rss · Середа, 16.01.2019, 09:10

Опитування

Покращення в смт Червоне.
1. Дуже необхідні!
2. Байдуже
3. Ні. Все і так добре
4. Це не можливо
5. Покращення вже є
Всього відповідей: 35

09.12.2018 22:49

Спогади січового стрільця про Червоне


Спогади січового стрільця про Червоне

В. Галан "Батерія смерти" Спогади.

«Почавши від Бердичева, частини українського війська переганяли одна одну і своїми одчайдушними наступами ширили між большевиками паніку.

Одного разу, влучившись до ворожого телефону, ми почули такі слова:

— „Андрюша, здесь уже анґлічанє, удірай!"

З Бердичева, а радше з місця нашого постою — Грибарки, рушили ми через Забару та Хмельники до містечка Червоне. Дорога вела багнами і щойно в Червонім почались київські піски.

В Червонім наш полк розмістився на парафії і в дворі власника численних цукроварень Терещенка. Його чудовий палац з багатою мистецькою збіркою стояв непорушений. На парафії ми застали навіть застелений стіл, який залишили, втікаючи, большевики. Коли наспіла вістка, що до Червоного зближається наша артилерія, большевики залишили скоростріли і вивтікали. їх переслідували повстанці, а наші частини ввійшли вже до звільненого міста.

Червоне — це було містечко з національно свідомим населенням і з українською гімназією. Наші частини тут, як і всюди, нав'язували з місцевими мешканцями приязні відносини. Зрештою, сама поява здисциплінованого і зорганізованого українського війська підносила віру наших людей у власні сили. Мораль українського вояка підносила загальну народну мораль.

Раннім ранком 21 серпня наш полк вирушив у дальший похід через Забару до Андрушковець, а звід-там через Зарубінці, Шаранівці до Ходоркова.»

Знайшов та надіслав нам Vitaliy Matviychuk

Категорія: Новини Червоного · Переглядів: 168 · Додав: mr_smith
Рейтинг: 3.0/2
Популярні новини:
Всього коментарів: 0
avatar

Оплата будь-яких послуг через інтернет

Вхід

Логін:
Пароль:

Інформація

Ваш IP: 34.203.213.116
Браузер:

Cайт живе: