rss · Понеділок, 18.02.2019, 17:52

Опитування

Маєток Терещенка
1. Відреставрувати
2. Музей і монастир
3. Мені байдуже
4. Тільки музей селища
5. Тільки монастир
6. Нехай розвалиться
Всього відповідей: 67

09.04.2014 02:42

Сучасне покоління ЯЯЯ приречене на провал?

У журналі Time опублікована стаття, яка є ляпасом всьому сучасному поколінню молодих людей. На думку автора, представник покоління Y, або як його ще називають мілленіал, не здатний справлятися з викликами, які готує йому життя.

Подивіться профілі користувачів соціальних мереж, у яких в фотоальбомі «Трошки мене» міститься близько 300 фотографій. Почитайте твіттер людини яка пише так само, як фотографує в інстаграм - там порожньо, ні сенсу, ні ідей, нічого. І тоді ви зрозумієте, що проблема, яку зачіпає у своїй роботі журналіст Джоел Штейн, є актуальною як ніколи.

Пропоную вам прочитати перекладену статтю, яка змусить заново поглянути на звичні речі.

- Я збираюся зробити те, що робили люди похилого віку протягом всієї історії людства: я назву тих, хто молодший за мене - ледачими, егоїстичними і поверхневими. Однак, на відміну від своїх предків, я керуюсь відповідними дослідженнями, статистикою і цитатами авторитетних академіків. Коротше кажучи, у мене є докази.

До речі, якщо ви належите до покоління ЯЯЯ (від англ. МеМеМе), і народилися в проміжку між 1980 і 2000 роком, то ваша думка буде особливо цікавою.

  • Нарцистичний розлад особистості зустрічається у нинішніх двадцятилітніх втричі частіше, ніж у покоління тих, кому сьогодні 65+; студенти 2009-го року на 58% більше нарцістичні, ніж студенти 1982-го.
  • У міру дорослішання, мілленіали отримують таку кількість заохочувальних призів за участь у всіляких конкурсах і змаганнях, що 40% з них розраховують на підвищення кожні два роки, незалежно від успіхів.
  • Вони одержимі славою: опитування 2007-го року показує, що школярок, які хочуть стати особистим асистентом відомої людини втричі більше, ніж тих, хто хоче стати Сенатором; тих, хто віддасть перевагу роботі асистента роботі генерального директора найбільшої корпорації - вчетверо більше.
  • Вони впевнені у власній крутості: 60% з них вважають, що здатні інтуїтивно визначити що правильно, а що ні. При цьому більшість тих, кому сьогодні від 18 до 29 років, все ще живуть з батьками.
  • Вони дійсно ліниві: у 1992-му році близько 80% людей у віці до 23 років хотіли отримати роботу з високим ступенем відповідальності; 10 років по тому цей показник впав до 60%.
  • Мілленіали різних країн відрізняються один від одного, але, завдяки соціальним мережам, глобалізації та швидкості змін, у молодої людини з однієї країни куди більше спільного з людьми з іншої країни, ніж зі старшими поколіннями всередині його власного народу. Навіть у Китаї, де сім'я історично важливіше індивіда, Інтернет, урбанізація і політика «одна сім'я - одна дитина» формують нове покоління неймовірно самовпевнених і зациклених на собі людей.
  • Все це вже не проблема суто багатьох: бідні навіть більш нарцістичні, матеріалістичні і залежні від технологій. Вони - саме грізне і хвилююче покоління з часів бейбі-бумерів. І не тому, що хочуть прорватися до влади, а тому що зростають без неї.

Індустріальна революція зробила індивіда сильнішим - у нього з'явилася можливість переїхати в місто, зайнятися бізнесом і створити власну організацію. Інформаційна революція тільки посилила процеси емансипації, надавши людині технології, за допомогою яких він може кинути виклик великим організаціям: блогери проти газет, YouTube-режисери проти голлівудських студій, інді-розробники і хакери проти індустрій і корпорацій, терористи-одинаки проти цілих держав...

Покоління Я породило Покоління ЯЯЯ, чиї технології егоїзму стали тільки могутнішими. Якщо в 1950-х типова американська сім'я середнього класу вішала на стіни свого будинку весільне, шкільне і, можливо, армійське фото, то сьогодні вона оточена 85 фотографіями себе і своїх вихованців.

Мілленіали виросли в еру примноження Я. Вони фіксують кожен свій крок (FitBit), місце розташування (Foursquare), і генетичні дані (23 and Me). При цьому, в порівнянні з попередніми поколіннями, вони проявляють набагато меншу громадянську активність і майже не беруть участі в політичному житті.

Крім нарцисизму, одним з ключових їх якостей є «борзість». Якщо ти хочеш продати семінар для менеджерів середньої ланки, присвяти його тому, як впоратися з молодими співробітниками, які пишуть імейл безпосередньо гендиректору, і зливаються з проекту, що здався їм нудним.

Незважаючи на впевненість у своєму майбутньому, молоді люди розтягують життєвий етап між підлітковим віком і повноліттям. Ідея підлітка виникла в 1920-х; в 1910, лише незначний відсоток дітей йшов в середню школу. Більшість їх соціальних інтеракцій відбувалося з дорослими членами своєї сім'ї або на робочому місці.

Сьогодні мобільні телефони дозволяють дітям соціалізуватися щогодини - за даними Pew, вони відправляють близько 88 повідомлень на день, і живуть під постійним впливом своїх друзів.

«Тиск однолітків анти-інтелектуальний, - говорить Марк Баурляйн, професор англійської в Emory. - Історії не відомі люди, які могли б подорослішати під впливом однолітків. Щоб розвиватися, тобі потрібні ті, хто старші: 17-річні не дорослішають, якщо спілкуються тільки з 17річними...»

Мілленіали взаємодіють з світом цілодобово, але, в основному, через екран. Зустрічаючись один з одним, вони продовжують писати повідомлення в телефоні. 70% з них перевіряють свій телефон кожну годину, багато хто відчуває синдром фантомної вібрації в кишені.

Постійний пошук дози дофаміну («Хтось полайкав мій пост на Facebook!») Знижує креативність. За даними Тестів Торранса, креативність молоді росла з середини 1960-х до середини 1980-х. Потім падала, і різко обвалилася в 1998-му. Починаючи з 2000-го року аналогічне падіння показників спостерігається відносно емпатії, яка необхідна, щоб цікавитися іншими людьми і точками зору. Це, ймовірно, пов'язано з ростом нарцисизму і браком комунікацій «обличчям до обличчя».

У чому вони дійсно мастаки, так це в умінні перетворювати себе на бренди з величезними хвостами з «френдів» і «фоловерів». Як і у випадку з будь-якими іншими продажами, позитив і впевненість у собі працюють тут на ура.

«Люди роздувають себе, як кулі, на Facebook», - каже Кейт Кембл, професор психології університету Джорджії. Коли всі розповідають тобі про свої успіхи на вечірках, ти починаєш прикрашати і власне життя. Активно публікуючи в Instagram, YouTube і Twitter, ти можеш стати мікро-зіркою.

Сучасне покоління виросло на реаліті-шоу, які є, по суті, документалкою про нарцисів. Вони підготовлені жити в цьому жанрі.

«Більшість людей не самоідентифікується до 30. Сьогодні, однак, люди само-ідентифіковані вже в 14, що можна вважати серйозним еволюційним стрибком», - говорить Дорон Офір, директор з кастингу в таких популярних телешоу як Jersey Shore, Millionaire Matchmaker, A Shot at Love та ін.

У 1979 році Крістофер Леч писав у своїй «Культурі нарцисизму»:

«Медіа живлять нарцистичні мрії про славу, надихаючи простих людей ідентифікувати себе з зірками і ненавидіти "стадо", тим самим роблячи банальність повсякденного існування все більш нестерпною».

Самоактуалізація мілленіалів - це скоріше продовження певної культурно-історичної тенденції, ніж революція на тлі минулих поколінь. Вони не є новим видом, але є лише мутантами.

Їх пихата зухвалість - це не стільки захисна реакція, скільки технологія адаптації до середовища проживання - світу достатку.

«Протягом усієї історії більшості людей була уготована скромна роль фермерів. Ця роль навряд чи здатна реалізувати індивіда повною мірою», - говорить Джефрі Арнетт, професор психології з Університету Кларка.

Ті, хто не хоче дорослішати, відкладають прийняття серйозних життєвих рішень, оскільки вибирають з величезного асортименту кар'єрних опцій, багатьох з яких ще не існувало десятиліття тому. Що за ідіот буде дертися по кар'єрних сходах в компанії, якщо ще до 26 років йому належить змінити близько 7 робіт?

Завдяки онлайн-побаченням, соціальним мережам і можливості підтримувати інтернаціональні зв'язки, людям більше не потрібно одружуватися з однокласниками чи навіть громадянами однієї з ними країни. Збільшення середньої тривалості життя і розвиток технологій дозволяють жінкам завагітніти і в 40 - великі рішення можна відкласти. Середній вік вступу в шлюб для американки зріс з 20.6 у 1967-му році до 26.9 в 2011-му.

В принципі, те, що вважається типовою поведінкою цих людей - це те, як багатенькі дітки вели себе завжди. Змінилося ось що: подібно Прометею, Інтернет демократизував суспільство, відкривши молоді інформацію і можливості, колись доступні тільки забезпеченим.

Оскільки молодь не поважає владу, вона нею і не обурена. Саме тому вони є першими небунтуючими підлітками.

«MTV завжди було територією, вільною від батьків, - говорить президент MTV Стівен Фрідман, який сьогодні включає батьків чи не в кожне своє шоу. - Одне з наших досліджень показало, що сучасна молодь делегує своє суперего батькам. Навіть коли мова йде про найпростіші рішення - наша аудиторія звертається за порадою до мами і тата».

У 2012-му році реклама браузера Google Chrome показувала студентку, що обговорює всі дрібниці свого життя з батьком. «"Батьки не зрозуміють" - це застаріле кліше. Батьки більшості моїх друзів активні в соціальних мережах, вони "шерять" і "лайкають" з ними всякі штуки», - говорить Джесіка Бріллхарт, режисер Google's Creative Lab, автор згаданого рекламного ролика .

«І правда - важко ненавидіти батьків, коли вони теж слухають реп»

«Уявіть, якби у бебі-бумерів був YouTube, якими нарцисами вони б здавалися? - Говорить Скотт Хесс, віце-президент SparkSMG, чиї маркетингові дослідження надихають корпорації працювати з молоддю. - Уявіть, скільки чортових інстаграмів людей, що валяються в багнюці на Вудстоку, ми б побачили! Мені здається, в більшості випадків, старші звинувачують мілленіалів за технології, яким трапилося з'явитися саме зараз».

Компанії, тим часом, починають підлаштовуватися не тільки до звичок молодих людей, але і до їх очікуваннь щодо робочої атмосфери.

Чверть з 2200 співробітників DreamWorks - молодші 30. Ден Сатервайт, ось вже 23 роки відповідальний за департамент міжособистісних відносин в DreamWorks, каже, що піраміда Маслоу велить компанії не тільки платити гроші своїм співробітникам, а й забезпечувати їм само-актуалізацію.

Упродовж робочих годин у співробітника DreamWorks є можливість відвідати майстер-клас з фотографії, скульптурі, живопису, кінематографії та карате. Після того, як один із співробітників наполегливо пояснив, що карате - це не те ж саме, що джиу-джитсу, компанія додала і клас з джиу-джитсу.

Покоління Y використовує свої комунікаційні переваги, щоб вибити для себе кращі умови і в роботі з традиційними інституціями. Гаррі Стітелер, 15 років рекрутує новобранців в армію США, щиро захоплюється ними:

«Нове покоління розуміє все ще до того, як ти відкрив рот. Вони на три- чотири кроки попереду. Вони приходять і кажуть: я хочу зробити це, а потім я зроблю це, але хочу потім зробити і це».

Психологи сходяться в одному: мілленіали милі. «Мене дивує весь цей позитив. Інтернет завжди був на 50% позитивний, на 50% негативний. Але сьогодні співвідношення 90 до 10 на користь позитиву», - говорить Шейн Сміт, гендиректор VICE, який переформатував свою компанію для покоління Х в нову, коли почав публікувати онлайн-відео для молодшої аудиторії.

Вони схильні приймати відмінності, причому не тільки щодо геїв, жінок або меншин, але щодо всіх. «Більше немає всіх цих ми "проти них". Може бути, тому сучасне покоління і не бунтує.» - Говорить 17-річна Таві Джевінсон, керуюча фешн-журналом Rookie у вільний від школи час.

Том Брокоу, автор поняття «Найбільше з поколінь», вважає, що життєва обережність цих людей - це розумна відповідь на їх світ. «Вони кидають виклик звичному і шукають нові шляхи вирішення питань. Це і народжує ось цього похитуючогося індивіда, який пише еппи і створює нову економіку».

Мілленіали наполегливі та оптимістичні. Прагматичні ідеалісти, вони користуються системою; швидше мислителі, ніж мрійники, лайфхакери. У них немає лідерів, і саме тому у площі Тахрір та Occupy Wall Street було ще менше шансів на успіх, ніж у будь-яких попередніх їм революцій.

У більшості своїй вони потребують постійного схвалення і публікують свої фото з примірочних в магазині. Вони страшно бояться що-небудь упустити і створюють для всього акронім. Вони одержимі знаменитостями, але не ідеалізують їх.

Вони не ходять до церкви, бо не хочуть ідентифікуватися з великими інституціями. Третина людей у ​​віці до 30 - найвищий відсоток у історії - не є релігійними.

Новий досвід важливіший для них, ніж матеріальні речі. Вони спокійні, стримані і не дуже пасіонарні. Вони поінформовані, але неактивні. Вони за бізнес. Вони люблять свої телефони, але ненавидять по ним розмовляти.

Вони не тільки найбільше покоління, яке коли-небудь було відоме людству, але і, ймовірно, остання велика соціальна група, з приводу якої можна робити узагальнення. Вже сьогодні всередині молоді зароджуються автономні мікро-покоління.

Вони настільки впевнено тримаються перед камерами, що у сучасного немовляти в США більше портретів, ніж у французького короля 17-го століття.

Так, у мене є дані про те, що мілленіали ліниві і нарцистичні. Однак велич покоління визначається не даними; але тим, як це покоління справляється з викликами, що навалюються на нього.

Категорія: Культура · Переглядів: 1728 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 1
avatar
1
1 el_Chupacabra • 17:26, 12.04.2014 • url
Я утратил всякие надежды относительно будущего нашей страны, если сегодняшняя молодежь завтра возьмет в свои руки бразды правления, ибо эта молодежь невыносима, невыдержанна, просто ужасна.

Гесиод, ок. 720 до н.э.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 18.206.175.155
Браузер:

Cайт живе: