rss · Четвер, 18.10.2018, 19:38

Опитування

Будинок Культури
1. Необхідний в Червоному
2. Мені це не цікаво
3. Замість БК - магазин
4. Є інші заклади, там краще
5. Не потрібен Червоному
6. Надам фінансову допомогу
7. Маю спонсора на ремонт
Всього відповідей: 41

26.10.2013 13:26

Стартував 143-ій виробничий сезон цукроваріння в Червоному


Стартував 143-ій виробничий сезон цукроваріння в Червоному

Коли в’їжджаєш в смт. Червоне, то не варто розпитувати, чи працює ПАТ «Червонський цукровик». Вдихаєш повітря, а в ньому відчуваєш солодкуватий присмак меляси, чуєш специфічні звуки і розумієш, що селище живе, в прискореному ритмі б’ється його серце - цукрозавод.

Скільки таких переробних підприємств в силу різних обставин стоять німими привидами, розділивши долю Андрушівського цукрозаводу, а червоненцям пощастило. Вони щоденно своїми трудовими здобутками продовжують писати славну історію свого під¬приємства. А щоб не бути голослівними, то сказане підтвердимо цифрами: в минулому році в Україні працювало всього 63 цукро¬вих заводи, в нинішньому мали діяти 42.

Що стосується ПАТ «Червонський цукровик», то підприємство увійшло в п’ятірку кращих на Україні. Три роки поспіль воно займає третє місце в державі серед споріднених підприємств по виходу цукру та коефіцієнту виробництва.

Так, за минулий виробничий сезон завод переробив 203503,2 тонн цукрових буряків, щодоби підприємство переробляло 3014,00 тонн цукрової сировини, коефіцієнт виробництва становив 83,61%. В 2012 р. ПАТ «Червонський цукровик» за виробничий сезон, який тривав 70 діб, виробив 29146,2 тонн цукру, вихід якого склав 14,29%, 7268 тонн меляси, повна собівартість переробки становила 215,26 грн. Як спрацює це переробне підприємство в нинішньому році, покаже час, бо новий виробничий сезон, 143 по рахунку, розпочався тут 4 жовтня.

Варто зауважити, що завод переробляє сировину, вирощену лише в нашому районі. На Андрушівщині в поточному році було посіяно 4.420 гектарів цукрових буряків, вродили вони непогано - середня врожайність становить 393 цнт. з гектара, а на окремих полях, зокрема, в Малій П’ятигірці, - 579 цнт в заліковій вазі і це радує директора підприємства С. О. Зінчука. В день мого візиту на завод я зустрілася з ним аж на буряковому полі, де він нині проводить чи не більшу частину робочого часу, бо виробничий процес на заводі завдяки головному інженеру Л. В. Скобелю налагоджений, як часовий механізм, а тут, на полі, щохвилини потрібне втручання керівника. Копання солодких коренів проходить в надто складних умовах - після затяжних вересневих дощів грунт ще не встиг добре просохнути, налипає і на буряках, і на механізмах. То, дивись, техніка вийде з ладу, то автомашини загрузли на розбитих болотяних польових дорогах - потрібен трактор, аби супроводжував їх до твердого уторованого шляху. Всі екстрені проблеми мають бути вирішені швидко і на місці.

В той день, коли ми з головою профкому підприємства Т. Г. Андрійчук завітали на поле, що аж під Жерделями, там на бурякових ланах працювало чотири бурякових комбайни (фото 1), робив без зупинок буряконавантажувач, один за одним виїздили з поля, аж ревучи, навантажені ваговитими коренями КАМАЗи з причіпами. Одним словом, кипіла робота, всі поспішали, щоб за погоди швидше зібрати цукросировину.

А на бурякопункті, куди щодоби доставляють близько 4 тис. тонн цукрової сировини, в небо піднімалися темні бурякові терикони - корені великі, один в один. Далі вони надходили на сплавний майданчик - і на переробку. Пройшлися цехами підприємства, кожен виробничий підрозділ виконує певний технологічний процес, управління ними відбувається автоматизовано. Скрізь порядок і чистота, спокій, злагодженість, відповідальність працівників за ту ділянку роботи, яку доручено. Люди трудяться на совість, бо дорожать робочим місцем. Всього ж у нинішньому виробничому сезоні задіяні 450 працівників, з них 140 - сезонні.

З 2011 року на ПАТ «Червонський цукровик» серйозно займаються реконструкцією та модернізацією підприємства, аби воно йшло в ногу з технічним прогресом. За два останні роки тут проведено заміну дифузійного апарату по зносу, проведено реконструкцію парового котла ДКВР 10-23, встановлено центрифуги III продукту безперервної дії, замінено морально застарілі центрифуги I продукту, здійснено модернізацію системи автоматичного управління технологічними процесами, систем станцій компенсації реактивної потужності. В минулому році побудовано і введено в дію жомосушильне відділення. Побували ми і в новому турбінному залі, де встановлено дві парові турбіни, потужність кожної становить 2,5 тис. кВт. Там якраз ніс вахту машиніст парових турбін В. С. Гребінчук (фото 2) - працівник досвідчений і сумлінний - в честь професійного свята, яке традиційно тут відзначають з ініціативи профспілкового комітету, його, як і багатьох інших трудівників, нагороджено Почесною грамотою Міністерства аграрної політики та продовольства України. Він і розповів нам, що новий турбінний зал повністю забезпечує потреби заводу в електроенергії.

Хотілося на цьому підприємстві побачити якнайбільше: цікавилися, як працюють пульт управління виробничими процесами, продуктовий цех, сушильне відділення, цукровий склад, лабораторія (фото 3), бухгалтерія. Була приємно здивована, що на території заводу багато квітів, є чудові екзотичні куточки, які створює і зав. складом Т. О. Гранкіна.

Адміністрація ПАТ «Червонський цукровик» дбає про енергозбереження і про завтрашній день підприємства - тут заплановано чимало зробити в плані реконструкції та модернізації заводу. I нехай їм вдасться здійснити все, що задумали, бо це підприємство є гордістю нашого району, де славна історія так гармонійно переплітається із сучасністю.


Валентина ВАСИЛЮК

Газета «Новини Андрушівщини» від 25.10.2013р

Категорія: Новини Червоного · Переглядів: 1740 · Додав: Shooler
Рейтинг: 5.0/1
Популярні новини:
Всього коментарів: 3
avatar
1
1 Shooler • 13:29, 26.10.2013 • url
Вітаю колектив з початком "сезону". Коли працює завод, то якось веселіше в селі :) Я свій трудовий шлях розпочинав саме на цьому цукровому заводі.
avatar
0
2 DmitriyLEV • 22:53, 11.11.2013 • url
(Фото3) Не бухгалтерія, а лабораторія.
avatar
0
3 dartaniana • 01:39, 12.11.2013 • url
а я думал бухгалтера денатурат из пробирок глушат. спасибо тебе левдима что исправил сию несправедливость.
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 54.224.89.34
Браузер:

Cайт живе: