rss · Четвер, 29.10.2020, 22:49

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

19.12.2009 00:12

Студентам урізують стипендії

У Луганському національному університеті актуальна тема для розмов: хто яку стипендію отримав? З'ясувалося: першого і п'ятого курсів виплачують майже на 75 гривень менше, ніж іншим. Молоді студенти сумують, "аксакали" - обурюються: 

Дмитро Морозов, студент п'ятого курсу Луганського національного університету імені Шевченка:

"Чим ми гірші?", - Я питаю. Мені відповідають: "Нічим. Просто, ось така система". Мені нічого не пообіцяли, ні перерахувати, нічого, сказали: задовольняйтеся тим, що є.

Тим часом у Міністрества освіти рапортують: у них проблем немає.

Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України:

Міністерство освіти 100% перерахувало кошти на виплату стипендій студентам з усіма доплатами і коєфіцієнтамі, які мають бути. Всім без винятку. І на сьогодні питання стоїть - щоб керівники вищих навчальних закладів виплатили ці кошти студентам. 

Ректори, у свою чергу, претензій не приймають. Кажуть, у них немає ні грошей на індексацію, ні розпоряджень Мін. освіти: 

Сергій Савченко, в. о. ректора Луганського національного університету імені Шевченка:

Ситуація, що склалася з індексацією стипендій для студентів першого і п'ятого курсів - вона реально існує як проблема. Як тільки Міністрества освіти дасть нам відповідь, і, відповідно, виділить на це гроші, така індексація буде хлопцям виплачена.

На якому етапі насправді загубились студентські гроші? І чи були вони взагалі, з огляду на стан бюджету? 

У розпорядженні нашої редакції знаходиться офіційне листування між Міністерством освіти і Міністерством фінансів, в якій не раз згадується про що накопичуються борги перед студентами. У  листі заступник міністра освіти прямо вказує: заборгованість перевищила 16 мільйонів, і до кінця року може скластися критична ситуація з стипендіальні виплатах. 

Зараз проблема торкнулася в основному регіонів України. Великі столичні ВНЗ бюджетну дієту компенсують за рахунок власних джерел і доходів університетів. Чим далі від Києва, тим менше таких можливостей. 

Андрій Черних, координатор громадської ініціативи "Студентська захист":

Студенти звертаються з багатьох вищих навчальних закладів. Це Луганський національний університет Шевченка, Луцький національно-технічний, Волинський національний Лесі Українки, Чорноморський державний університет, Миколаїв - пишуть, телефонують і звертаються, що у них не виплачується індексація 74 гривні.

За даними студентських активів, з недофінансуванням сьогодні зіткнулися близько сорока ВНЗ по всій країні.
Категорія: Новини України · Переглядів: 1504 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 3.89.87.12
Браузер:

Cайт живе: