011 • url Матеріал
прикольно! ^_^
avatar
1
4 Shooler • 20:21, 29.06.2011 • url Матеріал
Вже хочу таку штуку botan
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.201.9.19
Браузер:

Cайт живе: